Majiteli pohodlí a dětem bezpečí

29.9.2008 | PR článek | Rubrika - Zahrada

Majiteli pohodlí a dětem bezpečí

Stylová a na údržbu nenáročná terasa a zároveň bezpečné místo pro radovánky dětí. To vše na jednom místě naleznete u vilky ve středním Slovensku. Majitel se rozhodl pro venkovní bazén a terasu použít kompozitní materiál Twinson společnosti Deceuninck, který v sobě spojuje kvalitativní vlastnosti dřeva a PVC. Materiál je vhodný pro terasy, chodníčky a pro svůj neklouzavý povrch také pro okraje bazénů. Je vynikající alternativou tvrdým exotickým dřevům, která jsou pro tyto účely doposud využívána.


Výběr materiálu


Majitel rodinného domu na středním Slovensku musel při umístění bazénu do své zahrady řešit hned několik problémů. Chtěl dát místu zajímavý a stylový vzhled bez vysokých nároků na údržbu a také vytvořit prostor pro relaxaci v těsné blízkosti bazénu. Důležitým aspektem realizace byla také bezpečnost dětí.
Materiál Twinson splňuje tyto náročné podmínky především díky neklouzavému povrchu, minimálním nárokům na údržbu a odolnosti vůči plísním a hnilobám, které vznikají ve vlhkém prostředí, jakým okraj bazénu bezesporu je. Materiál je z padesáti procent tvořen borovicovým dřevem a jeho struktura i vzhled jsou velice podobné exotickým dřevům.

Terasa z materiálu Twinson

Majitel vybral kompozitní materiál Twinson v lískově hnědé barvě tak, aby dokonale ladil s okolním prostředím a odstínem fasády rodinného domu. Materiál byl použit pro terasu v těsné blízkosti vstupu do bazénu, která slouží jako relaxační zóna v jeho těsné blízkosti. Zároveň byl po celém obvodu bazénu nainstalován zvýšený stupeň o šířce 44 centimetrů, který vytváří optický lem bazénu.

Bezpečí pro děti a ochrana pro bazén

Důležitým aspektem pro majitele domu byla také bezpečnost vlastních dětí, které kolem bazénu budou pobíhat. Společnost Deceuninck dodala řešení také pro zakrytí bazénu. I zde rozhodovala kvalita materiálu, bezpečnost a praktičnost, kterou lamelový kryt PoolonPoolup od společnosti Deceuninck poskytuje. Kryt byl použit na celé ploše bazénu včetně výřezu sloužícího pro zakrytí schodů do vody. Kryt PoolonPoolup je vyroben z plastu, který vytváří trubkovou konstrukci nepropouštějící vodu. Snadno také plave na hladině a unese váhu 80 kg. Dospělý člověk tedy po něm může bez obav přejít. Zde byla zvolena solární varianta lamel napomáhající k ohřevu vody v bazénu.

Pohodlná a bezpečná varianta

Realizace terasy a lemu bazénu u rodinného domu je skvělým příkladem toho, jak lze kompozitní materiál Twinson využít. Splňuje náročná kritéria kvality a odolnosti vůči vnějším vlivům a to především vzniku plísní a hnilob. Má neklouzavý povrch. Je nabízen v osmi barevných odstínech, každý si tedy vybere dle svého estetického cítění i barevné kompozice okolního prostředí. Materiál je stoprocentně recyklovatelný a borovicové dřevo, které je jeho součástí, má původ v trvale obnovovaných lesích a nikoliv v ohrožených deštných pralesech, jako je tomu u exotických tvrdých dřev.

Více informací naleznete také na www.deceuninck.cz.

Počet komentářů (1) Přidat k oblíbeným Doporučte článek Sdílet

Související články

Kam se zahradním odpadem? Do drtiče!

Kam se zahradním odpadem? Do drtiče!

15.10.2008 | Redakce | Zahrada

Podzim úklid a přípravy na zimu jsou v plném proudu a většina majitelů zahrad si tradičně láme hlavu, jak se zbavit všudypřítomných hald větví, větvič... Celý článek

Podzim v teple na terase

Podzim v teple na terase

9.10.2008 | Redakce | Zahrada

Slunečné podzimní dny sice ještě lákají ke grilování nebo posezení na terase, večerní chlad nás ovšem často zažene zpět do bytu dříve, než bychom si m... Celý článek

Nové číslo časopisu Dům a zahrada v prodeji!

Nové číslo časopisu Dům a zahrada v prodeji!

2.9.2008 | PR článek | Zahrada

Časopis Dům a zahrada číslo 9/2008 vyšel v pondělí 18. srpna a k dostání je v běžné prodejní síti za 69 Kč. Na téměř dvou stovkách bohatě ilustrovanýc... Celý článek

Okrasné traviny

Okrasné traviny

31.7.2008 | časopis Dům a zahrada | Zahrada

Díky jejich nenahraditelnému místu v zahradní kompozici zažívají opět svůj velký boom. Karl Foerster, jeden z největších evropských zahradníků a průko... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii