Nestačí vám skříň? Udělejte čistku šatníku. Zjistěte, čeho se zbavit a proč!

22.09.2016 | PR článek | Rubrika - Úložné prostory

Většina z nás má v šatníku mnohem víc věcí, než kolik zvládne unosit. A přitom neustále kupujeme další a další. Nevyhazujte za hadříky, které nepotřebujete a raději investujte do těch, které unosíte do roztrhání. Zjistili jsme, čeho se zbavit, abyste měli vždy co obléknout.

Nestačí vám skříň? Udělejte čistku šatníku. Zjistěte, čeho se zbavit a proč!
Reklama

Znáte svůj styl?

Nejčastější příčinou hromadění oblečení bývá neschopnost určit svůj styl. Jste spíš romantická žena, co nosí jen šaty? Nebo milovnice sportovní módy? Jste umělkyně bohémka, nebo elegantní Francouzka? Poznejte se a už nikdy nekoupíte věc, kterou byste nenosili.

  • Jaké oblečení oblékáte nejčastěji? Které kousky jsou nejobnošenější? Ve kterých se cítíte nejpohodlněji? Odpovědi na tyto otázky vám usnadní určení vašeho stylu.
  • Lepší než mít padesátkrát trendy kalhoty je mít padesát různých doplňků. Styl dělají doplňky, ne samotné oblečení. Takže když hledáte variabilitu, nakupujte doplňky, ne oblečení. Stejné šaty budou vypadat jinak s kloboukem a perlami a jinak s teniskami a kšiltovkou. Už víte, kam míříme?
  • Vsaďte na tzv. basic kousky. Základem šatníku jsou jednoduché kusy oblečení, které unosíte po celý rok na milion různých způsobů. Nepotřebujete desatery extravagantní šaty, ve kterých se necítíte ve své kůži, ale jedny malé černé, které vystajlujete stokrát jinak.

Zbavte se věcí, které nenosíte

Buďte nekompromisní a udělejte ve svém šatníku vítr. Klidně si na to vyhraďte celý den a vše si vyzkoušejte, prohlédněte se a zjistěte, jak se v daném oblečení cítíte.

Vytvořte si tři hromádky:

  • Na jednu dávejte oblečení, které pravidelně nosíte.
  • Na druhou hromádku dejte oblečení, které nosíte málo, ale cítíte se v něm dobře a napadají vás alespoň tři příležitosti, ke kterým byste ho oblékli.
  • A na třetí hromádku dejte oblečení, které jste za poslední rok neměli na sobě. Přihoďte tam i oblečení, které vám není (nesnažte se oblečení přizpůsobovat, ale přizpůsobte oblečení sobě!) a oblečení, ve kterém se necítíte dobře.

A jak nejspíš čekáte, třetí hromádku darujte, vyhoďte, odneste do sekáče… zkrátka se jí zbavte.

Reklama
Reklama

Související články

Jak správně čistit nábytek, aby zůstal i nadále lesklý?

21.01.2019 | Úložné prostory

Lesklý nábytek je krásný, moderní a stylový. Bohužel pro nás je ale také náročnější na údržbu. Pokud použijeme špatný čisticí prostředek, nebo… Celý článek

Nejlepší řešení pro ložnici

26.07.2017 | Úložné prostory

Mnoho z nás se docela často setkává s problémem, jak efektivně, prakticky a zároveň přehledně uložit všechno oblečení, ložní prádlo, ručníky a mnoho… Celý článek

Kde uchovávat fotografie, dokumenty a časopisy

28.01.2017 | Úložné prostory

Všichni doma uchováváme různé dokumenty – například stará vysvědčení či diplomy z mladých let, doklady, účtenky kvůli záruce, smlouvy, fotografie,… Celý článek

Šatny a předsíně pro náročné

28.09.2015 | Úložné prostory

Také máte problém s tím kam umístit veškeré vaše oblečení od ponožek až po klobouky? Vytvořte si nadčasový koncept novodobé šatny. Celý článek

Reklama
Reklama