Třídění odpadu začíná už doma!

30.01.2018 | PR článek | Rubrika - Tipy a rady

Všichni víme, že třídění odpadu je správné, neboť jeho recyklace významně pomáhá ochraně životního prostředí. Navíc se nerozrůstají skládky a zároveň se šetří přírodní zdroje. S tříděním odpadu bychom měli začít už doma, abychom pak netrávili sáhodlouhý čas před kontejnery.

Třídění odpadu začíná už doma!
Reklama

Do čeho třídit?

Ne každý má tak velký byt, aby si mohl pořídit koše na třídění odpadu doma. Nabízí se spousta řešení, jak naložit s odpadem i v té nejmenší garsonce.

Například pod dřezem se nachází dostatek místa pro krabici nebo tašku, kam se může tříděný odpad umístit. Výhoda této varianty je taková, že vše najednou, včetně krabice či tašky, vyhodíme.

Další možností jsou pojízdné nízké plastové boxy, jež je možné postavit do koupelny nebo do kumbálu. Do třídění odpadu zapojte děti a vyrobte s nimi vlastní boxy na odpad. Určitě je nadchne, že si je mohou pomalovat a polepit podle svého, a hlavně v nich poroste uvědomění o potřebě třídit odpad a tím pomáhat šetřit přírodu.

Co nevíte o popelnici na sklo?

Popelnice na sklo má zelenou barvu a od zbývajících kontejnerů, např. těch na plast nebo papír, se liší svým tvarem. V horní části se nachází otvor, do kterého se vhazují skleněné lahve. Ty nemusí být vymyté, stačí je důkladně vyškrábat, dokonce ani nevadí, pokud je vytřídíte s víčky.

Víte o tom, že má zelený kontejner též podélný otvor boční, jenž slouží k třídění tabulového skla? Také jste se mohli setkat s kontejnerem bílé barvy. Ten je určen pro třídění pouze čirého skla.

Mimochodem, víte, co by se stalo, kdyby každý z nás vytřídil 1 sklenici navíc?

Barevné třídění

Kam vhazovat sklo už víme. Jaké tedy jsou další barvy kontejnerů pro třídění odpadu? Modrý je určen na papír, konkrétně na noviny, časopisy, sešity a krabice.

Žlutá je barvou plastů, to znamená PET lahví, kelímků od jogurtů, kalíšků od krémů a lahví od úklidových a kosmetických přípravků atd.

Čím dál častěji se objevuje oranžový kontejner, kam patří nápojové kartony od mléka, krabicového vína a džusů.

Aby kontejner pojal co nejvíce odpadu, měli bychom plasty, kartony a krabice vždy maximálně sešlápnout.

 

Reklama
Reklama

Související články

Než koupíte nový ojetý vůz, zjistěte si vše o jeho historii

26.10.2020 | Tipy a rady

Při nákupu automobilu se snažíme, tak jako je to u všeho, ušetřit co nejvíce peněz. Proto se mnozí z nás bez váhání rozhodují nikoli pro koupi vozu… Celý článek

Dřevěné brikety jsou vhodnou alternativou klasických paliv

15.10.2020 | Tipy a rady

Teplo je součástí domova. Bez něj si už těžko umíme svůj život představit. Uhlí nebo palivové dřevo doma či na chalupě používají v Česku statisíce… Celý článek

Jak na koupi nemovitosti

13.10.2020 | Tipy a rady

Vlastní bydlení zní jako lákavá vidina budoucnosti, kterou si přeje v dnešní době snad už každý. Pokud už vás omrzelo placení nájmu bytu nebo domu,… Celý článek

Údržba střešní krytiny na podzim je důležitá pro poklidné zimní období

07.10.2020 | Tipy a rady

Jednou z činností, kterou by měl na podzim před příchodem zimy stihnout každý majitel nemovitosti, je kontrola střešní krytiny. Toto byste měli… Celý článek

Reklama
Reklama