Pro venkovní stínění si pořiďte markýzu

25.01.2013 | PR článek | Rubrika - Zahrada

Potřebujete zastínit balkón, terasu nebo jinou venkovní plochu u vašeho domu? Pořiďte si markýzu. Nezabírá drahocenný prostor, dobře slouží a skvěle vypadá.

Pro venkovní stínění si pořiďte markýzu
Reklama

Kde markýzu umístit

Markýza se hodí všude tam, kde se potřebujete chránit před přímými slunečními paprsky případně slabým deštěm. Využijete ji jak v rodinném domku, tak i v paneláku. Perfektně zastíní všechny otevřené prostory typu balkónů, teras nebo poslouží jako přístřešek vedle vašeho domu.

Díky speciálnímu pouzdru, které se zabuduje buď do stěny, stropu, nebo krovu, je markýza velmi dobře skladná.  Pokud ji zrovna nepoužíváte, jednoduše ji svinete do pouzdra a je uklizeno.

 

Barevnost a péče

Markýzy je možné zakoupit v různých barvách i vzorech. Vyberete si přesně takovou, která se vám do exteriéru nejvíce hodí. Velice oblíbené jsou markýzy se vzorem pruhů. Snadno si tak vykouzlíte středomořskou atmosféru i u vás doma.

Díky speciální povrchové úpravě jsou markýzy navíc chráněny před vyblednutím barev a jsou odolné proti ušpinění i plísním. Údržba je díky této úpravě velice snadná. Markýzu stačí jemně vykartáčovat, vysát nebo umýt vlažnou mýdlovou vodou a opět je radost se na ni podívat.

 

Příslušenství

Jednotlivé markýzy lze zakoupit s různým příslušenstvím. Mezi běžné patří markýzy s manuálním ovládáním. Dají se svinout do pouzdra pomocí speciální navíjecí kliky, která může být doplněna o posilovač navíjení. O něco jednodušší je práce s markýzou na elektrický pohon. Tam stačí pouze zmáčknout tlačítko na ovládání a sama se vysune nebo zasune.

Opravdovou perličkou je čidlo na slunce nebo vítr. To zaznamená, když svítí slunce a samo markýzu vysune. Pokud začne foukat vítr, zase ji schová zpět. Pro majitele je to velké ulehčení. Pokud zapomene markýzu schovat a spustí se silný vítr, nemusí mít strach, že by se poškodila.

Tento typ venkovního zastínění je vskutku ideální pro ty, kdo bojují s prostorem nebo si rádi dopřejí pohodlí automatického ovládání.

Ať už si zvolíte jakoukoliv markýzu, vězte, že děláte dobrou věc. Stejně jako doma využíváte žaluzie a rolety. I když mají sluneční paprsky blahodárné účinky na psychiku jedince a doplňují nezbytný vitamín D, ve velké míře jsou zdraví škodlivé.

Reklama
Reklama

Související články

Využijte pěkné počasí a zkrášlete si svůj zahradní altán

30.07.2020 | Zahrada

Léto je v plném proudu a spolu s ním i období plné barev a příjemného počasí. Máme příležitost trávit mnohem více času ven na zahradě a užívat si… Celý článek

Když plot, tak bezúdržbový! A vyrobený na míru!

30.07.2020 | Zahrada

Plot a vjezdová brána bezesporu jsou vizitkou každého domu. Spolu s estetickou stránkou věci, která je při výběru vhodného materiálu a dodavatele… Celý článek

Betonové ploty si nacházejí stále více příznivců

30.06.2020 | Zahrada

Pokud patříte mezi majitele jakékoli nemovitosti, jistě přemýšlíte nad tím, jaký druh plotu vybrat pro její oplocení. Především pokud se jedná o… Celý článek

Pohodlí, světlé barvy a udržitelné materiály. Jaké jsou trendy při nakupování zahradního nábytku?

28.04.2020 | Zahrada

Tomu, jak vypadá zahrada, dnes většina lidí klade stejný důraz jako designu jejich obývacího pokoje. Chtějí se zkrátka na své zahradě cítit dobře.… Celý článek

Reklama
Reklama