Reklama

Svátek matek - čím potěšit maminku?

12.5.2018 | PR článek | Rubrika - Tipy a rady

Svátek matek, který letos připadá na 13. května, se poprvé slavil již v roce 1908. Za dobu od vzniku této tradice se stal již tradiční příležitostí, jak poděkovat mamince za všechny probdělé noci, za přečtené pohádky, pofoukaná kolínka a hlavně za to, že prostě jenom je. Maminka je tím nejdůležitějším člověkem v našem životě, pojďme spolu vymyslet způsob jak mamince, či babičce jejich významný den zpříjemnit.

Svátek matek - čím potěšit maminku?

Téměř všem maminkám určitě udělá největší radost, když jim jejich ratolesti vyrobí dárek vlastnoručně. Nejlepší dárečky jsou takové, které lze využít k ozdobení vašeho domova. Od otisků ručiček, přes obrázky či diplom, kde oceníte tu nejlepší maminku na světě, můžete pro maminku s dětmi vyrobit například rámeček, kam umístíte fotografie, na kterých jsou zobrazeny vaše nejmilejší vzpomínky s maminkou.

 

K výrobě tohoto rámečku potřebujete jen tiskárnu, rámeček a fotky. Jednoduché a přitom udělá mamince či babičce určitě velkou radost. A až někdy bude unavená a podívá se na tento rámeček, bude jí hřát dobrý pocit, že se nesnaží nadarmo.

 

Pokud je ve vaší rodině více generací žen a na oslavě svátku matek se sejdete všechny, je to skvělá příležitost si spolu vytvořit nezapomenutelnou vzpomínku. Chce to sice trošku více fotografického usilí, ale výsledek stojí za to. Co říkáte?

 

Trochu odrostlejší děti, či ti menší s pomocí tatínků, mohou maminku překvapit snídaní do postele. Maminka se stará o vás celý rok, postarejte se tento den o ní, ať ví, že je pro vás výjimečná.

 

Pokud svoji maminku nebudete brát do restaurace na slavnostní oběd, aby nemusela vařit, ale slavíte ho ve větším rodinném kruhu, či dokonce vaří tatínek, nazapomeňte také slavnostně vyzdobit stůl.

 

Menší děti mohou vytvořit ke stolu jmenovky, je jaro, mohou být například ve tvaru tulipánů, či motýlků, fantazii se meze nekladou.

 

Nezapomeňte maminky, babičky, tetičky potěšit květinou. Nemusí být jen kupovaná, určitě všechny ženy ocení i ty s láskou natrhané na louce.

 

Nebo, aby květina mamince dělala radost delší dobu, můžeme s dětmi vyrobit roztomilý květináč.

 

A rada pro tatínky, vaše žena určitě ocení, když jí večer zpříjemníte vanou plnou pěny, masáží či romantickou večeří při svíčkách.

 

Maminka je jen jedna, tak tu svoji milujte a rozmazlujte. Užijte si s ní krásný den matek.

 

 

ZDROJ FOTO: pinterest, pixabay

Související články

Modrá v obýváku, proč ne?  Letos vládne tyrkysová

Modrá v obýváku, proč ne? Letos vládne tyrkysová

19.5.2018 | StanislavaV | Tipy a rady

Modrá je dobrá. Je to barva, kterou Goethe nazval „půvabným ničím“. Není těžké ji kombinovat, je nádherná a navíc v interiéru stále originální, jeliko... Celý článek

Řecký styl bydlení

Řecký styl bydlení

17.5.2018 | StanislavaV | Tipy a rady

V dnešním článku se budeme zabývat řeckým stylem bydlení. Láká vás tento styl a rádi byste jej zakomponovali do vašeho bydlení? Pak se nechte inspirov... Celý článek

Beskydské hory se mohou stát vaším druhým domovem

Beskydské hory se mohou stát vaším druhým domovem

11.5.2018 | PR článek | Tipy a rady

Každý by si měl plnit své sny. Slýcháme to každou chvíli. Ale kdo to opravdu udělá? Pokud jedním z vašich snů bylo bydlení přesně podle vašich předsta... Celý článek

Druhá míza pro vysloužilý nábytek

Druhá míza pro vysloužilý nábytek

10.5.2018 | StanislavaV | Tipy a rady

Pokud má již nábytek nějaká svá léta, nemusí to nutně znamenat jeho odchod do důchodu. Sloužit vám může i nadále. O tom, jak dát vysloužilému nábytku ... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii