Reklama

Konec přehřívání. Díky chytrému stínění je v bytě i na terase příjemně

24.07.2013 | Redakce | Rubrika - Zahrada

Parné léto bez kvalitního zastínění se již nedokážeme představit. Terasy a pokoje jsou ve vedrech prakticky neobyvatelné. Skvělým řešením pro zastínění pokojů, teras a balkonů jsou markýzy. Tato praktická „sukýnka“ domu i bytu velmi sluší.

Konec přehřívání. Díky chytrému stínění je v bytě i na terase příjemně
Reklama

Dobře vybraná markýza vám bude sloužit nejen jako ochrana proti slunci v parných letních dnech, ale i před deštěm. Příjemná venkovní atmosféra je zaručena.

Textilní markýza je uchycená na výsuvné kovové konstrukci, která je připevněná ke zdi nebo stropu. Důležité je zvolit vhodné konstrukční řešení, které bude přesně vyhovovat. V nabídce jsou kazetové markýzy, polokazetové se stříškou a také markýzy vyráběné na míru. Standardně se prodávají od dvou do čtrnácti metrů na šířku. Výsuvná stříška má délku od 1,5 do pěti metrů.  

Firmy také nabízí širokou kolekci potahových látek a desítky barevných variant a vzorů. Kdo chce, může si nechat kovovou konstrukci markýzy barevně sladit s plátnem stříšky. Ta se dá naklápět do různých úhlů podle dopadu slunečních paprsků.

 

Výhodou markýz je i to, že jsou voděodolné.  Především díky speciálnímu způsobu tkaní a také impregnací s teflonovým efektem, kapky tedy lehce sklouznou dolů a do látky se nevsáknou. Nemusíte se bát ani ztráty barevnosti.  Kvalitní plátno si udrží původní barevnost dlouhá léta.

Markýzu si můžete pořídit s ručním ovládáním (převodovka s odnímatelnou klikou), nebo je možné instalovat elektromotor, dokonce i se senzorem větru a slunečního svitu.  Čidlo hlídá počasí a dle situace markýzu vysune nebo sroluje.

Foto zdroj: Sundrape

Autor: aka

Reklama
Reklama

Související články

Využijte pěkné počasí a zkrášlete si svůj zahradní altán

30.07.2020 | Zahrada

Léto je v plném proudu a spolu s ním i období plné barev a příjemného počasí. Máme příležitost trávit mnohem více času ven na zahradě a užívat si… Celý článek

Když plot, tak bezúdržbový! A vyrobený na míru!

30.07.2020 | Zahrada

Plot a vjezdová brána bezesporu jsou vizitkou každého domu. Spolu s estetickou stránkou věci, která je při výběru vhodného materiálu a dodavatele… Celý článek

Betonové ploty si nacházejí stále více příznivců

30.06.2020 | Zahrada

Pokud patříte mezi majitele jakékoli nemovitosti, jistě přemýšlíte nad tím, jaký druh plotu vybrat pro její oplocení. Především pokud se jedná o… Celý článek

Pohodlí, světlé barvy a udržitelné materiály. Jaké jsou trendy při nakupování zahradního nábytku?

28.04.2020 | Zahrada

Tomu, jak vypadá zahrada, dnes většina lidí klade stejný důraz jako designu jejich obývacího pokoje. Chtějí se zkrátka na své zahradě cítit dobře.… Celý článek

Reklama
Reklama