Reklama

Scrapbooking, aneb zkrášlujeme byt

16.07.2018 | StanislavaV | Rubrika - Tipy a rady

Scrapbooking, aneb zkrášlujeme byt
Reklama

Už jste slyšela o nové technice scrapbooking?

Co to vlastně je?

Je to něco mezi deníkem a fotoalbem. Díky barevným papírům, ozdobám, samolepkám, rámečkům a jiným metodám zdobení si vytvoříte krásné a jedinečné fotoalbum, plné vašich vzpomínek a hlavně doplněný o texty, lístky z kina a další vzpomínky.

dekorace

Co se zde používá za materiál?

Základem je barevný nebo vzorovaný papír. Na ozdobu se používají kytičky, mašličky, stuhy, kousky látky, korálky, peříčka, výseky, razítka, flitry, fixy, filcové výseky, kovové ozdoby, knoflíky, kamínky, samolepky, svorky a další dekorace, které můžete nalézt také ve svém bytě.

scrapbooking

Alba na vaše výtvory

Dají se sehnat speciální alba na vaše vytvořené stránky, ale můžete použít také klasické euro složky a šanon.

Na výběr jsou také předem sladěné sady, které obsahují album, barevné papíry a ladící dekorace. Sady jsou v dostání v různých tématech, jako jsou narozeniny, vintage, láska atd.

album

Scrapbooking v bytě

Pomocí scrapbookingu si můžete snadno vytvořit jedinečné dekorace do bytu. Tato metoda se nepoužívá jenom na alba, ale také na koláže fotografií, které zarámujete do velkého obrazu. Můžete si vytvořit originální nástěnné hodiny, krabičky na tajemství nebo na čajové sáčky, nebo vyzdobit spoustu dalších drobností a předmětů, které doma najdete.

dekorace

hodiny

Kurzy scrapbookingu

Na internetu si můžete vyhledat nejbližší kurzy, kde vás tuhle metodu naučí. Poradí vám různé techniky jako je třeba embosování. A ukáží vám různé postupy, jak kombinovat zvolený materiál nebo jak rozvrhnout fotografie na stránku.

scrapbooking

Literatura

K dostání jsou jak časopisy, tak i knihy, které se tímto tématem zabývají. Jsou plné ukázek a inspirací včetně postupů, takže to zvládne každý, kdo rád tvoří nebo s tím chce začít.

Scrapbookingový ráj

Pokud vás tato metoda nadchla a chtěla byste se jí věnovat, pak vás určitě bude zajímat, jak si takovou místnost pro vaše kreativní chvilky zařídit. Tato inspirace by vám mohla při realizaci pomoct.

pokoj

Vše má svůj pořádek a místo. Papíry jsou přehledně uloženy do polic. Dekorace v krabicích a velký pracovní stůl je ideálním místem na tvoření uměleckých děl. 

Reklama
Reklama

Související články

Než koupíte nový ojetý vůz, zjistěte si vše o jeho historii

26.10.2020 | Tipy a rady

Při nákupu automobilu se snažíme, tak jako je to u všeho, ušetřit co nejvíce peněz. Proto se mnozí z nás bez váhání rozhodují nikoli pro koupi vozu… Celý článek

Dřevěné brikety jsou vhodnou alternativou klasických paliv

15.10.2020 | Tipy a rady

Teplo je součástí domova. Bez něj si už těžko umíme svůj život představit. Uhlí nebo palivové dřevo doma či na chalupě používají v Česku statisíce… Celý článek

Jak na koupi nemovitosti

13.10.2020 | Tipy a rady

Vlastní bydlení zní jako lákavá vidina budoucnosti, kterou si přeje v dnešní době snad už každý. Pokud už vás omrzelo placení nájmu bytu nebo domu,… Celý článek

Údržba střešní krytiny na podzim je důležitá pro poklidné zimní období

07.10.2020 | Tipy a rady

Jednou z činností, kterou by měl na podzim před příchodem zimy stihnout každý majitel nemovitosti, je kontrola střešní krytiny. Toto byste měli… Celý článek

Reklama
Reklama