Jak promyslet rozšíření užitné plochy domu s pomocí zimní zahrady

08.11.2018 | PR článek | Rubrika - Zahrada

Zimní zahrada dá vašemu domu úplně nový rozměr, a to celoročně. Než se do takového vylepšování rodinného domu pustíte, musíte si ujasnit spoustu věcí. Jak často budete vlastně zimní zahradu využívat? Jak velikou ji mít a kam přesně ji umístit? Jak bude řešeno její vytápění? S konstrukčními detaily i celkovým konceptem si rozhodně nechte poradit od odborníků na výrobu zimních zahrad nebo prodejců montovaných systémů zimních zahrad.

Jak promyslet rozšíření užitné plochy domu s pomocí zimní zahrady
Reklama

V první řadě je nutné zvážit, na kterou světovou stranu budete zimní zahradu orientovat. Pokud přistavujete, možností asi nemáte tolik. Nejlepším řešením je východ nebo západ, případně jihovýchodní a jihozápadní směr. Pojmenování „zimní zahrada“ vás může svádět k jižní straně, která by vám v chladném období pouštěla dovnitř co nejvíce světla. To je sice pravda, ale při dnešních vysokých teplotních průměrech byste zahradu zbytečně vyřadili z provozu na několik měsíců.

Výroba zimních zahrad

Stejně tak není vhodná ani severní orientace, na takovou zimní zahradu se vám slunce téměř nedostane. Pokud je však sever jediná možnost, nemusíte stavbu zimní zahrady ani tak zavrhovat. V takové zahradě si můžete třeba zřídit kancelář a odpadne problém se slunečním svitem, který od práce spíše rozptyluje. Existuje také ohromné množství rostlin, kterým se daří ve stínu. Určitě se vyplatí zkonzultovat s odborníkem, kam zimní zahradu situovat vzhledem k účelu, k jakému vám má primárně sloužit.

Ideální materiál a problémy s vlhkostí

Celková koncepce zimní zahrady závisí na tom, zda si přejete vytvořit prostor pro práci nebo pro relax, zda chcete samostatnou místnost, nebo zahradu propojit s obývacím pokjem. I problémy s orientací zahrady jsou řešitelné díky nejnovějším dostupným technologiím zasklení. Klíčové je najít kvalitního dodavatele, který vám doporučí nejvhodnější konstrukční řešení. I přílišnému přehřívání nebo tepelným únikům se dá dnes předcházet použitím materiálů s perfektními izolačními vlastnostmi.

Byla by to vůbec zahrada, pokud bychom v ní nepěstovali rostliny? Zeleň dodává zimním zahradám útulnost, ale také logicky i vlhkost. Proto je potřeba promyslet důmyslný větrací systém, který umožní větrat co největšími plochami v kratších, ale častých intervalech. Stejně tak vytápění. Bude napojeno na centrální topení? V tom případě musí mít vlastní termostat. Řešení je mnoho, jde jen o to, zvolit to nejideálnější pro vás.

Zimní zahrady - výroba

Nechte si udělat zahradu na míru, máte o starost méně

Existují firmy, které vám dodají předchystanou zahradu určenou k instalaci svépomocí. Takový systém však nebude respektovat individuální potřeby vašeho rodinného domu. V opačném případě je ideální volbou zakázková výroba zimních zahrad. Výrobu zahrad na míru zajišťuje třeba firma Abev. Veškeré detaily prokonzultujete s odborníky a na základě toho se teprve začne připravovat výroba zimní zahrady, která přesně respektuje vaše přání a specifika domu.

Abev: výroba zimních zahrad

Reklama
Reklama

Související články

Využijte pěkné počasí a zkrášlete si svůj zahradní altán

30.07.2020 | Zahrada

Léto je v plném proudu a spolu s ním i období plné barev a příjemného počasí. Máme příležitost trávit mnohem více času ven na zahradě a užívat si… Celý článek

Když plot, tak bezúdržbový! A vyrobený na míru!

30.07.2020 | Zahrada

Plot a vjezdová brána bezesporu jsou vizitkou každého domu. Spolu s estetickou stránkou věci, která je při výběru vhodného materiálu a dodavatele… Celý článek

Betonové ploty si nacházejí stále více příznivců

30.06.2020 | Zahrada

Pokud patříte mezi majitele jakékoli nemovitosti, jistě přemýšlíte nad tím, jaký druh plotu vybrat pro její oplocení. Především pokud se jedná o… Celý článek

Pohodlí, světlé barvy a udržitelné materiály. Jaké jsou trendy při nakupování zahradního nábytku?

28.04.2020 | Zahrada

Tomu, jak vypadá zahrada, dnes většina lidí klade stejný důraz jako designu jejich obývacího pokoje. Chtějí se zkrátka na své zahradě cítit dobře.… Celý článek

Reklama
Reklama