Reklama

Třídění odpadu začíná už doma!

30.1.2018 | PR článek | Rubrika - Tipy a rady

Všichni víme, že třídění odpadu je správné, neboť jeho recyklace významně pomáhá ochraně životního prostředí. Navíc se nerozrůstají skládky a zároveň se šetří přírodní zdroje. S tříděním odpadu bychom měli začít už doma, abychom pak netrávili sáhodlouhý čas před kontejnery.

Třídění odpadu začíná už doma!

Do čeho třídit?

Ne každý má tak velký byt, aby si mohl pořídit koše na třídění odpadu doma. Nabízí se spousta řešení, jak naložit s odpadem i v té nejmenší garsonce.

Například pod dřezem se nachází dostatek místa pro krabici nebo tašku, kam se může tříděný odpad umístit. Výhoda této varianty je taková, že vše najednou, včetně krabice či tašky, vyhodíme.

Další možností jsou pojízdné nízké plastové boxy, jež je možné postavit do koupelny nebo do kumbálu. Do třídění odpadu zapojte děti a vyrobte s nimi vlastní boxy na odpad. Určitě je nadchne, že si je mohou pomalovat a polepit podle svého, a hlavně v nich poroste uvědomění o potřebě třídit odpad a tím pomáhat šetřit přírodu.

Co nevíte o popelnici na sklo?

Popelnice na sklo má zelenou barvu a od zbývajících kontejnerů, např. těch na plast nebo papír, se liší svým tvarem. V horní části se nachází otvor, do kterého se vhazují skleněné lahve. Ty nemusí být vymyté, stačí je důkladně vyškrábat, dokonce ani nevadí, pokud je vytřídíte s víčky.

Víte o tom, že má zelený kontejner též podélný otvor boční, jenž slouží k třídění tabulového skla? Také jste se mohli setkat s kontejnerem bílé barvy. Ten je určen pro třídění pouze čirého skla.

Mimochodem, víte, co by se stalo, kdyby každý z nás vytřídil 1 sklenici navíc?

Barevné třídění

Kam vhazovat sklo už víme. Jaké tedy jsou další barvy kontejnerů pro třídění odpadu? Modrý je určen na papír, konkrétně na noviny, časopisy, sešity a krabice.

Žlutá je barvou plastů, to znamená PET lahví, kelímků od jogurtů, kalíšků od krémů a lahví od úklidových a kosmetických přípravků atd.

Čím dál častěji se objevuje oranžový kontejner, kam patří nápojové kartony od mléka, krabicového vína a džusů.

Aby kontejner pojal co nejvíce odpadu, měli bychom plasty, kartony a krabice vždy maximálně sešlápnout.

 

Související články

Kámen je nesmrtelný

Kámen je nesmrtelný

2.3.2018 | PR článek | Tipy a rady

Současným trendem v tvorbě zahrad je zachování co největší přirozenosti. Ať už plánujete zahradu novou či se snažíte obnovit tu stávající, základem by... Celý článek

Jak na výměnu zámků

Jak na výměnu zámků

27.2.2018 | PR článek | Tipy a rady

To, co lidé často označují za “výměnu zámku“, je ve skutečnosti “výměna cylindrické vložky“. Cylindrická vložka je namontovaná v zadlabacím zámku, kte... Celý článek

Jak uklízet bez chemie? Aneb síla přírody!

Jak uklízet bez chemie? Aneb síla přírody!

25.1.2018 | StanislavaV | Tipy a rady

Různá chemická čistidla, prášky, bělidla a hromada dalších čistících prostředků, které najdeme téměř v každé domácnosti. Ale dost to leze do peněz, na... Celý článek

Nedostatek místa? Vyřešte to s grácií!

Nedostatek místa? Vyřešte to s grácií!

11.1.2018 | StanislavaV | Tipy a rady

Trápí vás v bytě nedostatek místa? S tímto elegantním řešením si poradíte i v garsonce. Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii