Jak si vybrat nejlepší zahradní sestavu?

18.07.2018 | PR článek | Rubrika - Zahrada

Posezení na zahradě je jednou z nejpříjemnějších letních činností. K tomu ale potřebujete pohodlný zahradní nábytek, který vydrží, a navíc bude vypadat dobře.

Jak si vybrat nejlepší zahradní sestavu?
Reklama

Určete si, kam chcete set nábytku umístit

Před samotným výběrem si ujasněte, na jakém místo posezení dáte. Tomu přizpůsobte vzhled a hlavně materiál. Životnost zahradní sestavy ovlivňuje hlavně počasí. Proto záleží, jestli umístíte stolek s židlemi na otevřené prostranství, nebo je plánujete skrýt například pod pergolu. Záleží i na pocitové pohodě. Platí, že se lidem lépe sedí, když mají za zády zábranu, která jim poskytuje pocit bezpečí.

 

Záleží především na materiálu

Přímé slunce nebo déšť působí na každý materiál různě. Pokud vybíráte zahradní set pro čistě venkovní užívání, poohlédněte se po kvalitnějším provedení. Důležitá je taky četnost používání. I zde platí, že při častějším užívání oceníte vyšší kvalitu. Nemusíte se bát, že byste si nevybrali, v nabídce setů najdete zahradní nábytek ze dřeva, plastu, kovu, ale i ratanu.

 

Doba plastová pomalu utichá

I když je plast nejlevnějším materiálem, lidé nábytek z něj postupně opouští. Jeho výhoda je však kromě ceny i snadná manipulace, plastový stolek přenese bez problému i malé dítě. Není náročný na údržbu, stačí ho otřít vlhkým hadříkem. Na druhou stranu není příliš odolný. Snadno se vám tedy může stát, že praskne. Barvy vlivem sluníčka často blednou, což časem nevypadá hezky. Pokud je pro vás nejdůležitější pořizovací cena, pořídíte plastovou sestavu okolo tisícovky.

 

Přírodní materiál zahradě sluší

Dřevěný zahradní set je skvělou volbou pro každou zahradu. V nabídce najdete nábytek z nejrůznějších druhů dřevin. Od levnějších variant ze smrku po dražší z teaku nebo eukalyptu. Skvěle například vypadá sestava Santiago z akácie, nebo Scaffold z eukalyptu. Dřevo se vám díky jedinečné textuře nikdy neokouká, kvalitnější materiály bez problému odolají slunci, dešti i mechanickému poškození a budou vám dělat dlouho radost.

 

Kov se těší čím dál větší oblibě

Levnému hliníkovému nábytku odzvonilo, v současné době přináší výrobci čím dál kvalitnější zahradní kovové sestavy. Hlavní výhodou je jejich dlouhá životnost, dají se navíc skvěle kombinovat se dřevem jako u sady Toledo.

 

Před nákupem se posaďte

Než vyberete tu pravou sestavu zahradního nábytku, vyzkoušejte také pohodlí a manipulaci s ním. Posaďte se na židli a opřete se, abyste zjistili, jestli vás někde něco netlačí. Vybírat můžete i ze skládacích variant židlí a stolu. Pokud je zvolíte, vyzkoušejte, jestli vám jdou bez problému složit.

 

Vyberte si v Uni Hobby

Pokud hledáte ten pravý zahradní nábytek, zavítejte do Uni Hobby. Najdete tam velký výběr materiálů od plastových zahradních setů, přes dřevěné a kovové, až po ratanové. Nevíte-li si rady, obraťte se na vyškolený personál, který vám rád poradí.

 

Reklama
Reklama

Související články

Využijte pěkné počasí a zkrášlete si svůj zahradní altán

30.07.2020 | Zahrada

Léto je v plném proudu a spolu s ním i období plné barev a příjemného počasí. Máme příležitost trávit mnohem více času ven na zahradě a užívat si… Celý článek

Když plot, tak bezúdržbový! A vyrobený na míru!

30.07.2020 | Zahrada

Plot a vjezdová brána bezesporu jsou vizitkou každého domu. Spolu s estetickou stránkou věci, která je při výběru vhodného materiálu a dodavatele… Celý článek

Betonové ploty si nacházejí stále více příznivců

30.06.2020 | Zahrada

Pokud patříte mezi majitele jakékoli nemovitosti, jistě přemýšlíte nad tím, jaký druh plotu vybrat pro její oplocení. Především pokud se jedná o… Celý článek

Pohodlí, světlé barvy a udržitelné materiály. Jaké jsou trendy při nakupování zahradního nábytku?

28.04.2020 | Zahrada

Tomu, jak vypadá zahrada, dnes většina lidí klade stejný důraz jako designu jejich obývacího pokoje. Chtějí se zkrátka na své zahradě cítit dobře.… Celý článek

Reklama
Reklama