Reklama

4 tipy na zahradní sprchu

24.04.2018 | StanislavaV | Rubrika - Zahrada

K létu patří i horko, které však spousta z nás moc nemusí. Každý má rád nějaké to osvěžení v podobě bazénu nebo rychlé sprchy. Vykoupat se v bazénu je skvělá věc, ale pokud na zahradě nemáte dost místa a toužíte se po práci osvěžit, než si vychutnáte šálek vychlazeného čaje na terásce můžete využít zahradní sprchu.

4 tipy na zahradní sprchu
Reklama

Nejjednodušší způsob, jak si doma vyrobit zahradní sprchu, je zavěsit obyčejnou konev s rozprašovačem na větev společně s provázkem, za který zatáhnete, aby se konev naklonila. Další možnost je investovat do klasické zahradní sprchy, kterou napojíte na domácí vodovodní řád a jako inspiraci si můžete vzít jednu z ukázek zahradních sprch. Taková sprcha se totiž může stát hotovou oázou.

 

Velice krásný je hned první příklad, kdy je sprcha umístěna na černé zídce. Nádherně tak vyniká, stejně jako deska na pokrývce z oblázků.

 

zahradní sprcha

 

Přírodní kameny a dřevo se skvěle hodí k zahradní sprše. V kombinaci s palmami nebo jinými tropickými rostlinami vypadá sprcha jako venkovní oáza.

zahradní sprcha

Mezi rostlinami je krásné umístit révu vinnou, která může být v blízkosti sprchy umístěné na dřevěném trámu. Pokud jsou v blízkosti růže, jako na obrázku můžete mít velmi aromatickou sprchu, která odnese všechny neduhy i špatnou náladu.

zahradní sprcha

Mluvíme o zahradní sprše a tak je na místě, aby byla v souladu s přírodou. Takže pokud plánujete sprchu na místě, kde je nějaký strom, zakomponujte jej do vaší nové zahradní sprchy. Stane se její součástí a velice krásně ji oživí.

zahradní sprcha

Zdroje fotografií: taoofsophia.com, estiloydeco.com, homedit.com, diyandmag.com

 

Reklama
Reklama

Související články

Využijte pěkné počasí a zkrášlete si svůj zahradní altán

30.07.2020 | Zahrada

Léto je v plném proudu a spolu s ním i období plné barev a příjemného počasí. Máme příležitost trávit mnohem více času ven na zahradě a užívat si… Celý článek

Když plot, tak bezúdržbový! A vyrobený na míru!

30.07.2020 | Zahrada

Plot a vjezdová brána bezesporu jsou vizitkou každého domu. Spolu s estetickou stránkou věci, která je při výběru vhodného materiálu a dodavatele… Celý článek

Betonové ploty si nacházejí stále více příznivců

30.06.2020 | Zahrada

Pokud patříte mezi majitele jakékoli nemovitosti, jistě přemýšlíte nad tím, jaký druh plotu vybrat pro její oplocení. Především pokud se jedná o… Celý článek

Pohodlí, světlé barvy a udržitelné materiály. Jaké jsou trendy při nakupování zahradního nábytku?

28.04.2020 | Zahrada

Tomu, jak vypadá zahrada, dnes většina lidí klade stejný důraz jako designu jejich obývacího pokoje. Chtějí se zkrátka na své zahradě cítit dobře.… Celý článek

Reklama
Reklama