Reklama

Zločin nespí ani během svátků: Jak efektivně chránit váš domov před vloupáním?

5.12.2018 | PR článek | Rubrika - Tipy a rady

Ačkoli majetkovou kriminalitu se v České republice daří každoročně snižovat a počet vloupání zejména díky lepšímu zabezpečení majetku od roku 2013 klesá, v prosinci, kdy mnoho lidí nechává své domovy prázdné, se počet vloupání do domů a bytů oproti zbytku roku zpravidla zvyšuje.

Zločin nespí ani během svátků: Jak efektivně chránit váš domov před vloupáním?

O to překvapivější jsou výsledky výzkumu společnosti YouGov a Netatmo, francouzského lídra na trhu zařízení pro chytrou domácnost, která vytváří jednoduchá, designová a chytrá řešení pro bezpečnější a pohodlnější domov, podle kterého 1 ze 3 dotazovaných Francouzů nepodniká žádná zvláštní opatření, aby ochránil svůj domov po dobu své nepřítomnosti. V České republice, kde průměrné škody na jedno vloupání dosahují zhruba 40 tisíc korun, je situace obdobná.

Ačkoli se mnoho lidí chystá na svátky odjet, ne všichni pamatují na dostatečné zabezpečení svých domovů. Většina pachatelů přitom uvádí, že právě bezpečnostní opatření typu kamery, centrální zabezpečení, alarmy a bezpečností dveře je od zločinu nejčastěji odradí. Prázdný byt či dům bez zabezpečení je naopak vystaven zlodějům, kteří využívají brzkého stmívání a dlouhých zimních nocí. Naštěstí existují chytrá a ekonomická řešení, která váš domov během svátků spolehlivě ochrání.

Inteligentní bezpečnostní kamery Netatmo

Inteligentní kamery Netatmo, které se vyznačují snadnou instalací a nižšími náklady oproti kompletnímu bezpečnostnímu systému s videozáznamem, dokáží zaznamenat podezřelé situace a upozornit uživatele v rámci vylepšené úrovně zabezpečení. Uživatel pak může rychle jednat a podniknout příslušné kroky: zavolat policii, spustit alarm a podobně.

Toto je případ Yannicka, který vlastní Inteligentní venkovní kameru:

“Okolo třetí hodiny ráno někdo přelezl bránu a snažil se dostat do domu. Svítidlo mé Inteligentní venkovní kamery se okamžitě rozsvítilo a neznámý utekl. Na základě oznámení zaslaného na můj smartphone jsem zavolal policii, která ho o 20 minut později zadržela. Díky videozáznamu z mé kamery Netatmo byla policie schopna potvrdit identitu lupiče a zabránit další trestné činnosti.”

Inteligentní venkovní kamera v reálném čase zaznamená a upozorní uživatele na pohyb cizích osob, přítomnost zvířat na pozemku či vůz na příjezdové cestě.

Kamera je vybavena inteligentním světlem, které je ideální pro zimní dny, kdy se dříve stmívá. Inteligentní osvětlení lze zapnout manuálně v aplikaci nebo nastavit tak, aby se rozsvítilo vždy, když zaznamená pohyb osoby, zvířete či vozu.

Inteligentní interiérová kamera s funkcí rozpoznávání obličeje zašle upozornění na smartphone uživatele, pokud do domu vnikne neznámá osoba.

 

CENA A DOSTUPNOST

Inteligentní interiérová kamera Netatmo se prodává za 5999,99 korun na www.netatmo.com a Alza.cz. Inteligentní venkovní kamera Netatmo je k dostání za 8999,99 korun na www.netatmo.com a Alza.cz.

Bezpečnostní aplikace Netatmo je zcela zdarma. Je kompatibilní s iPhone a jeho operačním systémem iOS 9 a telefony s operačním systémem Android s verzí 4.3 a vyšší. Bezpečnostní aplikace Netatmo ovládá Inteligentní venkovní kameru a Inteligentní interiérovou kameru Netatmo. Pro PC a Mac je také dostupná webová bezpečnostní aplikace.

O společnosti Netatmo

Společnost Netatmo se specializuje na chytrou elektroniku. Vyvíjí intuitivní a designovou spotřební elektroniku, která uživatelům nabízí bezpečnější, zdravější a pohodlnější domov. Chytrá řešení přináší i do privátní sféry. Svého cíle dosahuje Netatmo dodržováním čtyř závazků, které tvoří DNA společnosti.

 

·         Současný design: žádná zastarávání

·         Soukromí: garantujeme ochranu dat

·         Užitečnost a spolehlivost: naše produkty usnadňují život

·         Ohleduplná upozornění: oznámení posíláme jen když je to opravdu důležité

Od roku 2012 uvedla společnost Netatmo na trh třináct zařízení a příslušenství, které splňují hlavní požadavky chytré domácnosti. Nabízí různá řešení pro automatizaci domova a usnadňuje život od svého prvního produktu v roce 2012 po současnost.

Ve spolupráci s předními značkami ve stavebnictví rozvíjí Netatmo možnosti integrace inovativního řízení chytré domácnosti do infrastruktury obytných domů. Díky této strategii Netatmo přináší do bydlení nové zážitky a jednoduchost.

Netatmo, stejný domov, jen chytřejší.

Související články

Proč vypadá vaše bydlení menší, než ve skutečnosti je

Proč vypadá vaše bydlení menší, než ve skutečnosti je

12.12.2018 | StanislavaV | Tipy a rady

Možná máte malý byt a je vcelku logické, že tak i vypadá. Ale taky můžete mít byt velký, který vypadá menší, než opravdu je. Nejvíce chyb, které dělám... Celý článek

Jak na hezkou a moderní ložnici

Jak na hezkou a moderní ložnici

10.12.2018 | StanislavaV | Tipy a rady

Ložnice je místem, kde trávíme velkou část svého života. I proto bychom ji měli mít zařízenou tak, abychom se v ní cítili co nejpříjemněji. Nikdy bych... Celý článek

Užitečné tipy, díky kterým ušetříte za vodu

Užitečné tipy, díky kterým ušetříte za vodu

29.11.2018 | PR článek | Tipy a rady

Pravděpodobně řešíte, jak snížit náklady za vodu. Pravdou ale je, že jakmile se vám podaří ušetřit finance, ruku v ruce s tím ušetříte i samotný zdroj... Celý článek

Jak zařídit balkon

Jak zařídit balkon

29.11.2018 | StanislavaV | Tipy a rady

Ty tam jsou časy, kdy balkon byl jen odkladovou plochou na neužitečné věci, či plácek, kde jste si mohli v klidu zakouřit. Balkony pokryté popelem a š... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii