Venkovní žaluzie umí víc, než „jen“ chránit před sluncem

30.03.2021 | PR článek | Rubrika - Tipy a rady

Stínicí technika se stala nedílnou součástí oken nejen v rodinných domech a bytech, ale i ve společnostech. Žaluzie jsou používány po desetiletí, a namontovat si je můžete nejen dovnitř, ale i ven. Mají mnohé vychytávky, vydrží spousty let, a plní několik užitečných funkcí, pro které si je zamiluje každý.

Venkovní žaluzie umí víc, než „jen“ chránit před sluncem
Reklama

Proč venkovní žaluzie?

Ze začátku, když u nás byly žaluzie novinkou, byly montovány jen do interiéru. Postupně ale vznikly venkovní žaluzie, a s nimi nové využití, které vás mile překvapí. Samozřejmostí je zastínění interiéru před nechtěnými slunečními paprsky. Slunce nejen že zahřívá interiér a způsobuje přílišné vedro a nekomfort, ale UV záření má neblahý vliv na vybavení. Ať už jde o koberce, gauč, nábytek či jiné vybavení, slunce jim dává zabrat.

Venkovní žaluzie vám ale poslouží i jinak. Sníží míru hluku v interiéru, což uvítáte třeba v případě, že bydlíte u rušnější ulice. Také vám pomohou ochránit vaši nemovitost před vloupáním. Existují speciální typy venkovních žaluzií, které jsou přímo vyrobeny pro ochranu interiéru. Zjednodušeně lze říci, že není možné je zvednout nahoru a odtáhnout, pokud narazí na jakoukoli překážku. Zamknou se a není možné s nimi hnout. Každý typ této stínicí techniky je ale určitou překážkou pro případné „lapky“. Je předzvěstí zdržení, hluku při snaze proniknout dovnitř, a proto na ně působí odrazujícím dojmem.

 

Mnoho barev i druhů lamel

Jestliže máte obavu, že by venkovní žaluzie neladili k vašemu domu, je zbytečná. Podíváte-li se na nabídku venkovních žaluzií, hned zjistíte, že jsou dostupné v mnoha barevných provedeních. Přejete si decentní, které nebudou „bít“ do očí? Nebo naopak hledáte kontrast s barvou fasády? Možná chcete naopak žaluzie s barvou fasády sladit a hledáte nějaké o dva tóny tmavší či světlejší… Možností je mnoho, záleží jen na vašem výběru.

I lamely a jejich tvar je různorodý. V každém případě můžete pořídit venkovní žaluzie, které budou odolávat i silnému větru, stejně tak si můžete vybrat typ s manuálním nebo elektrickým ovládáním pro vaše pohodlí.

Poohlédněte se po venkovních žaluziích a udělejte s jejich pomocí z domu či bytu klidné, stinné místo, kde se budete vždy rádi vracet.

 

 

Reklama
Reklama

Související články

Co s velikonočními vařenými vajíčky? Tyto 3 skvělé recepty!

05.04.2021 | Tipy a rady

Sešlo se vám doma mnoho velikonočních vařených vajíček, která však nejste schopni na posezení sníst? Co s nimi tedy dělat, když se na ně nechcete… Celý článek

Velikonoční zvyky a tradice

31.03.2021 | Tipy a rady

Velikonoce jsou spojeny s různými obyčeji a zvyky. V různých koutech České republiky se provádí rozličné obyčeje, které ale postupně ať chceme, nebo… Celý článek

Velikonoce – jejich historie a tradice s nimi spojené

30.03.2021 | Tipy a rady

Velikonoce, to není jen volno v pondělí, při kterém rozdáváte vajíčka nebo čokoládové figurky či pečete beránka nebo mazanec. Jejich historie podle… Celý článek

Proč nosit ochranné pomůcky i doma a na zahradě?

26.03.2021 | Tipy a rady

Víte, čím by se dalo spolehlivě předcházet úrazům v domácnosti? Používáním ochranných pomůcek. Mezi běžné úrazy, ke kterým dochází na zahradě i v… Celý článek

Reklama
Reklama