Bydlení v zeleni

7.2.2012 | časopis Náš útulný byt | Rubrika - Zahrada

Bydlení v zeleni

Sponzorované odkazy:

Oblíbená místa venku na zahrad - uprostřed listů a květů, chráněná před větrem a cizími pohledy

Skvělé popínavé rostliny

Na balkon jsou velmi vhodné vilec šplhavý, úponatka (Eccremocarpus scaber),povíjnice, hrachor vonný a fazol šarlatový. Rychle rostou, tvorí atraktivní kvety a jsou to jednoletky.
Téměř všechny popínavé rostliny potrebují oporu: ruže se zachytí na drevených špalírech, rostliny s úponky (napr. hrachor vonný) rostou na mrížkách, rostliny ovíjivé (napr. vistárie) vyžadují svislé opory nebo lanka.
Rychlou ochranu pred nežádoucími pohledy zajistí moduly ze vzrostlých popínavých nebo krovitých rostlin a kovové mrížky. Rostliny se zasadí, truhlíky (z prírodního materiálu) se postupne rozloží a kere zakorení v zemine.
Existují také „popínavé“ jahody. Jde o vybrané druhy jahod, které mají bohaté výhony. Jahody je treba vyvazovat k opore, samotné nemají žádný druh úponu, kterými by se mohly k opore samy prichytit.

Konečně jsme se dockali letního hodování na zahrade. Pokud pozvete prátele na grilovací party, dbejte i na príjemné stolování a pohodlné sezení, které mužete vylepšit mekkými polštárky.

Konstrukce je oporou pro bujne rostoucí zimolez kozí list (Lonicera), který tak vytvorí vonavou delicí stenu. Vetšina druhu na zimu opadává, pouze druh Lonicera henryi s neopadavým hustým listovím chrání pred cizími pohledy po celý rok.

Plamének (Clematis) vyžaduje ke svému rustu oporu. Existují odrudy s bílými, ružovými, cervenými, modrými nebo fialovými kvety.

Zdroj: Náš útulný byt

Zahájit diskuzi Přidat k oblíbeným Doporučte článek Sdílet

Související články

Krásný plot z Traplastu Vám bude sloužit navěky.

Krásný plot z Traplastu Vám bude sloužit navěky.

26.4.2012 | PR článek | Zahrada

Postavit plot, o který se již nemusíte starat je snad snem většiny z nás. Kdo by také stál o nekonečné hodiny strávené při natírání plotu. Řešením je ... Celý článek

Odpočinek na terase

Odpočinek na terase

19.4.2012 | časopis Bydlení | Zahrada

Od terasy očekáváme odpočinek na čerstvém vzduchu i příjemné místo pro setkávání s rodinou a přáteli. Aby vám dělala radost, je třeba ji správně navrh... Celý článek

Soutěž o nejhezčí zahradu léta má své výherce!

Soutěž o nejhezčí zahradu léta má své výherce!

22.7.2011 | Redakce | Zahrada

Soutěž skončila a mnoho z Vás se pochválilo se svojí zahrádkou. Naši čtenáři mají krásné zahrady a vybrat ty nejhezčí bylo opravdu těžké. Celý článek

Nové barvy v zahradě

Nové barvy v zahradě

12.7.2011 | Redakce | Zahrada

Lavička už vypadá omšele, z planěk plotu se odlupuje barva, zahradní nábytek je vybledlý a pumpa začíná chytat rez? Vypadá to, že bez nového nátěru se... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii