Reklama

Trendy, bez kterých to letos nepůjde

02.04.2019 | StanislavaV | Rubrika - Tipy a rady

Trendy hýbou světem. Ať už co se týče oblečení, gastronomie nebo právě interiérového designu. Některé trendy sice vydrží v oblibě jen chvíli a není dobré jim tedy podléhat, jiné se drží na výsluní i několik let. Víte, co je trendy v současnosti? Drobné úpravy, které změní atmosféru pokoje k nepoznání.

Trendy, bez kterých to letos nepůjde
Reklama

Retro aneb návrat do sedmdesátek

Jistě jste si už zvykli, jak moc se hodně věcí časem vrací zpět do módy. Zatímco před několika lety byste byli se starším nábytkem za podivíny, dnes jste moderní lidé, kteří jdou s módou, která velí jasně – retro a design ze sedmdesátých let.  Jednoduché linie, přesné tvary, široká paleta barev začínající na obyčejné šedé, končící u výrazných sytých tónů, ale i tapety a geometrické tvary.

Trendy, bez kterých to letos nepůjde

Recyklujte

V současnosti je velký poprask ohledně recyklace, života bez odpadu apod. Proč tedy nerecyklovat i doma? Opravdu potřebujete novou sedačku, nebo jí bude stačit nový potah? Chcete novou komodu, nebo si můžete z té staré udělat nový vintage kousek?

Textura je žádaná

Pletené, háčkované, ale i pletené. Textilie s texturou jsou v současnosti velmi oblíbené. Proto se nebojte do svého interiéru zařadit nejrůznější deky, přehozy, polštáře, ale i dečky. Vše, co má nějakou texturu, je letos in.

Jděte na to minimalisticky

Těch, kteří by žili ve stoprocentním duchu minimalismu, asi moc není. Proč jej ale nezkombinovat s dalším interiérovým stylem, jejichž výsledkem bude něco dokonalého? Zkuste použít minimalistický nábytek a doplnit jej retro doplňky. Nebo jej zkombinujte s industriálními prvky, například svítidly.

Hořčicová je in

Napadlo vás někdy, že i hořčicová barva může vypadat v interiéru velmi dobře? Můžete ji použít na stěny, textilie, tapetu, ale třeba i na sedací soupravu. Hezky vypadá v kombinaci například se šedou nebo bílou barvou.

Staré věci nic nezkazí

Ačkoliv s moderními kousky nábytku zazáříte, je někdy lepší sáhnout po obyčejnějším kousku, který bude nejen nadčasový, ale také kvalitnější. Pokud nechcete celý interiér měnit každý rok dle nových trendů, zaměřujte se zejména na změny menšího rázu.

Trendy, bez kterých to letos nepůjde

Trendy, bez kterých to letos nepůjde

Zdroj: pexels.com

 

Reklama
Reklama

Související články

Co dokáže sůl v domácnosti?

27.07.2020 | Tipy a rady

Ačkoliv je velké množství soli v naší potravě nežádoucí, jsou i situace, kdy se může sůl stát naším cenným pomocníkem. A to například i při úklidu… Celý článek

Škodí 5G síť? Nebo je to výmysl dezinformačních webů?

29.06.2020 | Tipy a rady

V souvislosti s koronavirovou pandemií jsme se ve světě setkali i s tím, že lidé ve strachu o své zdraví zapalovali a ničili vysílače 5G sítě. Celý článek

Jak si udělat doma perfektní pánský salónek

15.06.2020 | Tipy a rady

Pánský salónek, „man cave“ nebo zašívárna, útočiště, studovna, náhradní ložnice, předělaná garáž, podkroví kůlna nebo suterén…téhle části domu se… Celý článek

Koberce jako jeden z nejlepších dekorativních prvků interiéru

05.06.2020 | Tipy a rady

Koukáte na vzhled vašeho interiéru a pořád vám v něm něco schází? Něco, co by ho dovedlo k dokonalosti? Někdy stačí opravdu jen vyladit detaily a… Celý článek

Reklama
Reklama