Grilování na zahradě

31.03.2010 | PR článek | Rubrika - Zahrada

Zahradní grilování je jednou z nejčastějších aktivit v letních měsících. Zpříjemní Vám posezení s přáteli na zahradě, rodinou akci nebo strávený čas na terase a balkoně. Přemýšlíte jak trávit volný víkend?

Grilování na zahradě
Reklama

Nabízíme Vám relaxaci a zábavu při grilování s grily Weber. Pokud hledáte komfort a pohodlí při grilování, jste u Webera správně , vše je dovedeno takřka k dokonalosti. Stačí si jen vybrat ze tří druhů grilování tzn. grilování na dřevěném uhlí, grilování na plynovém grilu nebo grilování na elektrickém grilu.

Grilujeme s grily Weber
Pro zahradní grilování je vhodné používat především grily na dřevěné uhlí a grily plynové, pokud grilujeme v interiéru doporučujeme výhradně elektrické grily. Venkovní zahradní grilování na plynových grilech je velmi komfortní a pohodlné, plynové grily Weber jsou vyrobeny z kvalitních materiálů, využívají Crossover systém, Flavorizéry a další vylepšení, která Vám zjednoduší grilování. Na plynových grilech lze využít přímou i nepřímou metodu grilování, pečení, vaření a dokonce i uzení pokrmu. Systém Flavorizérů je celosvětově patentovaný zápalný systém. Zabraňuje šlehání plamenů, zaručuje rovnoměrný žár a stejné aroma jako u grilů na dřevěné uhlí. Díky aroma kolejnicím získáte neopakovatelnou vůni z grilu. Crossover systém Vám usnadní zapalování vašeho gril, pouhým stisknutím jednoho tlačítka zapálíte hořáky a posléze už jen regulujete přísun plynu do jednotlivých hořáků. U plynových grilů je opět velmi snadná údržba, stačí jen očistit kartáčem litinový rošt a vodou opláchnout Flavorizéry a odkapávající misku. Díky těmto inovacím a designu jsou plynové grily stejně oblíbené jako grily kotlové na dřevěné uhlí.

Grilování na dřevěném uhlí
Grily na dřevěné uhlí jsou již dlouhou dobu nejpoužívanější a nejoblíbenější grily pro venkovní grilování. Přesvědčí zákazníka kromě svého designu ( tvaru kotle ) i vysokými bezpečnostními aspekty, snadná montáž a manipulace s grily je také výhodou. Vše co můžete péct v troubě, můžete rovněž grilovat na grilu Weber a získáte tím lepší aroma. Výška poklopu umožňuje rozsáhlé použití mnohostranného příslušenství na vaření, pečení, zapékání a grilování a tím se rozšiřují i možnosti grilování.

U zahradních grilů na dřevěné uhlí lze opět využívat přímou i nepřímou metodu grilování. Při přímé metodě využíváte celou plochu roštu, vhodné pro přípravu steaků, hamburgerů. Při nepřímé metodě nasypete grilovací brikety do přepážek, maso se nepřipravuje v přímém kontaktu s plamenem. Maso se tedy připravuje delší dobu, ale zachová si vlastní chuť a šťávu. U zahradních grilů na dřevěné uhlí je potřeba údržba, vyčistit po každém grilování grilovací kotel, vysypat popelník a umýt grilovací rošt. Prodloužíte tím životnost grilovacího roštu a tím i grilu samotnému.

Při zahradním grilování je nutné také dbát na bezpečnost, používat ochranné prvky jako jsou rukavice, zástěry, kvalitní grilovací příslušenství. Nové modely zahradních grilů již nabízejí inovace pro bezpečnost jako jsou tepelné štíty na madlech. Nyní záleží jen na zákazníkovi pro jakou třídu plynových grilů se rozhodne.

Reklama
Reklama

Související články

Využijte pěkné počasí a zkrášlete si svůj zahradní altán

30.07.2020 | Zahrada

Léto je v plném proudu a spolu s ním i období plné barev a příjemného počasí. Máme příležitost trávit mnohem více času ven na zahradě a užívat si… Celý článek

Když plot, tak bezúdržbový! A vyrobený na míru!

30.07.2020 | Zahrada

Plot a vjezdová brána bezesporu jsou vizitkou každého domu. Spolu s estetickou stránkou věci, která je při výběru vhodného materiálu a dodavatele… Celý článek

Betonové ploty si nacházejí stále více příznivců

30.06.2020 | Zahrada

Pokud patříte mezi majitele jakékoli nemovitosti, jistě přemýšlíte nad tím, jaký druh plotu vybrat pro její oplocení. Především pokud se jedná o… Celý článek

Pohodlí, světlé barvy a udržitelné materiály. Jaké jsou trendy při nakupování zahradního nábytku?

28.04.2020 | Zahrada

Tomu, jak vypadá zahrada, dnes většina lidí klade stejný důraz jako designu jejich obývacího pokoje. Chtějí se zkrátka na své zahradě cítit dobře.… Celý článek

Reklama
Reklama