Sněhové frézy se sněhem zametou

23.11.2009 | Redakce | Rubrika - Zahrada

Sněhové frézy se sněhem zametou

Sponzorované odkazy:

Proč se při uklízení sněhové nadílky lopotit jen s hrably a lopatami, když je mnohem pohodlnější a praktičtější vzít na pomoc sněhovou frézu. Na takové nadělení jsou hráblo a lopata skutečně málo. Jistě, pokud napadne jen pár centimetrů, s hrablem a lopatou vystačíte . Ale když sněhu přibude, je mnohem pohodlnější a především efektivnější vzít na pomoc sněhovou frézu, která je lehce ovladatelná, takže s ní pohodlně může pracovat prakticky každý člen rodiny.Jaký motor?
V nabídce prodejců je řada typů sněhových fréz, které mají buď elektrický nebo benzinový motor. Před výběrem správného modelu je třeba stanovit si jak často a na jak velkém prostoru ho budete využívat. V úvahu je potřeba vzít i charakter terénu, protože jinak se odklízí sníh z asfaltu nebo dlažby, než například ze štěrkové cesty.
Stroje s elektrickým motorem jsou tiché, lehké a snadno se s nimi manipuluje. Jejich využití je limitováno přívodním kabelem, proto se hodí na práci v blízkosti domu nebo garáže. Pohodlně s nimi budete udržovat malé, rovné a pevné plochy s nízkou vrstvou čerstvě napadaného sněhu.
Sněhové frézy s motorem benzinovými jsou už vybaveny výkonnými spalovacími motory o síle 3 až 13 HP a dá se nimi pracovat prakticky kdekoliv, umožňují i úklid na šikmých plochách.
Podle způsobu nabírání a odhozu sněhu dělíme frézy s benzínovým motorem na jednostupňové nebo dvoustupňové.

Jednostupňové sněhové frézy
Mají nejčastěji motory o výkonu 3 až 7 HP a ocení je především majitelé rodinných domů, chat a chalup. Hodí se na odklízení čerstvého, neumrzlého sněhu na menším prostranství, z pevných ploch, chodníků a krátkých příjezdových cest. U jednostupňových strojů je sníh nabírán šnekovým systémem a odhazován nastavitelným odhozovým komínem až do vzdálenosti 9 metrů. Svou rotací zároveň pohybuje šnek strojem vpřed.

Dvoustupňové sněhové frézy
Tyto stroje si dokáží poradit s velkým množstvím sněhu a zvládnou i kalamitu. Jsou osazeny výkonnými motory o síle od 5,5 do 13 HP a bez obtíží si poradí i s přemrzlým či udusaným sněhem. Za minutu dokáží odklidit až 1,4 tuny sněhu. Hodí se pro větší plochy jako jsou například parkoviště nebo příjezdové cesty, přičemž stejně dobře jako na asfaltu nebo dlažbě čistí i na větších nezpevněných plochách, jako je například štěrková cesta. Dobrou volbou jsou tedy pro provozovatelé penzionů nebo hotelů.
A proč se jim říká dvojstupňové? Fréza nejprve pomocí robustního ocelového šneku sníh nabere a následně jej pomocní vysokoobrátkového ventilátoru odhodí otočným komínem do vzdálenosti až 15 m.
Tento typ fréz je vybaven několika rychlostním pojezdem, kdy si podle aktuální kvality povrchu může obsluha nastavit požadovanou rychlost, a to včetně zpátečky. Moderní modely jsou navíc vybavovány libůstkami jako jsou světlomety pro práci při snížené viditelnosti, elektrický startér, centrální nastaven odhozového komínu nebo vyhřívané rukojeti.

Sníh odklidí kultivátor i traktor
Zajímavou možností jak odklízet sníh mají majitelé kultivátorů. Ty si využívání tohoto multifunkčního stroje mohou ještě rozšířit a pořídit si sněhovou frézu, kdy můžete sníh odklízet pohodlně usazeni na sedadle. Ocelový šnek a odhozový komín pak ovládáte přímo z místa obsluhy. Ke stále populárnějším zahradním traktorům je možné připojit čelní radlici.

Zdroj a foto: www. mountfield.cz

Zahájit diskuzi Přidat k oblíbeným Doporučte článek Sdílet

Související články

Připravte se na jarní tání

Připravte se na jarní tání

9.3.2010 | Redakce | Zahrada

I když to tak ještě nevypadá a zima ne a ne nás opustit, jaro se blíží a s ním také spousta práce na zahradě. Protože stejně tak, jak jste ji před ch... Celý článek

Naporcovat dřevo nemusí být dřina

Naporcovat dřevo nemusí být dřina

13.1.2010 | Redakce | Zahrada

Snížit životní náklady a přitom vsadit na ekologii se rozhoduje stále více domácností, které se navracejí k topení levným palivovým dřevem. Než se ov... Celý článek

Fukar zahradu vysmejčí za vás

Fukar zahradu vysmejčí za vás

22.10.2009 | Redakce | Zahrada

Spadané listí v kombinaci s větrem je noční můrou všech majitelů zahrad s listnatými stromy. Nekonečný úklid už ale nemusí být pohromou pro vaše... Celý článek

S čím na trávu?

S čím na trávu?

21.7.2009 | Redakce | Zahrada

Tráva je přirozená součást našeho životního prostředí a všude kolem nás existuje v různých podobách - od udržovaných, přesně střižených a zelenajících... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii