Rady pro výběr čističky vzduchu

12.9.2011 | PR článek | Rubrika - Tipy a rady

Rady pro výběr čističky vzduchu

Myslíte, že čističku vzduchu potřebuje pouze alergik? Omyl, čistý vzduch je nepostradatelný pro zdraví každého z nás. Chraňte se před smogem a prachem z ulice alespoň doma!

Tipy a rady pro výběr čističky vzduchu

Kdo si myslí, že čistička vzduchu patří pouze do bytu alergika, je na omylu. Čistička velmi dobře poslouží v každé domácnosti a podzim je ideálním obdobím pro její nákup.

V chladnějších obdobích roku méně větráme, abychom ušetřili za energie. Jenže čistý vzduch je pro naše plíce a hlavně zdraví nepostradatelný. Venku se prachu, virům ani smogu nevyhneme, ale alespoň doma bychom měli uvažovat o tom, co vdechujeme.

1. Kde má přístroj sloužit?

Obecně v interiéru, ale nemusí se jednat pouze o váš byt. Uplatnění najde i kanceláři nebo restauraci. Každopádně vzduchový výkon čističky musí odpovídat velikosti prostoru a měl by tedy alespoň 1,5x přesahovat kubaturu místnosti.

2. Jaké nečistoty čistička pohltí?

Čističky pohlcují prach, pyly, bakterie, roztoče nebo cigaretový kouř. Nejvyšší účinnosti dosahují přístroje, které mají soustavu více filtrů (uhlíkové, HEPA). Čističky mohou být také kombinované se zvlhčovači nebo ionizátory vzduchu a plní tak i další funkce.

3. Je čistička hlučná a energeticky náročná?

Tyto dva parametry se rozhodně nevyplatí přehlížet. Čistička s hlučným ventilátorem a vysokou spotřebou elektřiny vám pravděpodobně brzy poleze na nervy a raději ji přestanete používat. Hlučnost se udává v decibelech a nesmí překročit hranici 40 dBA. Údaj o spotřebě je rozhodující při nejvyšším stupni výkonu čističky, od nejnižšího se totiž může výrazně lišit. Chcete-li mít jistotu, vsaďte na elektrostatickou čističku vzduchu, ta je totiž absolutně tichá.

4. Jak se čistička vzduchu udržuje?

Uhlíkové a HEPA filtry vyžadují pravidelnou výměnu a musíte počítat s výdaji na jejich nákup. Nejjednodušší je údržba čističek s elektrostatickými filtry, protože takové se pouze vyjmou a otřou od nečistot.

Náš tip na nákup: Tichá čistička vzduchu s vestavěným ionizátorem Ionic-CARE

Zahájit diskuzi Přidat k oblíbeným Doporučte článek Sdílet

Související články

Na vlně harmonie

Na vlně harmonie

14.10.2011 | časopis Náš útulný byt | Tipy a rady

Milovníci písečných pláží a moře si mohou pomocí takovéhoto zařízení přenést domů atmosféru mořského pobřeží. Celý článek

Jak ošetřovat dřevěný nábytek

Jak ošetřovat dřevěný nábytek

23.9.2011 | Redakce | Tipy a rady

Nábytek vyrobený z masivního dřeva, které je povrchově dokončeno bez moření a lakování pouze přírodními oleji a vosky, přináší do našeho interiéru jed... Celý článek

Oblékáme stěny

Oblékáme stěny

1.8.2011 | časopis Náš útulný byt | Tipy a rady

Výmalba stěn nemusí být jen bílá či barevná. Kdo si chce vyhrát, může zkusit dekorativní techniky či použití šablon. Celý článek

Tapety v hlavní roli

Tapety v hlavní roli

24.6.2011 | časopis Náš útulný byt | Tipy a rady

Tentokrát jsme se rozhodli interiér trochu rozveselit, a proto na nábytku i doplňcích přistáli tito veselí ptáčci. Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii