Reklama

4 tipy na zahradní sprchu

24.4.2018 | StanislavaV | Rubrika - Zahrada

K létu patří i horko, které však spousta z nás moc nemusí. Každý má rád nějaké to osvěžení v podobě bazénu nebo rychlé sprchy. Vykoupat se v bazénu je skvělá věc, ale pokud na zahradě nemáte dost místa a toužíte se po práci osvěžit, než si vychutnáte šálek vychlazeného čaje na terásce můžete využít zahradní sprchu.

4 tipy na zahradní sprchu

Nejjednodušší způsob, jak si doma vyrobit zahradní sprchu, je zavěsit obyčejnou konev s rozprašovačem na větev společně s provázkem, za který zatáhnete, aby se konev naklonila. Další možnost je investovat do klasické zahradní sprchy, kterou napojíte na domácí vodovodní řád a jako inspiraci si můžete vzít jednu z ukázek zahradních sprch. Taková sprcha se totiž může stát hotovou oázou.

 

Velice krásný je hned první příklad, kdy je sprcha umístěna na černé zídce. Nádherně tak vyniká, stejně jako deska na pokrývce z oblázků.

 

zahradní sprcha

 

Přírodní kameny a dřevo se skvěle hodí k zahradní sprše. V kombinaci s palmami nebo jinými tropickými rostlinami vypadá sprcha jako venkovní oáza.

zahradní sprcha

Mezi rostlinami je krásné umístit révu vinnou, která může být v blízkosti sprchy umístěné na dřevěném trámu. Pokud jsou v blízkosti růže, jako na obrázku můžete mít velmi aromatickou sprchu, která odnese všechny neduhy i špatnou náladu.

zahradní sprcha

Mluvíme o zahradní sprše a tak je na místě, aby byla v souladu s přírodou. Takže pokud plánujete sprchu na místě, kde je nějaký strom, zakomponujte jej do vaší nové zahradní sprchy. Stane se její součástí a velice krásně ji oživí.

zahradní sprcha

Zdroje fotografií: taoofsophia.com, estiloydeco.com, homedit.com, diyandmag.com

 

Související články

Bioochrana zahrady v hlavní roli

Bioochrana zahrady v hlavní roli

20.6.2018 | StanislavaV | Zahrada

Mšice, padlí, plísně, houby, bakterie a viry. Tak se jmenují nejčastější noční můry zahradníků a zahrádkářů. Ale jak proti nim bojovat? Na trhu se dá ... Celý článek

Zařiďte si terasu podle vlastního vkusu

Zařiďte si terasu podle vlastního vkusu

14.5.2018 | StanislavaV | Zahrada

Pohodlné lenošení na jarním sluníčku. Šálek dobré kávy, napínavá knížka, to vše v pohodlném zahradním posezení na vaší terase. Ideální chvilka pro ned... Celý článek

4 tipy, než si pořídíte zahradní nábytek

4 tipy, než si pořídíte zahradní nábytek

22.4.2018 | StanislavaV | Zahrada

Už je to tu. Prázdniny začaly a s nimi i letní grilování. Ale co dělat, když jste ještě nepořídili zahradní nábytek? Jak správně vybrat aby byl bezúdr... Celý článek

Usnadněte si práci na zahradě se správnou technikou. Co by vám nemělo chybět v nadcházející sezóně?

Usnadněte si práci na zahradě se správnou technikou. Co by vám nemělo chybět v nadcházející sezóně?

16.3.2018 | PR článek | Zahrada

S přicházejícím jarem se opět vrháme do koloběhu zahradních prací. Na novou sezónu je potřeba připravit trávník, ostříhat keře, zkultivovat záhonky a ... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii