Sháníte pomocníka do domácnosti? Pořiďte si sušičku prádla

04.07.2018 | PR článek | Rubrika - Tipy a rady

Děsíte se domácích prací? Tak si je usnadněte. S velkým prádlem vám například pomůže sušička. Poradíme vám, na základě jakých kritérií vybrat ten správný model.

Sháníte pomocníka do domácnosti? Pořiďte si sušičku prádla
Reklama

Pračku už najdeme v téměř každé domácnosti. Sušičky stále moc rozšířené nejsou. Možná za tím stojí zažitý stereotyp, že prádlo vysušené na slunci lépe voní.

Vysuší i vyžehlí

Což o to, sluncem vysušené prádlo opravdu krásně voní, ale když nečekaně zmokne, což se obzvláště toto léto stává docela často, tak zase začne pěkně zapáchat. A můžete prát znovu. Toho vás sušička rozhodně ušetří. Některé modely za vás navíc i vyžehlí!

Kam s ní?

První věc, kterou se zřejmě budete zaobírat, bude prostor. Odpovědět si tak musíte na základní otázku, kam s ní. Pokud vám prostory nedovolují postavit oba spotřebiče (předpokládáme že pračku již máte) vedle sebe, nezdráhejte se je postavit na sebe. Většina sušiček se plní z přední strany, sušičky s vrchním plněním jsou na českém trhu spíše vzácné.

Kondenzační či ventilační?

Sušičky prádla se obecně dělí na kondenzační a ventilační. Jaký je mezi nimi rozdíl? Kondenzační sušička prádla funguje na principu přeměnění páry na vodu, jež se buď hromadí ve speciální nádobě, z níž po jejím naplnění samozřejmě musí být vylita, nebo je odváděna do odpadu.

Kondenzační s tepelným čerpadlem

Sušíte-li často, doporučujeme kondenzační sušičku s tepelným čerpadlem. To ohřátý vzduch ihned zchladí, což umožňuje vzniklou energii opětovně využít. To znamená znatelnou úsporu energie.

Parní kondenzační

Parní kondenzační sušičku bychom doporučili hospodyňkám, které nerady žehlí. Pára totiž tuto činnost vykoná za ně. Prádlo z ní navíc nebude jen vyžehlené, ale i krásně voňavé a jakoby načechrané.

Ventilační 

Na zcela jiném principu funguje ventilační sušička prádla, jež v podstatě ohřívá nasátý vzduch a následně jej vypouští ven. Z energetického hlediska se jednoznačně jedná o nejekonomičtější řešení, protože vzduch se obecně ohřívá snadněji než voda. Nevyhnete se však patřičným stavebním úpravám v podobě instalace náležitého odvětrávání. Pro větší provozovna a prádelny je ale ventilační sušička jasnou volbou.

 

 

Reklama
Reklama

Související články

2 jednoduché kroky k bezproblémově zvládnuté revizi kotle

24.09.2020 | Tipy a rady

To, že je alespoň jednou ročně nutné nechat si zkontrolovat funkčnost a bezpečnost vašeho plynového kotle, asi víte. Pokud revizi kotle neprovedete,… Celý článek

Co dělat, když vám pitná voda přijde závadná?

08.09.2020 | Tipy a rady

Závadná pitná voda může být malou komplikací na oblastní údržbu rozvodů, nebo dokonce i rozsáhlým a zdravotně nebezpečným problémem. Jak můžete… Celý článek

Moderní střechy se vším všudy aneb pusťte se do rekonstrukce

06.09.2020 | Tipy a rady

Je pěkné opravit fasádu, dát nová okna a pořídit lepší garážová vrata. Velký vliv na celkový vzhled domu má ovšem i střecha. S její rekonstrukcí… Celý článek

5 tipů jak na úspory vody v kuchyni

26.08.2020 | Tipy a rady

Právě v kuchyni umíme být, pokud jde o vodu, hodně rozmařilými. Kapající baterie, odpouštění teplé či studené vody nazdařbůh, ruční mytí nádobí – to… Celý článek

Reklama
Reklama