Obrubníky vtisknou zámkové dlažbě punc ojedinělosti

15.11.2016 | PR článek | Rubrika - Zahrada

V současné době se do popředí prodírají zámkové dlažby, které se vyznačují vysokou estetickou hodnotou. Nicméně položením jednotlivých prvků práce nekončí, protože je nezbytné zajistit jejich efektivní ohraničení.

Obrubníky vtisknou zámkové dlažbě punc ojedinělosti

A k těmto účelům slouží právě betonové obrubníky pyšnící se vysokou odolností a dlouhou životností.

U zámkové dlažby je vychvalována především stabilnost, přičemž touto vlastností vynikají i samotné obrubníky z vibrolisovaného betonu. Samozřejmostí jsou i atraktivní tvarová provedení, která vtisknou ploše, například chodníku, punc ojedinělosti. Existují obrubníky silniční, chodníkové, zahradní i bezbariérové. Záleží na tom, jakou plochu mají obrubníky lemovat.

Vlastnosti zahradních obrubníků

K výrobě obrubníků se používají vysoce kvalitní materiály, které zajišťují hned několik důležitých vlastností. A mezi zmiňované vlastnosti patří pevnost v tlaku i v tahu, barevná stálost, odolnost vůči nepřízni počasí, elegantní design a minimální nasákavost.

Už jsme zmínili, že obrubníky si zachovávají svou barvu, ale ještě jsme nepodotkli, že jsou k dostání v několika barevných variantách. Jakousi klasikou je přírodní šedivé zabarvení, ale nechybí ani odstíny pro náročnější, například černá, hnědá, karamelová, olivová a podobně.

Vybrat si můžete také z různých rozměrů, a tak vždy najdete takovou proporci obrubníku, která dokonale zapadne do vašeho řešení.

Zlaté české ručičky

Ne nadarmo se říká, že tuzemští řemeslníci mají zlaté české ručičky. Stejné pořekadlo platí také u výrobců stavebního a betonového materiálu. V této specifické oblasti patří mezi špičku ryze česká společnost PRESBETON, v jíž kompetenci je výroba betonových produktů. Ať už sháníte obrubník k chodníčku na zahradě, různé druhy dlažeb ke zpevnění plochy, schodišťové prvky či fasádní systém, tento specialista na vás čeká s širokým produktovým portfoliem a přijatelnou cenovou politikou.

Zahájit diskuzi Přidat k oblíbeným Doporučte článek Sdílet

Související články

Bytelný a vkusný zahradní domek pro užitek i potěšení

Bytelný a vkusný zahradní domek pro užitek i potěšení

31.1.2017 | PR článek | Zahrada

Letošní zima se na nás dobývá ze všech stran. Vskutku není třeba si stěžovat na nedostatek sněhu. Led a mráz provází naše kroky již řadu týdnů. Avšak ... Celý článek

Myslete na léto již nyní a objednejte si zahradní bazén

Myslete na léto již nyní a objednejte si zahradní bazén

11.1.2017 | PR článek | Zahrada

Sice je teď právě zima, až to praští, nicméně měli bychom si vzpomenout na parné letní dny a to, jak rádi bychom se mnohdy zchladili v bazénu. Pokud j... Celý článek

Terasa je ozdobou rodinného domu a místo pro vaše sny

Terasa je ozdobou rodinného domu a místo pro vaše sny

17.10.2016 | PR článek | Zahrada

Máte rádi ty vzácné okamžiky, které trávíte s přáteli na terase u rodinného domu, kdy se na grilu připravuje kuřecí špíz, šťavnaté vepřové či hovězí s... Celý článek

Vyberte si vhodný žebřík na zahradu

Vyberte si vhodný žebřík na zahradu

16.10.2016 | PR článek | Zahrada

Sháníte nový žebřík určený primárně pro práci na zahradě? Všestranně využitelný a skladný žebřík, který je bezpečný a něco vydrží? V obchodech s hobby... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii