Plotovky z WPC nevyžadují náročnou údržbu

20.06.2018 | PR článek | Rubrika - Zahrada

PRAHA – 20. června 2018 – Dřevoplast neboli WPC (Wood-Plastic Composite) je praktický materiál, ze kterého se nevyrábějí pouze terasové podlahy, ale také plotovky, zástěny a fasádní obklady. Jedná se o speciální směs, která se skládá z dřevěné složky a polymeru HDPE. Ideální poměr, který výrobci doporučují, je 60 % dřevní moučky a 40 % polymeru, protože právě tehdy vyniknou pozitivní vlastnosti obou materiálů.

 Plotovky z WPC nevyžadují náročnou údržbu
Reklama

Ploty z WPC není nutné natírat a brousit, jsou vysoce odolné vůči UV záření, dešti, mrazu i sněhu. Dalšími pozitivy jsou stálost barev a tvaru, odolnost vůči dřevokazným houbám, hnilobě i hmyzu. Materiál je navíc 100 % recyklovatelný.

Snadná údržba

 

Plotovky stačí po montáži pouze omýt proudem vody. Ideální je použít vysokotlaký čistič, kdy výrobci doporučují tlak vody maximálně 80 barů z konstantní vzdálenosti přibližně 40 centimetrů. Zásadní je smýt veškerý prach, aby se omezil vznik vodních prachových skvrn.

V průběhu roku je doporučeno jedenkrát prkna omýt pouze vodou, opět je možné využít vysokotlaký čistič. V případě většího znečištění se doporučuje použít běžný saponát, u odolných skvrn přípravky s obsahem chlóru, které plotovky neponičí. Rozhodně není doporučeno používat agresivní rozpouštědla a ředidla.

Při mechanickém poškození plotu lze použít tvrdší rýžový kartáč či brusné rouno, kdy je nutné plotovky kartáčovat vždy v podélném směru a následně omýt profily vodou.

 

V případě, kdy se na plotovkách objeví žlutý film, není nutné prkna čistit. Jedná se totiž o přirozené vyzrávání dřevěné složky. Film postupně vymizí díky dešti a slunečnímu záření.

„WPC prkna nachází v zahradách široké možnosti využití, ale nejsou konstrukčním materiálem. Proto je potřeba v případě pořízení plotů zvolit vhodnou nosnou konstrukci, na což naše zákazníky předem upozorňujeme, stejně jako na správnost instalace. Ta je ovšem snadná jako u plotovek z tvrdého dřeva, kdy je možné využít nástrojů typu vrtačka, pila, aku šroubovák a podobně,“ říká Zdeněk Hoštička, jednatel společnosti WPC – WOODPLASTIC a.s.

Woodplastic® nabízí oboustranné plotové profily FOREST PLUS v pěti barevných provedeních - Cedar, Teak, Merbau, Palisander a Inox.

Více informací o produktech naleznete na webových stránkách: www.woodplastic.cz

 

Reklama
Reklama

Související články

Využijte pěkné počasí a zkrášlete si svůj zahradní altán

30.07.2020 | Zahrada

Léto je v plném proudu a spolu s ním i období plné barev a příjemného počasí. Máme příležitost trávit mnohem více času ven na zahradě a užívat si… Celý článek

Když plot, tak bezúdržbový! A vyrobený na míru!

30.07.2020 | Zahrada

Plot a vjezdová brána bezesporu jsou vizitkou každého domu. Spolu s estetickou stránkou věci, která je při výběru vhodného materiálu a dodavatele… Celý článek

Betonové ploty si nacházejí stále více příznivců

30.06.2020 | Zahrada

Pokud patříte mezi majitele jakékoli nemovitosti, jistě přemýšlíte nad tím, jaký druh plotu vybrat pro její oplocení. Především pokud se jedná o… Celý článek

Pohodlí, světlé barvy a udržitelné materiály. Jaké jsou trendy při nakupování zahradního nábytku?

28.04.2020 | Zahrada

Tomu, jak vypadá zahrada, dnes většina lidí klade stejný důraz jako designu jejich obývacího pokoje. Chtějí se zkrátka na své zahradě cítit dobře.… Celý článek

Reklama
Reklama