Sháníte pomocníka do domácnosti? Pořiďte si sušičku prádla

4.7.2018 | PR článek | Rubrika - Tipy a rady

Děsíte se domácích prací? Tak si je usnadněte. S velkým prádlem vám například pomůže sušička. Poradíme vám, na základě jakých kritérií vybrat ten správný model.

Sháníte pomocníka do domácnosti? Pořiďte si sušičku prádla

Pračku už najdeme v téměř každé domácnosti. Sušičky stále moc rozšířené nejsou. Možná za tím stojí zažitý stereotyp, že prádlo vysušené na slunci lépe voní.

Vysuší i vyžehlí

Což o to, sluncem vysušené prádlo opravdu krásně voní, ale když nečekaně zmokne, což se obzvláště toto léto stává docela často, tak zase začne pěkně zapáchat. A můžete prát znovu. Toho vás sušička rozhodně ušetří. Některé modely za vás navíc i vyžehlí!

Kam s ní?

První věc, kterou se zřejmě budete zaobírat, bude prostor. Odpovědět si tak musíte na základní otázku, kam s ní. Pokud vám prostory nedovolují postavit oba spotřebiče (předpokládáme že pračku již máte) vedle sebe, nezdráhejte se je postavit na sebe. Většina sušiček se plní z přední strany, sušičky s vrchním plněním jsou na českém trhu spíše vzácné.

Kondenzační či ventilační?

Sušičky prádla se obecně dělí na kondenzační a ventilační. Jaký je mezi nimi rozdíl? Kondenzační sušička prádla funguje na principu přeměnění páry na vodu, jež se buď hromadí ve speciální nádobě, z níž po jejím naplnění samozřejmě musí být vylita, nebo je odváděna do odpadu.

Kondenzační s tepelným čerpadlem

Sušíte-li často, doporučujeme kondenzační sušičku s tepelným čerpadlem. To ohřátý vzduch ihned zchladí, což umožňuje vzniklou energii opětovně využít. To znamená znatelnou úsporu energie.

Parní kondenzační

Parní kondenzační sušičku bychom doporučili hospodyňkám, které nerady žehlí. Pára totiž tuto činnost vykoná za ně. Prádlo z ní navíc nebude jen vyžehlené, ale i krásně voňavé a jakoby načechrané.

Ventilační 

Na zcela jiném principu funguje ventilační sušička prádla, jež v podstatě ohřívá nasátý vzduch a následně jej vypouští ven. Z energetického hlediska se jednoznačně jedná o nejekonomičtější řešení, protože vzduch se obecně ohřívá snadněji než voda. Nevyhnete se však patřičným stavebním úpravám v podobě instalace náležitého odvětrávání. Pro větší provozovna a prádelny je ale ventilační sušička jasnou volbou.

 

 

Zahájit diskuzi Přidat k oblíbeným Doporučte článek Sdílet

Související články

Bambulkový ráj, aneb vytvořte si dekorace z bambulek

Bambulkový ráj, aneb vytvořte si dekorace z bambulek

7.7.2018 | StanislavaV | Tipy a rady

O prázdninách není vždy jen slunečné počasí. Co takhle využít deštivé odpolední počasí k tvořivosti? Celý článek

Nábytek z nevyužitých věcí, aneb zkrášlete si váš interiér

Nábytek z nevyužitých věcí, aneb zkrášlete si váš interiér

6.7.2018 | StanislavaV | Tipy a rady

Máte spoustu nevyužitých věcí, které jste chtěli vyhodit, ale přijde vám jich líto? Zkuste je nevyhazovat, ale vytvořit z nich pěkný nábytek, který ji... Celý článek

Pusťte do svého domu svěží a trendy barvy

Pusťte do svého domu svěží a trendy barvy

30.6.2018 | StanislavaV | Tipy a rady

Mnoho lidí se barev bojí. Volí pouze odstíny bílé, šedé a černé. Přitom barvy jsou optimistické, zábavné a mají své kouzlo. Jaké barvy letos frčí a ka... Celý článek

Technické aspekty zasklení extrémně vysokých budov

Technické aspekty zasklení extrémně vysokých budov

28.6.2018 | PR článek | Tipy a rady

Splnění technických požadavků zasklení pro extrémně vysoké budovy (tj. mrakodrapy s výškou nad 600 metrů) se často považuje za samozřejmost. Avšak vys... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii