Reklama

Pro venkovní stínění si pořiďte markýzu

25.1.2013 | PR článek | Rubrika - Zahrada

Potřebujete zastínit balkón, terasu nebo jinou venkovní plochu u vašeho domu? Pořiďte si markýzu. Nezabírá drahocenný prostor, dobře slouží a skvěle vypadá.

Pro venkovní stínění si pořiďte markýzu

Kde markýzu umístit

Markýza se hodí všude tam, kde se potřebujete chránit před přímými slunečními paprsky případně slabým deštěm. Využijete ji jak v rodinném domku, tak i v paneláku. Perfektně zastíní všechny otevřené prostory typu balkónů, teras nebo poslouží jako přístřešek vedle vašeho domu.

Díky speciálnímu pouzdru, které se zabuduje buď do stěny, stropu, nebo krovu, je markýza velmi dobře skladná.  Pokud ji zrovna nepoužíváte, jednoduše ji svinete do pouzdra a je uklizeno.

 

Barevnost a péče

Markýzy je možné zakoupit v různých barvách i vzorech. Vyberete si přesně takovou, která se vám do exteriéru nejvíce hodí. Velice oblíbené jsou markýzy se vzorem pruhů. Snadno si tak vykouzlíte středomořskou atmosféru i u vás doma.

Díky speciální povrchové úpravě jsou markýzy navíc chráněny před vyblednutím barev a jsou odolné proti ušpinění i plísním. Údržba je díky této úpravě velice snadná. Markýzu stačí jemně vykartáčovat, vysát nebo umýt vlažnou mýdlovou vodou a opět je radost se na ni podívat.

 

Příslušenství

Jednotlivé markýzy lze zakoupit s různým příslušenstvím. Mezi běžné patří markýzy s manuálním ovládáním. Dají se svinout do pouzdra pomocí speciální navíjecí kliky, která může být doplněna o posilovač navíjení. O něco jednodušší je práce s markýzou na elektrický pohon. Tam stačí pouze zmáčknout tlačítko na ovládání a sama se vysune nebo zasune.

Opravdovou perličkou je čidlo na slunce nebo vítr. To zaznamená, když svítí slunce a samo markýzu vysune. Pokud začne foukat vítr, zase ji schová zpět. Pro majitele je to velké ulehčení. Pokud zapomene markýzu schovat a spustí se silný vítr, nemusí mít strach, že by se poškodila.

Tento typ venkovního zastínění je vskutku ideální pro ty, kdo bojují s prostorem nebo si rádi dopřejí pohodlí automatického ovládání.

Ať už si zvolíte jakoukoliv markýzu, vězte, že děláte dobrou věc. Stejně jako doma využíváte žaluzie a rolety. I když mají sluneční paprsky blahodárné účinky na psychiku jedince a doplňují nezbytný vitamín D, ve velké míře jsou zdraví škodlivé.

Související články

Užijte si léto a grilujte s přáteli na zahradě

Užijte si léto a grilujte s přáteli na zahradě

28.3.2013 | PR článek | Zahrada

Vybíráte gril na zahradu a nevíte jak začít? Poradíme vám. Nejprve zvažte několik faktorů, podle kterých se rozhodnete. První otázkou je, s kolika lid... Celý článek

VYKOUZLETE NA SVÉM BALKÓNĚ ZELENOU OÁZU

VYKOUZLETE NA SVÉM BALKÓNĚ ZELENOU OÁZU

31.1.2013 | Redakce | Zahrada

S příchodem jara možná i vy uvažujete o tom, jak si zkrášlit prostředí kolem sebe a přinést do něj trochu přírody. Ne každý má to štěstí, že žije v do... Celý článek

Sekačky a křovinořezy - jak načasovat výměnu oleje?

Sekačky a křovinořezy - jak načasovat výměnu oleje?

28.11.2012 | PR článek | Zahrada

Výměna oleje patří mezi základní údržbu benzínové zahradní techniky. Bez ní se nám může stát, že závažně poškodíme motor a jednoho dne vůbec nenastart... Celý článek

Krása exotických krajů ve Vašem obýváku

Krása exotických krajů ve Vašem obýváku

17.7.2012 | Redakce | Zahrada

Dovolená se letos vydařila, a tak bychom si chtěli kousek exotické přírody, kterou jsme ob-jevovali při toulkách po cizích krajích, vytvořit také doma... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii