Moderní sekačky udělají práci za vás

16.3.2010 | Redakce | Rubrika - Zahrada

Moderní sekačky udělají práci za vás

Sponzorované odkazy:

Trávník najdete prakticky na každé zahradě. Měl by být dokonale upravený, protože ani sebekrásnější a sebedražší rostliny či keře nevyniknou, pokud je nebude rámovat pěstěný pažit. Málokomu se ovšem v dnešní povinnostmi nabité době chce při jeho úpravě trávit hodiny a hodiny. Vlastně to ani není nutné. Sekačky nové generace mají celou řadu technických vymožeností a jsou konstruovány tak, aby práci co nejvíce usnadnily a výrazně ušetřily čas. Se správě vybraným strojem se tak z dříve proklínaného sekání může především pro lidi se sedavým zaměstnáním stát příjemná relaxace.

Základem je silný motor
Aby sekačky dobře a kvalitně sekaly, potřebují na to patřičnou dávku síly. Tu jim dodávají technicky vyspělé motory například renomovaných firem Briggs&Stratton, Honda nebo GGP o síle až 6,5 HP. Řada z nich je vybavena automatickým sytičem a digitálním zapalováním. Zapomeňte na pracné startování. Moderní sekačky jsou vybaveny elektrickým startérem, kdy motor pohodlně spustíte jen pouhým otočením klíčků.

Sekačky už chodí samy
Sekání je podstatně pohodlnější, protože moderní stroje už nemusíte pracně tlačit. Na výběr jsou totiž modely s nejmodernějšími systémy pojezdu jako je ADS, kdy se stroj přizpůsobuje rychlosti chůze, variátor nebo 4 rychlostním převodovka.

Co s trávou
Moderní stroje na sekání trávy jsou vybavený takzvaným systéme „ 3 v 1“, kdy se podle momentální potřeby můžete rozhodnout jak naložit s trávou. Stačí jen přepnout páčku a lze si vybrat mezi sběrem do koše, mulčováním nebo bočním či zadním odhozem. Při mulčování jsou stébla trávy několikrát přeseknuta a takto vzniklá jemná drť je zapracována do trávníků. Tam se rozpadá na ekologické hnojivo, které zároveň zabrání vysušování porostu.

Sběrací koše zvyšují saxí efekt
Moderní sběrací koše mohou mít objem až 75 l. Jsou speciálně tvarované a provedené v kombinaci plastu a textilie, což podstatně zvyšuje sací efekt. Výrazné zlepšení je vidět především při sběru mokré trávy.

Sekat může celá rodina
Aby mohl se strojem pohodlně pracovat prakticky každý člen rodiny, měla by být samozřejmostí výškově nastavitelná madla. Pro skutečně pohodlnou práci jsou rukojeti madel ergonomicky tvarované a povrch mají z měkčených plastů. Důležitá je i velkost kol. Čím jsou věší, tím lépe se s nimi na nerovném terénu manipuluje.
Trendem doby je maximální pohodlí a komfortní obsluha, tak proč i u stroje na sekání trávy nedopřát například držák nápojů, který oceníte především v horkých dnech nebo držák mobilního telefonu. Některé modely mají dokonce i schránky na klíče či jiné nezbytnosti. Mezi populární patří kromě Mountfieldu například sekačky Honda, sekačky Alko nebo sekačky Stiga.

Ridery a zahradní traktory
Pro majitele větších zahrad už je zbytečně trávit čas při běhání za sekačkou, když se mohou pohodlně posadit za volant elegantních a podstatně výkonnějších stojů jakými jsou ridery a zahradní traktory. Zahradu s nimi posekáte až pětkrát rychleji než se sekačkou a hovíte si při tom na sedadle. Jak by také ne, když mají větší záběr sečení, objemnější sběrací koš a navíc pracují podstatně rychleji. Výhodou je i fakt, že mechanismus vysypávání koše (manuální nebo i elektrický) obsluha pohodlně ovládá, aniž by musela vstát ze sedačky. Podle momentální potřeby si lze také vybrat jak naložit s trávou, kterou je možné nejen sekat a sbírat do koše, ale i mulčovat.
Sekáním ovšem využití traktoru zdaleka nekončí. Díky velkému výběru připojitelného příslušenství, jako jsou například vozíky na převoz materiálu , radlice na sníh nebo odklízení jiných sypkých materiálů, sběrače listí, kartáče, sněhové frézy, zahradní válce, čističe trávníku, postřikovače, rozmetadla, provzdušňovače nebo vyhrabovač staré trávy, se stává plnohodnotným celoročním pomocníkem pro práci kolem domu.

Zdroj a foto: Mountfield

Zahájit diskuzi Přidat k oblíbeným Doporučte článek Sdílet

Související články

Jak vybrat správně zahradní nábytek

Jak vybrat správně zahradní nábytek

5.4.2010 | PR článek | Zahrada

Zahrada není úplná bez zahradního nábytku. Mílovými kroky se blíží doba letních posezení ve stínku, čtení a relaxace. Kdo by se netěšil na volné chvíl... Celý článek

Grilování na zahradě

Grilování na zahradě

31.3.2010 | PR článek | Zahrada

Zahradní grilování je jednou z nejčastějších aktivit v letních měsících. Zpříjemní Vám posezení s přáteli na zahradě, rodinou akci nebo strávený čas n... Celý článek

Připravte se na jarní tání

Připravte se na jarní tání

9.3.2010 | Redakce | Zahrada

I když to tak ještě nevypadá a zima ne a ne nás opustit, jaro se blíží a s ním také spousta práce na zahradě. Protože stejně tak, jak jste ji před ch... Celý článek

Naporcovat dřevo nemusí být dřina

Naporcovat dřevo nemusí být dřina

13.1.2010 | Redakce | Zahrada

Snížit životní náklady a přitom vsadit na ekologii se rozhoduje stále více domácností, které se navracejí k topení levným palivovým dřevem. Než se ov... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii