Reklama

Stoly i stolky do vaší domácnosti, aneb 4 skvělé tipy

27.07.2018 | StanislavaV | Rubrika - Tipy a rady

Stoly a stolky jsou nedílnou součástí každého interiéru. Objevují se v obývacím pokoji, kuchyni, jídelně, dětském pokoji i pracovně. Správným výběrem stolku nebo stolu můžete dotvořit celý vzhled interiéru. Jak na výběr stolků i zajímavý DIY nápad si můžete přečíst v tomto článku.

Stoly i stolky do vaší domácnosti, aneb 4 skvělé tipy
Reklama

Správný materiál pro stoly

stoly a stolky

Nejlepším materiálem pro stoly je masiv. Je velmi odolný, jeho povrchová úprava může být matná nebo lesklá. Masivní stůl nám tak může sloužit dlouhá léta a být nádhernou ozdobou v jídelně nebo obývacím pokoji.

Správná velikost stolů i stolků

Pokud máme děti a chceme pro ně pohodlí jak v kuchyni, tak v dětském pokojíku, měli bychom vybírat nízké stolky. Pro děti se vyrábějí také plastové, které jsou cenově dostupnější, jelikož dítě velmi rychle roste a zanedlouho už mu stolek nebude, je tedy zbytečné kupovat dražší dřevěný.

stoly a stolky

Školáci však už potřebují pro své učení kvalitní stůl, ideální je ve tvaru písmene L, jelikož se na něj vejde spousta věcí, ať už sešitů, tak i počítač, který je dnes při studiu velmi potřebný. Stejný stůl si můžeme pořídit také do pracovny, abychom i tam měli dostatek místa.

stoly a stolky

Do jídelny nebo kuchyně vybíráme stůl podle počtu členů v rodině. Pokud máme malou kuchyni můžeme volit rozkládací stolky, které jsou velmi praktické. Velmi pěkně vypadají stolky oválného nebo kulatého tvaru. Ty se však hodí spíše do větších prostorů.

stoly a stolky

V obývacím pokoji máme pouze koferenční stolek. Ten můžeme sladit s nábytkem. Jeho velikost odpovídá našim požadavkům, může být nízký nebo na vysokých nožkách. Záleží na vás, jaké máte požadavky k velikosti konferenčního stolku. Určitě bysme však měli volit stolek s velkou plochou. Přece jen, když příjde návštěva, je třeba někam umístit drobné občerstvení a nápoje a na malý stolek 30x30 cm se toho opravdu moc nevejde.

Paletové stoly a stolky jsou v módě

Velmi moderní jsou dnes stolky a stoly z palet. Jejich pořizovací cena je velmi nízká v ohledu, že někdo může mít palety doma na dvoře a snadno je tak promění v krásný kousek nábytku. Paletové stolky jsou velmi odolné a dají se natřít jakoukoliv barvou, sladíte je tak s ostatním nábytkem v pokoji a zároveň ušetříte svoji peněženku.

DIY nápad pro váš obývací pokoj

stoly a stolky

Na procházce přírodou občas potkáme zajímavé kousky, které nás inspirují k dalšímu tvoření. Podobně je to i s kmenem stromu, ten se dá využít jako nádherná a originální noha pro konferenční stolek. Postačí kmenu odstranit kořeny, namořit jej a umístit na požadované místo. Navrch kmene pak upevněte skleněnou nebo plastovou desku. Výsledek je dokonalý.

 Zdroj fotografií: https://unsplash.com, https://cz.pinterest.com

Reklama
Reklama

Související články

2 jednoduché kroky k bezproblémově zvládnuté revizi kotle

24.09.2020 | Tipy a rady

To, že je alespoň jednou ročně nutné nechat si zkontrolovat funkčnost a bezpečnost vašeho plynového kotle, asi víte. Pokud revizi kotle neprovedete,… Celý článek

Co dělat, když vám pitná voda přijde závadná?

08.09.2020 | Tipy a rady

Závadná pitná voda může být malou komplikací na oblastní údržbu rozvodů, nebo dokonce i rozsáhlým a zdravotně nebezpečným problémem. Jak můžete… Celý článek

Moderní střechy se vším všudy aneb pusťte se do rekonstrukce

06.09.2020 | Tipy a rady

Je pěkné opravit fasádu, dát nová okna a pořídit lepší garážová vrata. Velký vliv na celkový vzhled domu má ovšem i střecha. S její rekonstrukcí… Celý článek

5 tipů jak na úspory vody v kuchyni

26.08.2020 | Tipy a rady

Právě v kuchyni umíme být, pokud jde o vodu, hodně rozmařilými. Kapající baterie, odpouštění teplé či studené vody nazdařbůh, ruční mytí nádobí – to… Celý článek

Reklama
Reklama