Znáte jímky na dešťovou vodu? Pomohou vám se zaléváním

17.04.2019 | PR článek | Rubrika - Tipy a rady

Zachytávání dešťové vody se stalo hitem posledních let. Vracíme se k tomu, co dělávaly generace před námi. Vede nás k tomu vidina ušetřených peněz za vodu z řádu, ale také a spíše především to, že vody je stále méně a pokud prší, je velká škoda nezachytit vodu do nádoby, abyste ji později mohli použít na zalévání plodin, k opláchnutí znečištěného kola nebo třeba umytí holínek od bláta z políčka.

Znáte jímky na dešťovou vodu? Pomohou vám se zaléváním
Reklama

Velká nabídka jímek za skvělé ceny

 

Chcete-li si pořídit jímku, určitě vás bude zajímat cena. Levné jímky nabízí internetové stránky dobrezumpy.cz. Jímky samozřejmě nepoužíváme jen k zachytávání dešťové vody, ale také tam, kde není kanalizace a my nemůžeme odvádět splašky z naší nemovitosti.

Jímka se vám tak bude hodit i na chalupě, kde trávíte během hezkých teplých měsíců spoustu dnů. V tomto případě jde o dvoukomorové jímky, které známe pod názvem septik.

 

Vrátíme-li se k jímkám na dešťovou vodu, je dobré si říci, že nám mohou ušetřit až 50 % pitné vody. Úspora za vodu ke tak značná. Použít vodu z jímky můžete jak na zalévání, tak na splachování toalety, ale hodí se i k praní. Dešťovka je totiž měkká a prádlo se v ní pere mnohem lépe než ve vodě z řádu. Existují již i dotační programy, které investici do betonové jímky citelně sníží.

 

I tak ale… budete-li jímku využívat plnohodnotně a vodu používat, kde je to možné, investice se vám za pár let vrátí zpět. Co se týče velikostí, volit můžete od 4 m3 do 12 m3. Díky tomu, že je bytelná, není ji nutné obetonovat, jako je tomu u plastových variant. Není ale tak těžká, abyste se obávali jejího usazování.

 

K jímkám se vztahuje i bohaté příslušenství. K uzavření bude potřeba poklop, který dokonale padne a do jímky se nedostanou žádné nečistoty. Příslušenstvím je i komín a průjezdová deska.

 

Zakoupíte-li si jímku na dešťovou vodu na stránkách dobrezumpy.cz, odbornou montáž techniky získáte zdarma. Uznejte, že dělat vše svépomocí by vás stálo hodně sil i financí.

 

Navíc dovoz je možný kdekoli po naší zemi. Připravte se na léto již teď a zajistěte si nejvhodnější jímku nebo septik už teď. Budete překvapeni, o kolik snížíte výdaje za vodu, nebo vyřešíte problém se splašky z vaší chaty či chalupy.

 

 

Reklama
Reklama

Související články

Otrava u psa nebo kočky. Co mám dělat?

29.05.2020 | Tipy a rady

I když pečlivě dodržujete režim krmení, trávíte dny a noci u veterináře a následně hodiny v chovatelských potřebách, abyste se nechali poradit, co… Celý článek

Svátek matek - čím potěšit maminku?

09.05.2020 | Tipy a rady

Svátek matek, který letos připadá na 10. května, se poprvé slavil již v roce 1908. Za dobu od vzniku této tradice se stal již tradiční příležitostí,… Celý článek

Pracovní ochranné pomůcky v domácnosti: Co by nemělo chybět?

01.05.2020 | Tipy a rady

Máte doma dílnu nebo garáž a rádi si kutíte? Aby ne, vždyť tyto činnosti se řadí mezi velmi oblíbená hobby. Jen je zapotřebí i při zdánlivě banálních… Celý článek

Tlaková impregnace spolehlivě ochrání vaše dřevo a ušetří vám mnoho práce

30.04.2020 | Tipy a rady

Milovníci přírodních materiálů často používají dřevěné prvky i v exteriéru. Zde je ale tento materiál vystaven působení mnoha měnících se vlivů… Celý článek

Reklama
Reklama