Reklama

Sítě proti hmyzu do atypických oken

12.6.2008 | Zaclona.cz | Rubrika - Tipy a rady

Sítě proti hmyzu do atypických oken

Sítě proti hmyzu patří bezpochyby k nejlepšímu a také nejlevnějšímu způsobu ochrany proti hmyzu. Nemusíte kupovat nákladné odpuzovače a přitom nejste omezování při větrání. Problémy s instalací mohou nastat ve chvíli, kdy máte okna atypických tvarů.

Obecně o sítích proti hmyzu:

Sítě proti hmyzu jsou v té základní rovině dělené na sítě proti hmyzu pevné a sítě proti hmyzu s lemem. Ty pevné se montují z vnějšku domu (exteriéru), ty s lemem (pro plastová okna) se montují z interiéru a nijak neomezují funkci otevírání oken.

K výrobě těchto sítí zpravidla vystačíte s udáním šířky a výšky a v případě sítě s lemem s distancí rámu.

Atypické tvary sítí proti hmyzu:

Pokud máte atypická okna, vznikají Vám v případě sítí proti hmyzu hned dva problémy. Prvním je samozřejmě nárůst ceny za jakýkoliv výrobek na takové okno a druhým je obtížnější měření pro zadání výroby.

Cena atypické sítě proti hmyzu:

Klasická cena sítí proti hmyzu se odvozuje z velikosti šířky a výšky. U sítě atypické se postupuje podobně (stejný princip je i u atypických žaluzií a rolet) vždy se započítá největší šíře a největší výše pro stanovení ceny za materiál (stejně jako u standardních rozměrů) a k tomu se připočte nějaký koeficient. V případě atypických sítí proti hmyzu je tento koeficient přirážka v podobě 50% ceny (může se lišit dle výrobce a druhu sítí).

Cena atypu = cena standard + 0,5 x (cena standard)

Zaměření atypické sítě proti hmyzu:

Předně je nutné upozornit, že nelze vyrobit všechno. Sítě proti hmyzu mohou svírat minimálně vnitřní úhel 45° a větší. Viz. obrázek:

Dále je potřeba velice dobře měřit, anebo vytvořit šablonu přesného tvaru sítě. Atypické sítě proti hmyzu mohou být jak pevné, tak s lemem (do plastových oken). Vždy je ale dobré před vlastním nákupem podrobně konzultovat s odborníkem.

Realizování výroby:

Profily se seříznou pod daným úhlem a síť se opatří pohyblivým kloubem.

Autor článku: Ing.K.Smejkal (Styltex)

Článek byl převzat z internetového časopisu www.Zaclona.cz.

Související články

Srovnání cen v eshopech

Srovnání cen v eshopech

24.7.2008 | Redakce | Tipy a rady

V dnešní době má většina z nás již zkušenosti s nakupováním v eshopech. Zboží běžné denní spotřeby nakupujeme nadále v super a hypermarketech, avšak n... Celý článek

Inspirující veletrh TENDENCE 2008

Inspirující veletrh TENDENCE 2008

27.6.2008 | PR článek | Tipy a rady

Na letošní podzim se opět chystá velká událost v oblasti vybavení interiérů – veletrh Tendence. Tentokrát proběhne již v termínu od 11. do 14.9. 2008.... Celý článek

Jak na letní vedra

Jak na letní vedra

6.6.2008 | Redakce | Tipy a rady

Teploměr venku ukazuje třicítku a ten vnitřní k ní nemá daleko. V našich zeměpisných šířkách se tato situace v průběhu léta stává stále běžnější. Obyv... Celý článek

Kam s ním?

Kam s ním?

21.2.2008 | Redakce | Tipy a rady

Bez odpadu to v kuchyni prostě nejde. Ale jak ho uklidit, schovat a zlikvidovat tak, aby co nejméně obtěžoval. Řešení v podobě klasického plastového n... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii