Reklama

Tapety v hlavní roli

24.06.2011 | časopis Náš útulný byt | Rubrika - Tipy a rady

Tentokrát jsme se rozhodli interiér trochu rozveselit, a proto na nábytku i doplňcích přistáli tito veselí ptáčci.

Tapety v hlavní roli
Reklama

Tapeta se nehodí jen na stěny, dá se využít mnohem kreativnějším způsobem.

Z plechovek si můžeme vyrobit hezké nádoby na psací potřeby. Umyjte je a ostré okraje ohněte širokými kleštěmi. Vrchní a spodní hranu a vnitřek natřete bílou barvou a nechte uschnout. Ustřihněte kousky tapety na polepení (délka = obvod plechovky + 1 cm, výška = výška plechovky - 0,8 cm). Tapetu napněte kolem plechovky a na okrajích ji upevněte lepicí páskou nebo lepidlem.

Tvarově velmi hezká komoda už se přece jen okoukala, a tak nastal čas na změnu.

Komodunejprve zbruste a dvakrát natřete růžovou barvou. Vystřihněte jednotlivé ptáčky a větvičky. Jemným štětečkem je potřete lepidlem, nechte změknout a pak je přilepte a vyhlaďte. Půvabná dekorace vydrží mnohem déle, když ji přetřete bezbarvým lakem.

Správné lepení

Až na plechovky se tapeta vždy lepí na daný objekt lepidlem natřeným po celé její ploše. Lepidlo (Metylan special) rozmíchejte přesně podle návodu na obalu. Tapetu potřete až po okraj dostatečným množstvím lepidla a nechte ji podle návodu změknout, velké díly přitom složte. Na natření lepidlem použijte měkký kartáč nebo štětec, lepidlo vytlačené mimo tapetu ihned setřete vlhkou houbou.

Obyčejné dřevěné truhlíky nebo podnosy lze zkrášlit velmi rychle. Povrch dřeva podle potřeby zbruste a natřete bílou akrylovou barvou. Ustřihněte pruhy tapety na mírua oblebte truhlík kolem dokola, okraje nechte trochu přes sebe. Hezkým nápadem je také obal na květináč nebo dárkový koš polepený tapetou.

Letitou závěsnou skříňku přebruste a důkladně natřete ze všech stran světle žlutou barvou. Výplň dveří polepte tapetou nebo její část s motivem ptáčků. Dobře vypadá pokud motiv pokračuje i na rámu dveří.

Nábytek zpívá

Předsíňová stěna

Obrys omalujte do poloviny (až k podélné ose) podle skříně. Složte dva pruhy tapety lícem k sobě, obrys na ně přeneste a vystřihněte. Naneste lepidlo a nechte tapetu změknout. Vyznačte si polohu na zdi a tapetu přilepte a vyhlaďte. Nahoře upevněte háčky na oděvy, dole namontujte podle potřeby nízkou skříňku nebo odkládací poličku.

Léto v ložnici

Na čelo postele budete potřebovat MDF desku. Výšku si zvolte podle vlastního uvážení, každému vyhovuje něco jiného. Šířka má jasně daný rozměr - musí být o něco větší než postel. nahoře vyřízněte podle svého přání ozdobné zakončení. Hrany vyhlaďte a natřete je bílou barvou. Pruhy tapety pak nalepte těsně vedle sebe, přesahující části po zaschnutí odřízněte cuterem. desku upevněte pomocí hmoždinek a vrutů na zeď a máte hotovo.

"Jemný a decentní vzor tapety krásně vynikne i na docela malé ploše."

Reklama
Reklama

Související články

2 jednoduché kroky k bezproblémově zvládnuté revizi kotle

24.09.2020 | Tipy a rady

To, že je alespoň jednou ročně nutné nechat si zkontrolovat funkčnost a bezpečnost vašeho plynového kotle, asi víte. Pokud revizi kotle neprovedete,… Celý článek

Co dělat, když vám pitná voda přijde závadná?

08.09.2020 | Tipy a rady

Závadná pitná voda může být malou komplikací na oblastní údržbu rozvodů, nebo dokonce i rozsáhlým a zdravotně nebezpečným problémem. Jak můžete… Celý článek

Moderní střechy se vším všudy aneb pusťte se do rekonstrukce

06.09.2020 | Tipy a rady

Je pěkné opravit fasádu, dát nová okna a pořídit lepší garážová vrata. Velký vliv na celkový vzhled domu má ovšem i střecha. S její rekonstrukcí… Celý článek

5 tipů jak na úspory vody v kuchyni

26.08.2020 | Tipy a rady

Právě v kuchyni umíme být, pokud jde o vodu, hodně rozmařilými. Kapající baterie, odpouštění teplé či studené vody nazdařbůh, ruční mytí nádobí – to… Celý článek

Reklama
Reklama