Reklama

Vánoce, aneb čas neomezené představivosti

10.12.2016 | StanislavaV | Rubrika - Tipy a rady

Blíží se Vánoce a s nimi krásné svátky s rodinou a našimi nejbližšími. Pokud stále ještě nemáte napečené všechno cukroví a vyzdobený byt, inspirujte se našimi tipy, jak si vytvořit vánoce třeba bez tradičního vánočního stromečku. Vánoce jsou o představivosti a tak tvořte, vymýšlejte a těšte se.

Vánoce, aneb čas neomezené představivosti
Reklama

Z kuchyně je rázem cukrárna

vánoční tipy

Každý z nás miluje na Vánocích nejvíce asi tu vůni Vánoc. V kuchyni to krásně voní po vánočním cukroví a za okny je pěkná zima. Šálek dobrého svařáku nebo horké čokolády nás zahřeje a v útulném křesle pak můžeme sledovat vánoční pohádky nebo filmy s celou rodinou.

 

vánoční tipy

 

Aby se vám dobře peklo je třeba mít v kuchyni všechno po ruce. Pokud jste si ještě do kuchyňských skříněk nebo zásuvek nepořídili kvalitní organizéry, určitě je ten nejvyšší čas. Během vánočního úklidu budete stejně mít všechno ze skříněk venku a tak si do nových organizérů můžete pěkně roztřídit vaše kuchařské náčiní, abyste při pečení nemuseli pracně hledat, co kde máte. Vaše kuchyně je vaši královstvím a to nejenom během vánočního období. Je třeba toto místo pravidelně pečlivě uklízet, aby se vám v něm nehromadilo zbytečností a měli jste přehled, kde co máte. Využít můžete také inspirací v našem článků “5 praktických tipů do kuchyně.”

Využijte svou představivost naplno

vánoční tipy

Nemůžete nebo nechcete mít klasický živý vánoční stromeček? To vůbec nevadí, je mnoho způsobů, jak vnést do domu ducha Vánoc. Kromě vánočních dekorací můžete mít umělý vánoční stromeček. Seženete jej buď v klasické zelené barvě nebo třeba v bílé, která je velmi moderní.

 

vánoční tipy

 

Místo vánočního stromku se také nebojte vyzdobit palmu, kterou máte doma, nebo zavěsit barevné vánoční dekorace různě po bytě. Možností je spousta, jenom se nesmíte bát je nechat vyjít na světlo. Pokud jsou vaše děti tvořivé, můžete si také vánoční stromeček vyrobit z papíru nebo udělat vánoční stromeček z pěkných větviček, které ozdobíte.

 

vánoční tipy

 

Vyrobit si také můžete vánoční bonsaj, pod kterou vám Ježíšek naloží dárečky. Takové vánoční stromečky nenadělají spoustu nepořádku a jsou navíc velmi originální.

Nezapomeňte na kouzelné stoly

vánoční tipy

O Vánocích se rodina schází u společné večeře. Nezapomeňte proto také na vánoční výzdobu vaší štědrovečerní tabule. Pohrajte si i zde s barvami. Klasická výzdoba v červeno-zelené barvě se hodí vždycky. Zlatá nebo bílá výzdoba je vhodná do moderních interiérů, ale vybrat si můžete i trendy pastelové barvy.

 

vánoční tipy

 

Opravdu luxusně působí černo-zlatá kombinace. Vyberte si proto vánoční výzdobu pro vaši štědrovečerní hostinu podle vašeho vkusu a také zařízení interiéru, abyste všechno měli sladěné do posledního detailu a vytvořili tak dokonale ladící celek, který bude pastvou pro oči.

Zdroj fotografií: https://cz.pinterest.com/, https://pixabay.com/

Reklama
Reklama

Související články

Než koupíte nový ojetý vůz, zjistěte si vše o jeho historii

26.10.2020 | Tipy a rady

Při nákupu automobilu se snažíme, tak jako je to u všeho, ušetřit co nejvíce peněz. Proto se mnozí z nás bez váhání rozhodují nikoli pro koupi vozu… Celý článek

Dřevěné brikety jsou vhodnou alternativou klasických paliv

15.10.2020 | Tipy a rady

Teplo je součástí domova. Bez něj si už těžko umíme svůj život představit. Uhlí nebo palivové dřevo doma či na chalupě používají v Česku statisíce… Celý článek

Jak na koupi nemovitosti

13.10.2020 | Tipy a rady

Vlastní bydlení zní jako lákavá vidina budoucnosti, kterou si přeje v dnešní době snad už každý. Pokud už vás omrzelo placení nájmu bytu nebo domu,… Celý článek

Údržba střešní krytiny na podzim je důležitá pro poklidné zimní období

07.10.2020 | Tipy a rady

Jednou z činností, kterou by měl na podzim před příchodem zimy stihnout každý majitel nemovitosti, je kontrola střešní krytiny. Toto byste měli… Celý článek

Reklama
Reklama