Užívejte si přípravu nedělního oběda s tlakovým hrncem ULTIMA+ 6.0 l

23.11.2019 | PR článek | Rubrika - Tipy a rady

Tlakový hrnec najdeme téměř v každé české domácnosti. A není divu. Vaření v tlakovém hrnci je úsporné, jídla z něj jsou pak velmi chutné, ale i zdravé. Ne každý má však na vaření v tlakovém hrnci odvahu. Velmi často kvůli nedůvěře v něj. My vám dnes chceme představit tlakový hrnek ULTIMA+ s objemem 6.0 litrů, který vás přesvědčí, že své nedělní obědy nebudete chtít vařit jinak.

Užívejte si přípravu nedělního oběda s tlakovým hrncem ULTIMA+ 6.0 l
Reklama

Ještě před tím, než se pustíme do samotného hodnocení tohoto tlakového hrnce, bychom vám však chtěli říct hned několik výhod, které tento způsob vaření má.

Jídlo z tlakového hrnce bude mnohem chutnější

Vaření v tlakových hrncích funguje na principu, kdy páře, která by z hrnce běžně odešla ven, nedovolíte uniknout. Díky tomu tlak uvnitř hrnce stoupne spolu s teplotou, takže je jídlo uvařeno rychleji, zdravěji, ale i ekologičtěji. Za normálních okolností bodu varu dosáhneme při 100 °C. Pokud ale hrnec uzamkneme poklicí s uzamykatelným uzávěrem, tlak v hrnci stoupne a varu dosáhneme až při cca 120-130 °C. Spousta lidí má při vaření v hrnci strach z toho, že by tlak s teplotou stále stoupal, přičemž by došlo k „výbuchu“ hrnce. To by však musel být ventil hrnce naprosto ucpaný.  Tomuto však dnešní hrnce dokážou spolehlivě zabránit.

Velkou výhodou vaření v tlakovém hrnci je rychlost vaření. Díky vyššímu tlaku jsou pokrmy uvařeny za mnohem kratší dobu, což šetří nejen čas, ale i peníze za energie. Nemluvě o tom, že vaření v tlakovém hrnci zachová lepší chuť jídla, ale i vitaminy – protože krátké vaření na vysokou teplotu jich zachrání více než dlouhé vaření na sto stupňů. A nyní k samotnému hrnci, na který se dnes podíváme.

Hrnec s nepřilnavým povrchem umožní i restování

Tlakový hrnec ULTIMA+ není obyčejným tlakovým hrncem. Z výroby je totiž opatřen nepřilnavým povrchem, díky čemuž budeme mít jistotu, že se nám k němu nic nepřipálí. Cibule, maso, ale ani vaše oblíbená omáčka. Díky těmto vlastnostem tak můžeme tlakový hrnec používat nejen na dušení, ale i na restování.

Vlastnosti hrnce jsou mile překvapivé

Nás na tomto tlakovém hrnci zaujaly jeho vlastnosti. Velkou výhodou je možnost nastavení tlaku ideálního pro námi připravované jídlo. Praktické je i snadné otevírání, k němuž nám bohatě stačí jedna ruka bez vyvinutí přehnané síly. Pokud vás bude zajímat aktuální tlak hrnce, můžete si jej zjistit na přehledném ukazateli, nemluvě o odměřovací stupnici, která vám při vaření ještě více pomůže. Co nás však na hrnci zaujalo nejvíce, je jeho pětiletá záruka.

Abyste se vyhnuli strachu z výbuchu hrnce, o kterém kolují hrůzostrašné příběhy napříč generacemi, byl tlakový hrnec opatřen hned 4 pojistkami, které hrnec udrží pohromadě. Samotný hrnec je vyroben z nerezové oceli s antiadhezním povrchem, úchytky jsou z plastu. Hrnec lze používat na elektřině, plynu, ale i indukci a sklokeramice.

 

Reklama
Reklama

Související články

Co dělat, když vám pitná voda přijde závadná?

08.09.2020 | Tipy a rady

Závadná pitná voda může být malou komplikací na oblastní údržbu rozvodů, nebo dokonce i rozsáhlým a zdravotně nebezpečným problémem. Jak můžete… Celý článek

Moderní střechy se vším všudy aneb pusťte se do rekonstrukce

06.09.2020 | Tipy a rady

Je pěkné opravit fasádu, dát nová okna a pořídit lepší garážová vrata. Velký vliv na celkový vzhled domu má ovšem i střecha. S její rekonstrukcí… Celý článek

5 tipů jak na úspory vody v kuchyni

26.08.2020 | Tipy a rady

Právě v kuchyni umíme být, pokud jde o vodu, hodně rozmařilými. Kapající baterie, odpouštění teplé či studené vody nazdařbůh, ruční mytí nádobí – to… Celý článek

Fotovoltaika slibuje nižší účet za elektřinu

18.08.2020 | Tipy a rady

Solárních kolektorů na střechách rodinných domů v posledních letech přibylo jako hub po dešti. Není se čemu divit, fotovoltaické systémy jsou mnohem… Celý článek

Reklama
Reklama