Jak využít balkon, aby byl moderní a funkční?

30.1.2018 | StanislavaV | Rubrika - Zahrada

Sponzorované odkazy:

O tom, jak zařídit balkon tak, aby se z něj stal malý ráj na zemi, jste se mohli dočíst v tomto článku. Ale co když nechcete mít jen obyčejný balkon, jakousi malou zahrádku, ale chcete z něj mít něco víc? Právě s tím Vám můžeme poradit v tomto článku!

Jak využít balkon, aby byl moderní a funkční?

O tom, jak zařídit balkon tak, aby se z něj stal malý ráj na zemi, jste se mohli dočíst v tomto článku. Ale co když nechcete mít jen obyčejný balkon, jakousi malou zahrádku, ale chcete z něj mít něco víc? Právě s tím Vám můžeme poradit v tomto článku!

Domácí posezení přímo za okny

Je vám líto, že všichni vaši kamarádi v létě grilují, jenom vy musíte grilovat potupně v mikrovlnce, protože nemáte zahradu? Stačí si pořídit takovýto malý závěsný gril a opékat párky můžete na vlastním balkoně. Ovšem nezapomínejte na to, že manipulujete s ohněm v blízkosti bytů, dejte obzvláštní pozor na žhavé uhlíky, aby nezalétly k vám nebo k sousedům.

jak využít balkón

Ugrilované maso si pak navíc můžete sníst přímo na balkoně, na malém posezení. 

Čajovna na terase? Proč ne!

Jen málo co je romantičtější (zvláště bydlíte-li na okraji města s výhledem do krajiny), než vypít čaj na vlastním balkoně, zařízeném v orientálním stylu, s výhledem do kraje.

Pokud zvolíte odolnou dřevěnou podlahu, stačí vám na ní jen položit několik rohožek či polštářků, přidat nízký stolek a několik zvonkoher a iluze japonských čajových obřadů je na světě.

jak využít balkón

I číst se dá v soukromí

Na čítárnu se samozřejmě nejlépe hodí zimní zahrady, kde vás nebude rušit zvuk z ulice, ale u tišších měst lze vybudovat útulný čtenářský koutek i na balkoně. Pokud zavřete dveře do bytu, uniknete tak veškerému rodinnému hluku a budete moci v klidu na pár minut odplout do říše snů na stránkách knih. Stačí balkon vybavit odolným nábytkem s potahy, či lehce přenosnými křesly. Starý botník se pak hodí jako knihovnička. Pozor ale, knihy raději vkládejte do voděodolných obalů, aby nenavlhly nebo se nerozmočily.

jak využít balkón

Místo pro fontánku

S trochou šikovnosti lze z balkonu vybudovat i malou meditační zahradu s vlastním vodotryskem. Tedy malou fontánkou. Stačí staré umyvadlo, do kterého zabudujete akvarijní čerpadlo. Nebo, dražší varianta, můžete koupit samotnou plovoucí fontánku na solární pohon. A když jsme tak u toho, z fontánky nemusí tryskat jen voda – co třeba takové víno nebo limonáda? Ale pozor na pěnivé nápoje. V koloběhu fontánky by vám nápoj mohl neobyčejně napěnit a „hrnečku vař“ z piva na vlastním balkoně byste určitě nechtěli.

jak využít balkón

Domácí pracovna

Zejména pokud máte malý byt, určitě oceníte pracovnu zabudovanou na balkoně – ušetříte tím jednu místnost a budete se moci uzavřít ruchům domova. Stačí zavést prodlužovačku na notebook, instalovat stolek, židli a pár polic a o krásné pracoviště máte postaráno. Jak zařídit pracovnu se ostatně můžete dočíst zde. Ostatně, nemusí jít jen o pracovnu. Třeba takové dětské království s tabulí, křídou a spousta papíry na kreslení jednak udělá radost Vám i dětem a hlavně odvede nebezpečné malířské sklony vašich ratolestí někam, kde nebude zas tak vadit když se okolí trochu ušpiní.

jak využít balkón

Zdroje obrázků: decoracion.facilisimo.com, micasarevista.com, balconygardenweb.com, decostudioblog.com, lushome.com

Zahájit diskuzi Přidat k oblíbeným Doporučte článek Sdílet

Související články

4 tipy, než si pořídíte zahradní nábytek

4 tipy, než si pořídíte zahradní nábytek

22.4.2018 | StanislavaV | Zahrada

Už je to tu. Prázdniny začaly a s nimi i letní grilování. Ale co dělat, když jste ještě nepořídili zahradní nábytek? Jak správně vybrat aby byl bezúdr... Celý článek

Usnadněte si práci na zahradě se správnou technikou. Co by vám nemělo chybět v nadcházející sezóně?

Usnadněte si práci na zahradě se správnou technikou. Co by vám nemělo chybět v nadcházející sezóně?

16.3.2018 | PR článek | Zahrada

S přicházejícím jarem se opět vrháme do koloběhu zahradních prací. Na novou sezónu je potřeba připravit trávník, ostříhat keře, zkultivovat záhonky a ... Celý článek

Rostliny v interiéru podle Feng-šuej

Rostliny v interiéru podle Feng-šuej

31.12.2017 | StanislavaV | Zahrada

V asijském učení známém jako Feng-šuej mají rostliny své nezastupitelné místo. Zejména v interiéru je velice důležité květiny pečlivě vybírat a hlavně... Celý článek

Chatu nebo zahradu vám může ochránit fotopast

Chatu nebo zahradu vám může ochránit fotopast

22.10.2017 | PR článek | Zahrada

Češi jsou národem chatařů a chalupářů. Každý u nás chce mít svůj kousek půdy, kde může pěstovat květiny a trochu zeleniny, postavit si bazén, grilovat... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii