Získávejte teplo pro váš domov z energie ukryté pod vašima nohama

13.12.2021 | PR článek | Rubrika - Tipy a rady

Pro svůj význam s ohledem na dostupné množství, rozšíření a využitelnost si geotermální energie vysloužila označení jako ropa 21. století či Slunce ukryté pod našima nohama. Již dnes na tento zdroj energie spoléhají při výrobě tepla a teplé vody nejen celé komplexy budov, ale také městské části, celá města či regiony.

Získávejte teplo pro váš domov z energie ukryté pod vašima nohama
Reklama

Do budoucna lze přitom očekávat další rozšiřování využívání geotermální energie pro dálkové i lokální dodávky tepla. V případě lokálních dodávek mají domácnosti možnost využít tepelná čerpadla se systémem země/voda, které geotermální teplo odebírají skrze zemní kolektory umístěné na pozemku (obvykle se jedná o pozemek o rozloze 200 – 400 m2) v okolí nemovitosti.

Všeobecně platí, že tepelná čerpadla země/voda jsou neúspornějším typem tepelných čerpadel pokud jde o náklady na provoz, resp. náklady na výrobu tepla a teplé vody. Navíc, moderní tepelná čerpadla přináší i tyto výhody:

- v létě dokáží fungovat jako klimatizace,
- je možné je napojit na fotovoltaickou elektrárnu,
- jsou vhodná i pro budovy, u kterých nelze přesně spočítat tepelnou ztrátu,
- lze je využít i pro stávající radiátory, které nejsou nízkoteplotní,
- jsou nenáročná na prostor, lze je dokonce zastavět do kuchyňské linky,
- dlouhou životnost, kterou může prodejce potvrdit nadstandardní zárukou na kompresor a frekvenční měnič.

S ohledem na fakt, že geotermální energii máte i vy k dispozici v prakticky neomezeném množství zdarma, s tepelnými čerpadly země/voda vám odpadají starosti se zajištěním a skladováním paliva, výkyvem cen komodit na světových trzích.

Bližší podrobnosti týkající se nákladů na provoz a výkonu tepelných čerpadel země/voda najdete v prezentaci tepelného čerpadla IVT GEO 600, nejúspornějšího tepelného čerpadla ve své kategorii, viz níže.

Představení tepelného čerpadla IVT GEO 600

 

Výhody jednotek země/voda v porovnání s ostatními typy tepelných čerpadel jsou vám pak k dispozici na této stránce webu společnosti IVT Tepelná čerpadla s.r.o.

Reklama
Reklama

Související články

Pánské zimní prošívané bundy ve výrazných barvách – jak je stylizovat?

26.01.2022 | Tipy a rady

Co je absolutní must-have v repertoáru zimních bund? Prošívaná bunda. Stala se hitem a je nepostradatelným kouskem v šatníku snad každého Čecha. Lze… Celý článek

Terasa se stane chloubou vaší zahrady

17.01.2022 | Tipy a rady

Dřevěná terasa se stane atraktivním a současně i funkčním prvkem zahrady. Samozřejmě nesmí na ní chybět posezení a zahradní prvky či další nábytek.… Celý článek

Správné pracovní oblečení Vám může zachránit život

14.01.2022 | Tipy a rady

Bezpečnostní oděv je na pracovišti důležitý, protože chrání uživatele před jakýmikoli zdravotními a bezpečnostními riziky při práci. Toto oblečení… Celý článek

Švédská tepelná čerpadla IVT od Veskomu

09.01.2022 | Tipy a rady

Technologie vytápění pomocí tepelného čerpadla jsou v dnešní době velmi oblíbené zejména kvůli nízkým provozním nákladům a optimálním… Celý článek

Reklama
Reklama