Reklama

Natíráme lazurovacím krémem

19.5.2008 | PR článek | Rubrika - Zahrada

Natíráme lazurovacím krémem

Dnes představujeme světovou novinku na českém trhu Aidol Holzschutz–Creme. Je to první a jedinečná lazura na dřevo na bázi krému, který proniká hluboko do dřeva a může tím zcela a dokonale rozvinout své ochranné schopnosti.

Lazurovací krém je vhodný především pro nátěry dřevěných venkovních dílců jako jsou např. ploty, střešní podhledy, zahradní nábytek, pergoly, přístřešky pro auta apod., které získají brilantní lazurový vzhled.

V unikátním přípravku se spojují všechny přednosti různých typů lazur. Mezi výhody patří velmi snadná aplikace a zpracování nevyžadující odborné znalosti, dokonalá samorozlévací schopnost, neskapavost, a tím zajištění důkladného proniknutí do dřeva. Zatímco mnohé lazury musíme nanášet až ve třech vrstvách, použitím Aidol Holzschutz-Creme můžeme v ideálním případě zajistit kompletní ochranu dřeva jediným nátěrem!

Výrobek má dokonalou konzistenci, a proto při jeho aplikaci nedochází ke znečišťování okolí jako je to běžné u klasických lazur. Stačí zmínit jen ošetřování zahradního nábytku s velmi členitým povrchem. Dokonce i na ohoblované a tvrdé dřevo lze v případě potřeby nanést pouze jeden nátěr a výsledek práce je pak hotov v jednom dni.

Aidol Holzschutz-Creme již obsahuje látky chránící dřevo proti zamodrání, řasám, vlhkosti a působení UV záření. Přípravek se neodlupuje, netrhá a nepotřebuje přebroušení. Nanášíme jej běžným štětcem na lazury.

Vybírat můžeme ze šesti barevných odstínů – světlý dub, borovice, pinie/modřín, ořech, týk a mahagon. Kvůli hydrofobním účinkům je na trhu i bezbarvá varianta, která může sloužit jako ochranná základová barva, a je určena pro stavební dílce, které nejsou vystavené přímým klimatickým vlivům (např. střešní podhledy). Je vhodná jako základový nátěr pro přípravné nasycení podkladu a po nanesení barevného krému vytvoří rovnoměrný lazurový vzhled na povrchu (v případě různě nasákavého dřeva).

Přesvědčte se sami o všech výhodách lazurovacího krému Aidol.

Pracovní postup

Podklad musí být čistý, odmaštěný, bez starých krycích nátěrů nebo silnovrstvých lazur apod. Dřevo by nemělo být příliš vlhké. K nanášení lazurovacího krému použijeme klasický lazurovací štětec. Hlavní výhodou lazurovacího krému Aidol Holzschutz-Creme je snadná zpracovatelnost. Nemusíme natírat po letech dřeva, pouze nanášíme dostatečnou vrstvu krému třeba křížem krážem. Necháme působit asi 30 minut a lazura se rozlije a rovnoměrně vstřebá do dřeva. Perfektní ochrana dřeva je hotová. Aplikuje se pouze jeden nátěr, jen na plochy silně zatížené UV zářením a klimatickými vlivy se doporučují nátěry dva.

Výrobek je možno zakoupit v balení 0,75 l, 2,5 l a 5 l ve specializovaných prodejnách, jejichž seznam naleznete na www.remmers.cz nebo přímo v sídle společnosti Remmers CZ s.r.o., Kolovratská 1445, Říčany u Prahy. Bližší informace na tel.: 323 603 178 nebo na ahc@remmers.cz.

Související články

Zkrocení zlého ohně

Zkrocení zlého ohně

24.7.2008 | časopis Dům a zahrada | Zahrada

Zkusme se alespoň na chvíli vrátit ve vzpomínkách do dětských let. Tenkrát jsme si to ještě neuvědomovali, ale prožívali jsme možná ty nejsvobodnější ... Celý článek

Živiny rostlinám na míru

Živiny rostlinám na míru

29.5.2008 | časopis Dům a zahrada | Zahrada

Pro různé typy rostlin existuje široká nabídka profesionálních substrátů přesně odpovídajících jejich požadavkům. Na poměrně malé ploše zahrady chceme... Celý článek

Chvála ohně v zahradě

Chvála ohně v zahradě

15.5.2008 | časopis Dům a zahrada | Zahrada

Grilování je běžnou součástí životního stylu a nikde nemá zahradní krb takovou tradici jako u nás. Jen co se trochu vyčasí, trávíme stále více času v ... Celý článek

Jak správně uchovávat semena

Jak správně uchovávat semena

24.4.2008 | Redakce | Zahrada

Při výsevu se nám obvykle nepodaří spotřebovat všechna semena z jednoho sáčku. S jejich použitím pro příští sezónu nebývá problém, je však třeba dodrž... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii