Reklama

Jak promyslet rozšíření užitné plochy domu s pomocí zimní zahrady

8.11.2018 | PR článek | Rubrika - Zahrada

Zimní zahrada dá vašemu domu úplně nový rozměr, a to celoročně. Než se do takového vylepšování rodinného domu pustíte, musíte si ujasnit spoustu věcí. Jak často budete vlastně zimní zahradu využívat? Jak velikou ji mít a kam přesně ji umístit? Jak bude řešeno její vytápění? S konstrukčními detaily i celkovým konceptem si rozhodně nechte poradit od odborníků na výrobu zimních zahrad nebo prodejců montovaných systémů zimních zahrad.

Jak promyslet rozšíření užitné plochy domu s pomocí zimní zahrady

V první řadě je nutné zvážit, na kterou světovou stranu budete zimní zahradu orientovat. Pokud přistavujete, možností asi nemáte tolik. Nejlepším řešením je východ nebo západ, případně jihovýchodní a jihozápadní směr. Pojmenování „zimní zahrada“ vás může svádět k jižní straně, která by vám v chladném období pouštěla dovnitř co nejvíce světla. To je sice pravda, ale při dnešních vysokých teplotních průměrech byste zahradu zbytečně vyřadili z provozu na několik měsíců.

Výroba zimních zahrad

Stejně tak není vhodná ani severní orientace, na takovou zimní zahradu se vám slunce téměř nedostane. Pokud je však sever jediná možnost, nemusíte stavbu zimní zahrady ani tak zavrhovat. V takové zahradě si můžete třeba zřídit kancelář a odpadne problém se slunečním svitem, který od práce spíše rozptyluje. Existuje také ohromné množství rostlin, kterým se daří ve stínu. Určitě se vyplatí zkonzultovat s odborníkem, kam zimní zahradu situovat vzhledem k účelu, k jakému vám má primárně sloužit.

Ideální materiál a problémy s vlhkostí

Celková koncepce zimní zahrady závisí na tom, zda si přejete vytvořit prostor pro práci nebo pro relax, zda chcete samostatnou místnost, nebo zahradu propojit s obývacím pokjem. I problémy s orientací zahrady jsou řešitelné díky nejnovějším dostupným technologiím zasklení. Klíčové je najít kvalitního dodavatele, který vám doporučí nejvhodnější konstrukční řešení. I přílišnému přehřívání nebo tepelným únikům se dá dnes předcházet použitím materiálů s perfektními izolačními vlastnostmi.

Byla by to vůbec zahrada, pokud bychom v ní nepěstovali rostliny? Zeleň dodává zimním zahradám útulnost, ale také logicky i vlhkost. Proto je potřeba promyslet důmyslný větrací systém, který umožní větrat co největšími plochami v kratších, ale častých intervalech. Stejně tak vytápění. Bude napojeno na centrální topení? V tom případě musí mít vlastní termostat. Řešení je mnoho, jde jen o to, zvolit to nejideálnější pro vás.

Zimní zahrady - výroba

Nechte si udělat zahradu na míru, máte o starost méně

Existují firmy, které vám dodají předchystanou zahradu určenou k instalaci svépomocí. Takový systém však nebude respektovat individuální potřeby vašeho rodinného domu. V opačném případě je ideální volbou zakázková výroba zimních zahrad. Výrobu zahrad na míru zajišťuje třeba firma Abev. Veškeré detaily prokonzultujete s odborníky a na základě toho se teprve začne připravovat výroba zimní zahrady, která přesně respektuje vaše přání a specifika domu.

Abev: výroba zimních zahrad

Související články

Zatravňovací dlažba: Elegantní a efektivní řešení zpevněné plochy

Zatravňovací dlažba: Elegantní a efektivní řešení zpevněné plochy

26.11.2018 | PR článek | Zahrada

Potřebujete zpevnit určitou plochu, ale je vám líto, že přijdete o krásný zelený trávník? Pak jste optimálním kandidátem pro nákup zatravňovací dlažb... Celý článek

Inspirace na zahradní posezení: Užijte si krásného počasí na dokonale zařízené terase

Inspirace na zahradní posezení: Užijte si krásného počasí na dokonale zařízené terase

25.8.2018 | StanislavaV | Zahrada

Letní sezóna je v plném proudu a vzduchem se line vůně grilovaného masa a zelenina. Jen to pomyšlení mi do hlavy zažene brouka, co si tak upravit to z... Celý článek

Zahradní domky

Zahradní domky

22.7.2018 | StanislavaV | Zahrada

Zahradní domky jsou v poslední době nedílnou součástí většiny zahrad. Jsou velmi praktické a svým vzhledem dokáží okouzlit celou zahradu. Ať už máte v... Celý článek

Jak si vybrat nejlepší zahradní sestavu?

Jak si vybrat nejlepší zahradní sestavu?

18.7.2018 | PR článek | Zahrada

Posezení na zahradě je jednou z nejpříjemnějších letních činností. K tomu ale potřebujete pohodlný zahradní nábytek, který vydrží, a navíc bude vypada... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii