Reklama

Řecký styl bydlení

17.05.2018 | StanislavaV | Rubrika - Tipy a rady

V dnešním článku se budeme zabývat řeckým stylem bydlení. Láká vás tento styl a rádi byste jej zakomponovali do vašeho bydlení? Pak se nechte inspirovat tímto článkem, kde vám povíme pár rad a tipů, které se tohoto stylu týkají.

Řecký styl bydlení
Reklama

Proč zvolit řecký styl

řecký styl

Kdo někdy byl na dovolené v Řecku, jistě tuší, o jakém stylu bydlení je řeč. Jedná se o styl inspirovaný mořem, povětřím, sluncem a lehce námořnickým stylem. Chcete si přivést trošku té dovolené do vašeho interiéru? Tohle je ta správná cesta. Řecký styl si zamilujete!

Typické barvy pro tento styl

řecký styl

Když se řekne řecký styl, pak si mnozí představí barvy jako je bílá a námořnická modrá. Tato kombinace je velmi pěkná. Zakomponovat ji můžete také do modro-bílých proužků třeba na povlečení či na závěsech. Modrá představuje moře, tudíž velmi trefně bude vypadat tmavě modrý koberec. Ovšem nebojte se ani jiných odstínů modré. A bílá naopak evokuje bílé obláčky na obloze, proto zdi pokoje doporučujeme natřít na klasickou bílou. To je ta nejvděčnější barva. Nebudete mít poté pocit, že je pokoj barvami přehlcený a překombinovaný.

Doladit pokoj můžete barvami, jako je písková a různé druhy barev zemitých (hnědá, béžová, šedivá). Držte se při zemi, abyste náhodou barvami byt příliš nepřeplácali. Méně je někdy více.

Typický materiál

řecký styl řecký styl

Pro tento styl je charakteristické dřevo. Tudíž mluvíme o dřevěném nábytku v klasické přírodní barvě, který může být doplněn bílými prvky (například bílá dvířka skříňky, zbytek zůstává dřevěný/hnědý).

Řecký styl bydlení se v mnohém podobá stylu vintage. Vintage je styl velmi podobný retru. Ačkoliv se jedná o starý nábytek, je stále zachovalý, renovovaný, pěkný a kvalitní. Staré se tedy znovu vrací do módy, ovšem je nutné to umět dobře zakomponovat do interiéru. Nebojte se tímto stylem inspirovat.

Doplňky interiér doladí

řecký styl

Interiér už poté jen doladíte těmi správnými doplňky. Těmi může být například starší košík, do kterého naskládáte polštáře či deky a umístíte ho vedle gauče. V případě, že někomu bude při lenošení na pohovce zima, má jej hned po ruce. Vypadá to roztomile a je to i praktické.

Na poličky si vyskládejte své suvenýry z cest od moře. Může se jednat o všelijaké mušle, fotografie moře a písku, malé loďky, svíčky a cokoliv dalšího, co jste nasbírali.

Nezapomeňte také na rostliny! Ty uložte do dřevěných nádob a nechte zeleň, ať rozzáří váš interiér.

Zdroj fotografií: dluximages.photoshelter.com, houseofturquoise.com, decorpad.com, vosgesparis.com, dfwmoderns.com, stylejuicer.com, mimarinteriors.com

 

Reklama
Reklama

Související články

2 jednoduché kroky k bezproblémově zvládnuté revizi kotle

24.09.2020 | Tipy a rady

To, že je alespoň jednou ročně nutné nechat si zkontrolovat funkčnost a bezpečnost vašeho plynového kotle, asi víte. Pokud revizi kotle neprovedete,… Celý článek

Co dělat, když vám pitná voda přijde závadná?

08.09.2020 | Tipy a rady

Závadná pitná voda může být malou komplikací na oblastní údržbu rozvodů, nebo dokonce i rozsáhlým a zdravotně nebezpečným problémem. Jak můžete… Celý článek

Moderní střechy se vším všudy aneb pusťte se do rekonstrukce

06.09.2020 | Tipy a rady

Je pěkné opravit fasádu, dát nová okna a pořídit lepší garážová vrata. Velký vliv na celkový vzhled domu má ovšem i střecha. S její rekonstrukcí… Celý článek

5 tipů jak na úspory vody v kuchyni

26.08.2020 | Tipy a rady

Právě v kuchyni umíme být, pokud jde o vodu, hodně rozmařilými. Kapající baterie, odpouštění teplé či studené vody nazdařbůh, ruční mytí nádobí – to… Celý článek

Reklama
Reklama