Reklama

Jak vysadit předzahrádku

18.05.2017 | StanislavaV | Rubrika - Zahrada

Jako předzahrádku nazýváme místo před domem. Je to ona zelená plocha, kterou vidí jako první každý náš návštěvník. A jelikož první dojem je důležitý, dejte si na vaší předzahrádce záležet. Bude vypovídat o vašem vkusu a stylu bydlení. Jak vysadit předzahrádku? Na to se podíváme v dnešním článku. Inspirujte se našimi tipy.

Jak vysadit předzahrádku
Reklama

Připravte si půdu

Půdu je třeba před začátkem sázení upravit. Musíte ji dobře porýt a přidat ji nový substrát a zeminu. Hnojivem rozhodně nešetřete! To je základ plodné půdy. Chcete přece, aby se vaší předzahrádce dařilo.

předzahrádka

Jaké jsou vhodné dřeviny pro předzahrádku

Záležet bude samozřejmě na tom, jak velký prostor máte k dispozici. Někteří si mohou dovolit i velké stromy, ovšem ty je třeba pečlivě zastřihávat, aby plně nezastínily dům. Stejně tak postupujte při sázení. Ty největší dřeviny sázejte dozadu, menší dopředu, aby se navzájem nekryly a všechny krásy byly vidět. Je vhodné vybírat stálezelené a kvetoucí keře. Chcete se přece těšit ze zeleně celoročně.  

Mezi nejoblíbenější rostliny do předzahrádky patří vřesy. Ty mají krásné květy po celý rok a zabarví vaši předzahrádku do pestrých barev. Mnoho zahrádkářů pak ocení keř zimostráz (buxus), který se dá dotvarovat do různých tvarů. Nejpopulárnější je klasický tvar koule, který působí upraveně a kreativně. Bude zkrátka vidět, že se o vaši zahrádku pečlivě staráte.

Velmi oblíbené jsou šeříky nebo pustoryl (Philadelphus). Levandulové keře pak provoní vaši předzahrádku. A růže, ačkoliv vypadají skvěle, jsou velmi nenáročné. Stačí zasadit a sledovat, jak vám zdobí vaši předzahrádku.

Jedny z trvalek, která se prodává v mnoha různých barevných kombinacích a na pěstování jsou velice nenáročné, jsou denivky (například denivka plavá, denivka žlutá).

předzahrádka

Nezapomeňte na doplňky

Vaše předzahrádka může být obohacena o různé doplňky, které nejsou darem přírody, ale obchodu se zahradnickými potřebami. Na mysli máme například zahradní dekorace v podobě trpaslíků či různých zvířátek. Velmi oblíbené jsou také malé fontánky nebo jednoduché velké kameny, které dotvoří ten správný nádech přírody. Pokud to prostor dovoluje, vytvořte si na vaší předzahrádce okrasné vodní jezírko. To bude vypadat naprosto nádherně!

V jednoduchosti je krása

Samozřejmě, že nic se nemá přehánět. Někdy je méně více. Proto si pečlivě rozvrhněte, kde vysadíte jaký keř, strom či rostlinu. V případě, že byste to plácali jedno přes druhý, rázem byste ztratili svou filosofii a předzahrádka by byla příliš přeplácaná.

Zdroj fotografií: unsplash.com, bhg.com

Reklama
Reklama

Související články

Využijte pěkné počasí a zkrášlete si svůj zahradní altán

30.07.2020 | Zahrada

Léto je v plném proudu a spolu s ním i období plné barev a příjemného počasí. Máme příležitost trávit mnohem více času ven na zahradě a užívat si… Celý článek

Když plot, tak bezúdržbový! A vyrobený na míru!

30.07.2020 | Zahrada

Plot a vjezdová brána bezesporu jsou vizitkou každého domu. Spolu s estetickou stránkou věci, která je při výběru vhodného materiálu a dodavatele… Celý článek

Betonové ploty si nacházejí stále více příznivců

30.06.2020 | Zahrada

Pokud patříte mezi majitele jakékoli nemovitosti, jistě přemýšlíte nad tím, jaký druh plotu vybrat pro její oplocení. Především pokud se jedná o… Celý článek

Pohodlí, světlé barvy a udržitelné materiály. Jaké jsou trendy při nakupování zahradního nábytku?

28.04.2020 | Zahrada

Tomu, jak vypadá zahrada, dnes většina lidí klade stejný důraz jako designu jejich obývacího pokoje. Chtějí se zkrátka na své zahradě cítit dobře.… Celý článek

Reklama
Reklama