Reklama

Zařiďte si ložnici útulně i prakticky

18.03.2018 | StanislavaV | Rubrika - Tipy a rady

Renovujete, přestavujete, upravujete? Toužíte po krásnější ložnici? Pak si tedy přečtěte několik tipů, jak si místnost určenou k odpočinku hezky vylepšit.

Zařiďte si ložnici útulně i prakticky
Reklama

 

Víte, že průměrný člověk stráví 1/3 svého života spánkem? A proto bychom měli myslet na to, že místo, kde trávíme tak dlouhou dobu, by mělo být udělané přesně podle našich představ. Tak abychom se v něm cítili příjemně. Nezáleží na tom, zda zařizujete ložnici pro jednoho nebo pro dva. Tak jako tak- mám pro vás několik postřehů, které vám snad poradí.

Musíte se cítit příjemně

Člověk k tomu, aby byl odpočatý, musí projít několika fázemi spánku. A pokud se nedostanete do tvrdšího spánku, budete unavení a nevrlí. A k tomu, aby se každý z nás ve své ložnici vyspal, musí se tam cítit dobře. Určitě jste si totiž všimli, že když spíte v nepříznivých podmínkách, tak ne a ne zabrat.

ložnice

Kvalitní postel je základ

Prvním a nejdůležitějším kouskem, který tvoří ložnici ložnicí, je postel. V dnešní době máme na výběr z mnoha materiálů, tvarů, velikostí, ale také barev. K dostání jsou obyčejné tzv. letiště pro dva, postel s lamelovým roštěm nebo třeba postel vodní. Postel si můžete udělat klidně i z tolik oblíbených palet. Nejsou drahé, stačí je obrousit a natřít nějakou hezkou barvou (např. černou, hnědou nebo bílou) a koupit kvalitní matraci.

Polštářky, přehozy a další textilie

Na postel zákonitě patří polštáře, peřiny a různé deky. Já zastávám názor, čím více, tím lépe. A proto je u mě k nalezení osm polštářů, dvě peřiny a ještě deka k tomu. Nejenže vhodně zvolené polštáře mohou vypadat opravdu designově, ale také se v nich budete moct s chutí válet.

ložnice

Stěny a jejich výzdoba

Při výmalbě stěn musíte myslet na to, zda na vás působí lépe teplé odstíny nebo ty studené. Jestliže máte radši vzory, hezky může vypadat i tapeta, kterou lze nalepit i na skříně. Vhodnou alternativou jsou i samolepící obrázky na zeď. Od obyčejných ornamentů po různé nápisy a citáty.

Další věc, nad kterou je dobré se zamyslet, jsou závěsy. Pokud máte žaluzie nebo rolety, určitě vám to stačí. Když je ale nemáte, doporučuji vám koupit kvalitní materiál. Opravdu kvalitní a dlouhé závěsy vám do ložnice nepropustí žádné světlo, což je dobrá volba v době, kdy si chcete přispat i přes den.

ložnice

Ložnice je místem, kde si většina z nás schovává své oblečení. Napadlo vás někdy si místo mnoha poliček pořídit dlouhou tyč a na ni zavěsit ramínka s oblečením? Ve velkém prostoru získáte zajímavý doplněk.

ložnice

Neodmyslitelnou součástí vaší ložnice je bezpochyby i noční stolek. Je praktické si mít kam položit knihu, hrnek s čajem nebo například léky do šuplíku. Nemusíte se vrhat do experimentů, na druhou stranu. Jestliže nemáte nic proti kreativitě, můžete si bez problému sehnat i extravagantnější kousky, které celý vzhled dotáhnou k dokonalosti. Nebo si stolek můžete dozdobit i vy sami. Buď opravou staršího stolku. Nebo také můžete zkusit nějaký Diy nápad, jakých je všude nepřeberné množství.

Zdroj fotografií: pixabay.com

Reklama
Reklama

Související články

2 jednoduché kroky k bezproblémově zvládnuté revizi kotle

24.09.2020 | Tipy a rady

To, že je alespoň jednou ročně nutné nechat si zkontrolovat funkčnost a bezpečnost vašeho plynového kotle, asi víte. Pokud revizi kotle neprovedete,… Celý článek

Co dělat, když vám pitná voda přijde závadná?

08.09.2020 | Tipy a rady

Závadná pitná voda může být malou komplikací na oblastní údržbu rozvodů, nebo dokonce i rozsáhlým a zdravotně nebezpečným problémem. Jak můžete… Celý článek

Moderní střechy se vším všudy aneb pusťte se do rekonstrukce

06.09.2020 | Tipy a rady

Je pěkné opravit fasádu, dát nová okna a pořídit lepší garážová vrata. Velký vliv na celkový vzhled domu má ovšem i střecha. S její rekonstrukcí… Celý článek

5 tipů jak na úspory vody v kuchyni

26.08.2020 | Tipy a rady

Právě v kuchyni umíme být, pokud jde o vodu, hodně rozmařilými. Kapající baterie, odpouštění teplé či studené vody nazdařbůh, ruční mytí nádobí – to… Celý článek

Reklama
Reklama