Obrubníky vtisknou zámkové dlažbě punc ojedinělosti

15.11.2016 | PR článek | Rubrika - Zahrada

V současné době se do popředí prodírají zámkové dlažby, které se vyznačují vysokou estetickou hodnotou. Nicméně položením jednotlivých prvků práce nekončí, protože je nezbytné zajistit jejich efektivní ohraničení.

Obrubníky vtisknou zámkové dlažbě punc ojedinělosti
Reklama

A k těmto účelům slouží právě betonové obrubníky pyšnící se vysokou odolností a dlouhou životností.

U zámkové dlažby je vychvalována především stabilnost, přičemž touto vlastností vynikají i samotné obrubníky z vibrolisovaného betonu. Samozřejmostí jsou i atraktivní tvarová provedení, která vtisknou ploše, například chodníku, punc ojedinělosti. Existují obrubníky silniční, chodníkové, zahradní i bezbariérové. Záleží na tom, jakou plochu mají obrubníky lemovat.

Vlastnosti zahradních obrubníků

K výrobě obrubníků se používají vysoce kvalitní materiály, které zajišťují hned několik důležitých vlastností. A mezi zmiňované vlastnosti patří pevnost v tlaku i v tahu, barevná stálost, odolnost vůči nepřízni počasí, elegantní design a minimální nasákavost.

Už jsme zmínili, že obrubníky si zachovávají svou barvu, ale ještě jsme nepodotkli, že jsou k dostání v několika barevných variantách. Jakousi klasikou je přírodní šedivé zabarvení, ale nechybí ani odstíny pro náročnější, například černá, hnědá, karamelová, olivová a podobně.

Vybrat si můžete také z různých rozměrů, a tak vždy najdete takovou proporci obrubníku, která dokonale zapadne do vašeho řešení.

Zlaté české ručičky

Ne nadarmo se říká, že tuzemští řemeslníci mají zlaté české ručičky. Stejné pořekadlo platí také u výrobců stavebního a betonového materiálu. V této specifické oblasti patří mezi špičku ryze česká společnost PRESBETON, v jíž kompetenci je výroba betonových produktů. Ať už sháníte obrubník k chodníčku na zahradě, různé druhy dlažeb ke zpevnění plochy, schodišťové prvky či fasádní systém, tento specialista na vás čeká s širokým produktovým portfoliem a přijatelnou cenovou politikou.

Reklama
Reklama

Související články

Využijte pěkné počasí a zkrášlete si svůj zahradní altán

30.07.2020 | Zahrada

Léto je v plném proudu a spolu s ním i období plné barev a příjemného počasí. Máme příležitost trávit mnohem více času ven na zahradě a užívat si… Celý článek

Když plot, tak bezúdržbový! A vyrobený na míru!

30.07.2020 | Zahrada

Plot a vjezdová brána bezesporu jsou vizitkou každého domu. Spolu s estetickou stránkou věci, která je při výběru vhodného materiálu a dodavatele… Celý článek

Betonové ploty si nacházejí stále více příznivců

30.06.2020 | Zahrada

Pokud patříte mezi majitele jakékoli nemovitosti, jistě přemýšlíte nad tím, jaký druh plotu vybrat pro její oplocení. Především pokud se jedná o… Celý článek

Pohodlí, světlé barvy a udržitelné materiály. Jaké jsou trendy při nakupování zahradního nábytku?

28.04.2020 | Zahrada

Tomu, jak vypadá zahrada, dnes většina lidí klade stejný důraz jako designu jejich obývacího pokoje. Chtějí se zkrátka na své zahradě cítit dobře.… Celý článek

Reklama
Reklama