Vybírejte zásuvky a vypínače podle stylu interiéru

04.10.2021 | PR článek | Rubrika - Tipy a rady

Vylaďte si interiér do posledních detailů. Kromě hlavních prvků jako jsou podlahy, stěny a nábytek myslete na to, že i drobnosti, jako jsou vypínače a zásuvky jsou nedílnou součástí každé místnosti a měly by zapadnout do celkové koncepce vašeho bydlení.

Vybírejte zásuvky a vypínače podle stylu interiéru
Reklama

Aby váš domov hrál v jedné notě od stropu až po podlahu, myslí výrobci elektroinstalačních doplňků na to, že ne vždy je vhodné použít klasické bílé plastové zásuvky a vypínače. V nabídce společnosti Tympol Plus objevíte kousky, které vhodně doplní rozmanité styly interiérů a stanou se jejich plnohodnotnou funkční součástí.

Pojďme se zorientovat v tom, jaké zásuvky se budou hodit pro jednotlivé designové styly vašich domácností a se kterými vypínači naděláte parádu.

POZOR!

Instalaci zásuvek a vypínačů doporučujeme svěřit odborníkům. Neodborné zapojení může vypínače, zásuvky i celou elektroinstalaci poškodit, v horším případě může ohrozit i Vaše zdraví. V případě instalace by se Vám mohly hodit naše Schémata zapojení vypínačů a zásuvek.

Tajemství vypínačů a jejich zapojení

Laikovi se může zdát zapojení vypínačů nepochopitelné, ale zase tak složité to není. Vypínač je složen ze strojku umístěného v instalační krabičce pod omítkou, z klapky a rámečku, který kryje prostor mezi klapkou a omítkou.

Minimalismus – důležité jsou jednoduché linie

Styl, kde se nehraje na okázalost a zdobnost, ale naopak na jednoduchost a praktičnost. Tak by se dal charakterizovat minimalismus. Pro tento styl jsou typické materiály jako je beton, sklo nebo kov. Všechny křivky jsou střídmé a nic nenaznačuje přílišnou extravaganci.

 

Vypínače a zásuvky PRÉMIUM MODERN přesně zapadnou do čistých linií a nebudou rušit ucelený vzhled. Tmavé dřevo rámečku v kombinaci s pískovými klapkami a středy budou důstojnou součástí interiéru.

Elegantní interiér – vše musí být sehrané

Tam kde vládne elegance není prostor na chaos. Veškerý nábytek a doplňky jsou vybírány tak, aby tvořily dokonalý celek. Důležitou roli hraje sladění barev a vhodné zvolení i těch nejmenších drobností.

 

Pro elegantní interiér se nehodí výrazné prvky, které by na sebe poutaly nepřiměřenou pozornost, proto se v těchto interiérech uplatní jednoduché, čistě bílé nebo lehce béžové vypínače a zásuvky z řady OPÁL. Jejich zaoblené linie podpoří vyznění nálady a atmosféry.

Skandinávský styl, který si na nic nehraje

U skandinávského neboli severského stylu očekáváme cestu k přírodním materiálům, jednoduchému a praktickému designu, ve kterém se uplatňují především dřevěné prvky. Místnosti působí světle, otevřeně a příjemně.

 

Aby byl zachován přírodní ráz interiéru, měly by se i na stěnách objevit doplňky v podobném vyznění. Vypínače a zásuvky MAGIC v provedení dřevo jsou navrženy tak, aby doplnily přírodní interiéry. Rámečky s dekorem dřeva v několika barevných odstínech jsou doplněny lesklým chromovým přechodovým rámečkem a klapkami s vhodně zvoleným metalickým odstínem.

Hravý domov pro děti i dospělé

Ten, kdo má rád barvy, extravaganci a bohatý život plný pozitivních emocí si jistě vyzdobí domov veselými barvami a netradičním nábytkem. Ani u doplňků se v tomto případě není nutné držet při zemi a prostor pro fantazii je neomezený.

V hravém interiéru se skvěle osvědčí vypínače a zásuvky MAGIC v provedení sklo. Tyto veselé doplňky jsou tvořeny rámečky z barevného skla, chromovými přechodovými rámečky a černými nebo bílými klapkami a výplněmi. Sklo lze vybrat v několika výrazných barvách a dotvořit tak barevné vyznění místností. Rámečky mohou barevně splynout s okolím nebo naopak tvořit výrazný kontrast.

Vintage styl plný atmosféry

Vintage patří k velmi oblíbeným stylům a prolíná se se stylem Provance, který se zabydlel v řadě našich domácností. Odraz venkova plného tradičních materiálů a květinových vzorů přímo dýchá příjemnou atmosférou a chutí nechat se unášet do romantických snů.

Pro vintage interiéry se nehodí moderna ani extravagance, a proto je třeba sáhnout úplně jinam. Retro vypínače a zásuvky udělají skvělou službu. Nejen, že jsou krásné, ale dotvoří detaily tohoto stylu bydlení. Ať už zvolíte klasické bílé provedení nebo sáhnete po metalických odstínech, chybu neuděláte.

Originální glamour

Z glamour stylu čiší důraz na luxus. Ze všech koutů je cítit přepych a třpytivé materiály jsou nedílnou součástí interiéru. Ten, kdo si oblíbil tento styl si potrpí na dokonalost a vytříbený vkus. V glamour stylu není prostor pro obyčejnost.

 

Aby byly splněny vysoké nároky do nejmenšího detailu, měly by zásuvky a vypínače na první pohled ukazovat, že zde se máte cítit jako páni. Vypínače a zásuvky MAGIC v provedení metalíza jsou tím pravým. Stříbrné, zlaté, měděné, pískové a grafitové odstíny se rozhodně v glamour stylu neztratí.

Nechte se inspirovat našimi tipy a dolaďte si interiér tak, jak jste si vysnili. S dobře vybranými vypínači a zásuvkami si můžete být jisti, že jste věnovali pozornost každému detailu.

Další rady a tipy ohledně zásuvek a vypínačů naleznete například na wikipedii zde.

 

Reklama
Reklama

Související články

Dokonalost barev

11.10.2021 | Tipy a rady

Každá barva má své kouzlo, svůj půvab a svůj styl. Barvy mají také velký vliv na psychickou stránku člověka a právě atmosféra v domě a pozitivní… Celý článek

Hledáte v Ostravě kvalitní půjčovnu aut?

05.10.2021 | Tipy a rady

Auta se stala součástí života lidí a bez nich si teď jen těžko dovede představit život, práci nebo cestování. Dříve bylo auto dopravním prostředkem,… Celý článek

Dřevěná lavice nemusí být pouze na zahradě

30.09.2021 | Tipy a rady

Pokud máte terasu nebo zahradu, určitě ji doplňuje dřevěná lavice, která nabízí pohodlný odpočinek. Dřevěná zahradní lavice však nemusí být pouze na… Celý článek

Kdy vyměnit starou matraci za novou

30.09.2021 | Tipy a rady

Budíte se ráno ztuhlí, bolí vás záda a ani po deseti hodinách spánku nejste odpočatí? Možná je na čase vyměnit matraci za novou. Říká se, že výměna… Celý článek

Reklama
Reklama