Grilování na zahradě

31.3.2010 | PR článek | Rubrika - Zahrada

Grilování na zahradě

Zahradní grilování je jednou z nejčastějších aktivit v letních měsících. Zpříjemní Vám posezení s přáteli na zahradě, rodinou akci nebo strávený čas na terase a balkoně. Přemýšlíte jak trávit volný víkend?

Nabízíme Vám relaxaci a zábavu při grilování s grily Weber. Pokud hledáte komfort a pohodlí při grilování, jste u Webera správně , vše je dovedeno takřka k dokonalosti. Stačí si jen vybrat ze tří druhů grilování tzn. grilování na dřevěném uhlí, grilování na plynovém grilu nebo grilování na elektrickém grilu.

Grilujeme s grily Weber
Pro zahradní grilování je vhodné používat především grily na dřevěné uhlí a grily plynové, pokud grilujeme v interiéru doporučujeme výhradně elektrické grily. Venkovní zahradní grilování na plynových grilech je velmi komfortní a pohodlné, plynové grily Weber jsou vyrobeny z kvalitních materiálů, využívají Crossover systém, Flavorizéry a další vylepšení, která Vám zjednoduší grilování. Na plynových grilech lze využít přímou i nepřímou metodu grilování, pečení, vaření a dokonce i uzení pokrmu. Systém Flavorizérů je celosvětově patentovaný zápalný systém. Zabraňuje šlehání plamenů, zaručuje rovnoměrný žár a stejné aroma jako u grilů na dřevěné uhlí. Díky aroma kolejnicím získáte neopakovatelnou vůni z grilu. Crossover systém Vám usnadní zapalování vašeho gril, pouhým stisknutím jednoho tlačítka zapálíte hořáky a posléze už jen regulujete přísun plynu do jednotlivých hořáků. U plynových grilů je opět velmi snadná údržba, stačí jen očistit kartáčem litinový rošt a vodou opláchnout Flavorizéry a odkapávající misku. Díky těmto inovacím a designu jsou plynové grily stejně oblíbené jako grily kotlové na dřevěné uhlí.

Grilování na dřevěném uhlí
Grily na dřevěné uhlí jsou již dlouhou dobu nejpoužívanější a nejoblíbenější grily pro venkovní grilování. Přesvědčí zákazníka kromě svého designu ( tvaru kotle ) i vysokými bezpečnostními aspekty, snadná montáž a manipulace s grily je také výhodou. Vše co můžete péct v troubě, můžete rovněž grilovat na grilu Weber a získáte tím lepší aroma. Výška poklopu umožňuje rozsáhlé použití mnohostranného příslušenství na vaření, pečení, zapékání a grilování a tím se rozšiřují i možnosti grilování.

U zahradních grilů na dřevěné uhlí lze opět využívat přímou i nepřímou metodu grilování. Při přímé metodě využíváte celou plochu roštu, vhodné pro přípravu steaků, hamburgerů. Při nepřímé metodě nasypete grilovací brikety do přepážek, maso se nepřipravuje v přímém kontaktu s plamenem. Maso se tedy připravuje delší dobu, ale zachová si vlastní chuť a šťávu. U zahradních grilů na dřevěné uhlí je potřeba údržba, vyčistit po každém grilování grilovací kotel, vysypat popelník a umýt grilovací rošt. Prodloužíte tím životnost grilovacího roštu a tím i grilu samotnému.

Při zahradním grilování je nutné také dbát na bezpečnost, používat ochranné prvky jako jsou rukavice, zástěry, kvalitní grilovací příslušenství. Nové modely zahradních grilů již nabízejí inovace pro bezpečnost jako jsou tepelné štíty na madlech. Nyní záleží jen na zákazníkovi pro jakou třídu plynových grilů se rozhodne.

Počet komentářů (57) Přidat k oblíbeným Doporučte článek Sdílet

Související články

Jak vybrat zahradní traktor

Jak vybrat zahradní traktor

9.4.2010 | PR článek | Zahrada

Zahradní traktor je výkonný a efektivní stroj pro každého, kdo to myslí s udržováním svého pozemku vážně. Nákupem traktoru získáváte všestranného pomo... Celý článek

Jak vybrat správně zahradní nábytek

Jak vybrat správně zahradní nábytek

5.4.2010 | PR článek | Zahrada

Zahrada není úplná bez zahradního nábytku. Mílovými kroky se blíží doba letních posezení ve stínku, čtení a relaxace. Kdo by se netěšil na volné chvíl... Celý článek

Moderní sekačky udělají práci za vás

Moderní sekačky udělají práci za vás

16.3.2010 | Redakce | Zahrada

Trávník najdete prakticky na každé zahradě. Měl by být dokonale upravený, protože ani sebekrásnější a sebedražší rostliny či keře nevyniknou, pokud je... Celý článek

Připravte se na jarní tání

Připravte se na jarní tání

9.3.2010 | Redakce | Zahrada

I když to tak ještě nevypadá a zima ne a ne nás opustit, jaro se blíží a s ním také spousta práce na zahradě. Protože stejně tak, jak jste ji před ch... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii