Kované ploty jsou velkým hitem. Nemusí vypadat jen historicky či rustikálně

10.03.2020 | PR článek | Rubrika - Zahrada

Plot je tradiční ochranou obydlí, i jeho estetickým doplňkem. Bez plotu v Česku rodinné domy téměř nenajdeme. Jejich vzhled bývá skutečně různorodý. Odráží se v nich módní trendy, které se vždy co pár let mění, ale i ekonomická situace a vkus obyvatel. Aktuálním hitem jsou opět kované ploty Přitom nemusí nutně znamenat návrat k rustikálnosti či historizujícímu stylu.

Kované ploty jsou velkým hitem. Nemusí vypadat jen historicky či rustikálně
Reklama

Co si dnes představit pod kovaným plotem?

Rozhodně nemusíte za kovářem. Moderní kované ploty zdárně prezentují design těchto tradičních železných plotů, ale posunuly se již dál. Obvykle se vyrábí z polotovarů, kde základem bývají různé duté jekly. Proto nejde o žádné extra těžké železné plotové bloky. Nabízené kované ploty jsou lehké a s perfektní povrchovou úpravou. Dobrý kovaný plot vydrží díky kvalitní povrchové úpravě desetiletí. Je ale důležité si umět správně vybrat dodavatele. Ne každý kovaný plot totiž nabízí dostatečnou kvalitu materiálu a povrchových úprav.

Pozor na příliš levné nabídky

Narazili jste v hobbymarketech na extrémně levné kované branky, kované brány a plotové dílce? Pozor na ně. Jejich povrchová úprava nemusí být dostatečnou. Mnohdy chybí zejména pozinkování materiálu, a tak tyto výrobky rychle podléhají korozi. Jejich životnost je krátká, případně vyžadují brzy novou povrchovou úpravu. Nižší cena je díky tomu pouze zdánlivou.

Kvalitní kované ploty KlaTan

Hledáte-li kvalitní a estetické kované ploty, které vyřeší vkusně a spolehlivě oplocení vašeho pozemku, branky i vjezdové brány, oslovte tradičního dodavatele, společnost KlaTan. Výrobky firmy poskytují bezúdržbovost na mnoho desítek let, protože jsou z vhodného materiálu opatřeného odolnou povrchovou úpravou. Sortiment tvoří celá škála designů kovaných plotů, k tomu máte k dispozici kované branky i kované posuvné nebo křídlové kované brány. Ploty lze doplnit různými zdobnými prvky, takže výsledný vzhled může ještě hodně ovlivňovat samotný zákazník.

Jak na plánovaní kovaného plotu?

KlaTan je přímým výrobcem kovaných plotů bran i branek. Ve firmě vám vždy vyhotoví zdarma několik návrhů řešení vašeho oplocení či vstupních branek a vjezdové brány. V nabídce je několik produktových řad, které je však možné ještě měnit podle zvolených ozdob. Design se mění zejména volbou zakončení tyčí výplně, výběrem variant zakončení zhuštění výplně, použitou pásovinou a různými doplňky či výplněmi

Kované ploty se hodí k celé řadě domů

Nemusí vypadat jako zámecký plot, tedy pokud to není vaše přání. Bez nadměrného množství zdobných prvků bývají kované ploty moderním kovovým řešením oplocení i vstupu. Základní povrchovou úpravou je žárové zinkování, ale hned na něj se nanáší tzv. kovářské laky, které dávají plotu, brance i bráně velice přirozený a luxusní vzhled.

Moderní oplocení z jeklů a tahokovu

Kdo se však chce zcela oprostit od zdobného provedení plotu, ten si má možnost zvolit jednoduché jeklové oplocení. Hodí se jako moderní řešení pro rodinné domy i průmyslové objekty. Je cenově velice dostupné a rovněž má dlouhou životnost.

Neprůhlednost jeklového oplocení se obvykle řeší pomocí tahokovu. Tahokov vytváří zajímavý vzhled, který se hodí i k hypermoderním novostavbám. Volbou různého typu tahokovu lze docílit odlišnou průhlednost. Záleží proto na vás, jak moc chcete nechat branou, brankou, či plotem pronikat světlo, ev. nakolik chcete dovolit okolí nahlédnout za oplocení vašeho pozemku. Použití tahokovu je velice praktické, ale i zajímavé po designové stránce.

Brány i s pohonem

KlaTan nabízí kompletní návrhy a realizaci plotů, branek i bran, včetně montáže bran s pohonem. Pro posuvné brány používá firma pohon bran HÖRMANN LineaMatic. Pro křídlové brány HÖRMANN RotaMatic.

Reklama
Reklama

Související články

Využijte pěkné počasí a zkrášlete si svůj zahradní altán

30.07.2020 | Zahrada

Léto je v plném proudu a spolu s ním i období plné barev a příjemného počasí. Máme příležitost trávit mnohem více času ven na zahradě a užívat si… Celý článek

Když plot, tak bezúdržbový! A vyrobený na míru!

30.07.2020 | Zahrada

Plot a vjezdová brána bezesporu jsou vizitkou každého domu. Spolu s estetickou stránkou věci, která je při výběru vhodného materiálu a dodavatele… Celý článek

Betonové ploty si nacházejí stále více příznivců

30.06.2020 | Zahrada

Pokud patříte mezi majitele jakékoli nemovitosti, jistě přemýšlíte nad tím, jaký druh plotu vybrat pro její oplocení. Především pokud se jedná o… Celý článek

Pohodlí, světlé barvy a udržitelné materiály. Jaké jsou trendy při nakupování zahradního nábytku?

28.04.2020 | Zahrada

Tomu, jak vypadá zahrada, dnes většina lidí klade stejný důraz jako designu jejich obývacího pokoje. Chtějí se zkrátka na své zahradě cítit dobře.… Celý článek

Reklama
Reklama