Reklama

Bydlení v zeleni

07.02.2012 | časopis Náš útulný byt | Rubrika - Zahrada

Oblíbená místa venku na zahrad - uprostřed listů a květů, chráněná před větrem a cizími pohledy

Bydlení v zeleni
Reklama

Skvělé popínavé rostliny

Na balkon jsou velmi vhodné vilec šplhavý, úponatka (Eccremocarpus scaber),povíjnice, hrachor vonný a fazol šarlatový. Rychle rostou, tvorí atraktivní kvety a jsou to jednoletky.
Téměř všechny popínavé rostliny potrebují oporu: ruže se zachytí na drevených špalírech, rostliny s úponky (napr. hrachor vonný) rostou na mrížkách, rostliny ovíjivé (napr. vistárie) vyžadují svislé opory nebo lanka.
Rychlou ochranu pred nežádoucími pohledy zajistí moduly ze vzrostlých popínavých nebo krovitých rostlin a kovové mrížky. Rostliny se zasadí, truhlíky (z prírodního materiálu) se postupne rozloží a kere zakorení v zemine.
Existují také „popínavé“ jahody. Jde o vybrané druhy jahod, které mají bohaté výhony. Jahody je treba vyvazovat k opore, samotné nemají žádný druh úponu, kterými by se mohly k opore samy prichytit.

Konečně jsme se dockali letního hodování na zahrade. Pokud pozvete prátele na grilovací party, dbejte i na príjemné stolování a pohodlné sezení, které mužete vylepšit mekkými polštárky.

Konstrukce je oporou pro bujne rostoucí zimolez kozí list (Lonicera), který tak vytvorí vonavou delicí stenu. Vetšina druhu na zimu opadává, pouze druh Lonicera henryi s neopadavým hustým listovím chrání pred cizími pohledy po celý rok.

Plamének (Clematis) vyžaduje ke svému rustu oporu. Existují odrudy s bílými, ružovými, cervenými, modrými nebo fialovými kvety.

Zdroj: Náš útulný byt

Reklama
Reklama

Související články

Využijte pěkné počasí a zkrášlete si svůj zahradní altán

30.07.2020 | Zahrada

Léto je v plném proudu a spolu s ním i období plné barev a příjemného počasí. Máme příležitost trávit mnohem více času ven na zahradě a užívat si… Celý článek

Když plot, tak bezúdržbový! A vyrobený na míru!

30.07.2020 | Zahrada

Plot a vjezdová brána bezesporu jsou vizitkou každého domu. Spolu s estetickou stránkou věci, která je při výběru vhodného materiálu a dodavatele… Celý článek

Betonové ploty si nacházejí stále více příznivců

30.06.2020 | Zahrada

Pokud patříte mezi majitele jakékoli nemovitosti, jistě přemýšlíte nad tím, jaký druh plotu vybrat pro její oplocení. Především pokud se jedná o… Celý článek

Pohodlí, světlé barvy a udržitelné materiály. Jaké jsou trendy při nakupování zahradního nábytku?

28.04.2020 | Zahrada

Tomu, jak vypadá zahrada, dnes většina lidí klade stejný důraz jako designu jejich obývacího pokoje. Chtějí se zkrátka na své zahradě cítit dobře.… Celý článek

Reklama
Reklama