Reklama

Retro styl je in, aneb tipy pro váš interiér

08.09.2017 | StanislavaV | Rubrika - Tipy a rady

Máte rádi klasickou hudbu? Pohodlí při hořícím krbu a poslouchání starých gramofonových desek? Cítíte tu nostalgii? Designové prvky, půvabné a kouzelné tapety a nábytek, který vám vezme dech? Inspirujte se retro stylem!

Retro styl je in, aneb tipy pro váš interiér
Reklama

Barevné tapety

Že tapety už vyšly dávno z módy? Omyl! Opět se vrací na scénu. Jsou velmi praktické obzvlášť za postelí, kde se opíráme o zeď a vlasy bychom ji mohli zamastit. Nemusíte mít nutně potapetovaný všechny čtyři zdi pokoje, postačí jedna zeď na oživení. Dávejte si však pozor, jaký vzor tapety zvolíte. Velmi barevné vzory mohou být těžší na kombinování, museli byste se poté s dekoracemi a barvami držet zkrátka.

Nábytek s nádechem retro stylu

Zatím co moderní nábytek vypadá velmi čistě a jednoduše, retro nábytek bude více zdobený. Můžeme na něm vidět všelijaké zdobné ornamenty a vzory. Samotný kus nábytku je povětšinou zajímavého tvaru, spíše mohutnější s méně úložným prostorem. Nesmí chybět zdobné nožky, na kterých například skříňka stojí a zajímavé rukojetě.

 

retro styl

 

Velmi nadčasově bude vypadat tento retro nábytek v bílé barvě, která je snadná na kombinování a sladění s interiérem, ale v případě, že máte odvahu, nebojte se něčeho barevnějšího. Opět se vracíme k předchozímu bodu, jednou z variant je otapetovat si skříň.

Vzorovaná sedací souprava

Moderní páry, které si zařizují obývací pokoj, volí spíše jednobarevné pohovky, které působí trendy a luxusně. Naopak roztomile a hravě budou působit retro sedací soupravy se vzory. Naprosto typickým vzorem jsou malé barevné kytičky na bílém podkladu. To je prostě kouzelné (navíc v kombinaci s bílým nábytkem)! Chybět rozhodně nesmí malé (houpací) křeslo.

 

retro styl

Kuchyňské nádobí jako po babičce

Samotnou kuchyň předěláte do retro stylu velmi snadno. Na stůl položíte praktický ubrus, případně krajkované prostírání. Kolem stolu postavte barevné židle v pastelových barvách (k retro patří baby pink, baby blue, zelená, červená, oranžová). Také obložení kuchyně ve dřevěné variantě nebo variantě kachliček s malými zdobnými ornamenty bude vypadat velmi vkusně.

 

Třešničkou na dortu je kuchyňské nádobí, které buď zdědíte po prarodičích, nebo si takové můžete zakoupit. Dnes už není žádný problém takové retro kousky sehnat. Čajový set s tématikou malých zdobných kytiček byl IN tenkrát, ale i dnes.

Koupelna ve stylu retro

Koupelna je skutečný oříšek. Kromě již zmíněných kachliček s malými kytičkami, se do tohoto stylu bude jistě hodit šachovnice nebo jakkoliv barevné kostky, které prostor oživí. Pokud máte tu možnost, vana se zdobenými nožkami uprostřed místnosti, bude vypadat retro a zároveň moderně!

Vintage dekorace

Tyto dekorace se v posledních pár letech setkaly s velkým úspěchem. Vrací se staré hity a to my milujeme! Myslíte si, že mladiství netuší, co je to gramofon? Dnes už je běžné, že právě gramofon zdobí stoleček v pokoji a po zdech visí gramofonové desky.

retro styl

Dalším hitem je také rádio s anténou, stolní telefon, psací stroj nebo retro hodiny a budík. Každá dívka nebo žena ocení velké zrcadlo, jehož rám bude jako ze zámku (zdobený). Na Vánoce si spousta teenagerů přeje polaroid a poté rozvěšují tyto fotky jako dekorace po celém pokoji.

 

Zdroj fotografií: residencestyle.com, designlovefest.com

 

Reklama
Reklama

Související články

Než koupíte nový ojetý vůz, zjistěte si vše o jeho historii

26.10.2020 | Tipy a rady

Při nákupu automobilu se snažíme, tak jako je to u všeho, ušetřit co nejvíce peněz. Proto se mnozí z nás bez váhání rozhodují nikoli pro koupi vozu… Celý článek

Dřevěné brikety jsou vhodnou alternativou klasických paliv

15.10.2020 | Tipy a rady

Teplo je součástí domova. Bez něj si už těžko umíme svůj život představit. Uhlí nebo palivové dřevo doma či na chalupě používají v Česku statisíce… Celý článek

Jak na koupi nemovitosti

13.10.2020 | Tipy a rady

Vlastní bydlení zní jako lákavá vidina budoucnosti, kterou si přeje v dnešní době snad už každý. Pokud už vás omrzelo placení nájmu bytu nebo domu,… Celý článek

Údržba střešní krytiny na podzim je důležitá pro poklidné zimní období

07.10.2020 | Tipy a rady

Jednou z činností, kterou by měl na podzim před příchodem zimy stihnout každý majitel nemovitosti, je kontrola střešní krytiny. Toto byste měli… Celý článek

Reklama
Reklama