Reklama

Vůně domova, aneb provoňte si byt

26.09.2016 | StanislavaV | Rubrika - Tipy a rady

Kdo by nebyl rád, když přijde do bytu, kterým se line příjemná a harmonická vůně. Vybrat si však tu správnou vůni je někdy opravdu složité.

Vůně domova, aneb provoňte si byt
Reklama

Je tolik vůní a každá na nás působí jinak. Třeba na naši psychiku nejvíce působí vůně jako je magnólie, jasmín, růže nebo bazalka. Jsou to vůně, které nás dokáží uklidnit nebo naopak povzbudit.

Jaké existují druhy vůní

Každý byt voní jinak a záleží na majiteli, jakým vůním dává přednost. Jsou tu třeba dřevité vůně, které v interiéru vydrží velmi dlouho, a proto se používají třeba v kancelářích nebo zasedacích místnostech, kde potřebujeme vůni dlouho udržet.

svíčka

Pak jsou tu citrusové vůně. S nimi nikdy nešlápnete vedle, jsou příjemné, a proto byste se neměly těchto exotických kombinací bát.

Pudrové vůně ucítíte, až po jejich rozložení. Jakmile se však v bytě rozloží, ucítíte je opravdu hodně dlouho.

Sladké vůně probouzejí chuť k jídlo, hodí se do jídelen, restaurací nebo kuchyní. Typickou vůní je třeba vanilka.

svice-levandule

Květinové i ovocné vůně patří k jistotě a jsou opravdu velmi rozšířené. Lidé si je oblíbili díky svým jemným tónům i dlouhotrvající vůni.

Čím můžeme byt provonět

V poslední době jsou velmi oblíbené difuzéry, které byt příjemně provoní a navíc jsou vhodné pro alergiky, jelikož pracují na bázi fyziky, nikoliv chemie.

Hojně rozšířené jsou také svíčky, které vnesou teplo domova i příjemnou harmonii klidu a mírů. Vonné svíčky si můžete také vyrobit doma, není to moc náročné a navíc si můžete namíchat svou oblíbenou vůni.

postup-vyroby-svicky

Stačí si ve výtvarných potřebách pořídit parafín či vosk, který doma podle návodu připravíte. Přimícháte k němu pár kapek oblíbené vůně a nalejete do nádoby, kde necháte ztuhnout.

Pak jsou tu různé spreje a parfémy, které také velmi dobře provoní váš domov. Už jste si vybrali, která vůně bude charakterizovat ten váš? Napište nám o tom do komentářů. Budeme se těšit na Vaše odpovědi.  

Reklama
Reklama

Související články

2 jednoduché kroky k bezproblémově zvládnuté revizi kotle

24.09.2020 | Tipy a rady

To, že je alespoň jednou ročně nutné nechat si zkontrolovat funkčnost a bezpečnost vašeho plynového kotle, asi víte. Pokud revizi kotle neprovedete,… Celý článek

Co dělat, když vám pitná voda přijde závadná?

08.09.2020 | Tipy a rady

Závadná pitná voda může být malou komplikací na oblastní údržbu rozvodů, nebo dokonce i rozsáhlým a zdravotně nebezpečným problémem. Jak můžete… Celý článek

Moderní střechy se vším všudy aneb pusťte se do rekonstrukce

06.09.2020 | Tipy a rady

Je pěkné opravit fasádu, dát nová okna a pořídit lepší garážová vrata. Velký vliv na celkový vzhled domu má ovšem i střecha. S její rekonstrukcí… Celý článek

5 tipů jak na úspory vody v kuchyni

26.08.2020 | Tipy a rady

Právě v kuchyni umíme být, pokud jde o vodu, hodně rozmařilými. Kapající baterie, odpouštění teplé či studené vody nazdařbůh, ruční mytí nádobí – to… Celý článek

Reklama
Reklama