Vyzbrojte se, aby záda nebolela

10.6.2010 | Redakce | Rubrika - Zahrada

Vyzbrojte se, aby záda nebolela

Sponzorované odkazy:

Milujete práci na zahradě, ale sedavé zaměstnání si u vás vybírá svou daň, takže musíte pečlivě zvážit každé ohnutí? Nebo se vám nechce namáhat zbytečně? Se správně zvolenými pomocníky si ušetříte spoustu bezdůvodné dřiny.

Vtip je v tom zamyslet se a vybrat si na všechny druhy práce jak na zahradě, tak i v okolí domu, to pravé nářadí. A nemusíte mít při tom výčitky, že jste lenoši. Námaha bez smyslu není žádné hrdinství.
Při výběru platí pravidlo, že správné zahradní nářadí bude nejen z kvalitních materiálů a dokonale ergonomicky tvarované, aby dobře padlo do ruky, ale neuškodí i nějaká šikovná „vychytávka“ která práci podstatně zjednoduší.

Do koruny bez štaflí
Stříhat ve výškách můžete i bez hraní na veverku. Stačí si opatři zahradní teleskopické nůžky, se kterými pěkně ze země a pohodlně ustřihnete větve i v korunách stromů, a to až do průměru 3,2 cm. Nastavitelná střihací hlava a střihací mechanismus s velkým převodem dovolují rychlé, pohodlné a bezpečné střihání s dosahem až 6 m.
A stejně jako se dá stříhat nahoře, jde to i dole. Nůžky můžete stejně dobře použít pro vystřihování křoví u země a ušetřit si ohýbání zad. Aby byl střih ostrý a přesný mělo by být vrchní pohyblivé ostří nůžek vyrobeno ze speciální oceli a navíc potaženo vrstvou PTFE, která podstatně sníží tření při pronikání čepele dřevem. V ideálním případě je pak spodní nepohyblivé ostří z kalené nerezavějící švédské oceli. Důležité je, aby takové nůžky měli dobrý tvar, nejlépe háku, protože v takovém případě drží při střihání větev pevně.

Elektrická motyčka okope za vás
Nejen starší lidé, ale i všichni ti, kteří se z nejrůznějších důvodů nemohou nebo nechtějí namáhavě ohýbat, ocení praktickou elektrickou motyčku, které se také říká elektrický rotavátor. Snadno a hlavně rychle s ní prokypříte půdu, kterou tak dokonale připravíte k setí i sázení. Okopávat pohodlně můžete i záhony s rostoucí úrodou, protože díky praktické velikosti se dostanete prakticky všude.
Jak funguje? Elektrická motyčka je vybavena soustavou speciálně tvarovaných ocelových nožů, které zároveň zpracovávají půdu do hloubky až 20 cm i pohybují motyčkou vpřed. Některé modely jsou pro snadnější pohyb v terénu navíc opatřeny přídavným kolečkem.

Na trávu se dívejte svrchu
Nebaví vás ohýbat se pro každou travičku? A proč taky, když se můžete vyzbrojit ergonomicky tvarovanými dlouhými nůžkami na trávu. A pokud budou vybaveny důmyslným servo mechanismem, budete s nimi stříhat pěkně plynule toho, že by se vám čepele zablokovaly. U některých modelů lze navíc otáčet střihací hlavu v rozmezí 360 °.

Zdroj a foto: Mountfield

Zahájit diskuzi Přidat k oblíbeným Doporučte článek Sdílet

Související články

Ani kapka nazmar

Ani kapka nazmar

2.7.2010 | Redakce | Zahrada

Budování zahrady je vždy během na dlouhou trať, který vyžaduje vytrvalost a pečlivost. K péči o zahradu jednoznačně patří také zavlažování. Některé ro... Celý článek

Dopřejte si krátkou dovolenou na zahradě na vlastní dřevěné terase

Dopřejte si krátkou dovolenou na zahradě na vlastní dřevěné terase

24.6.2010 | Redakce | Zahrada

Dřevěné terasy budou zcela jistě v módě i letos. Není divu, protože žádná podlahová krytina nepůsobí přirozeněji a příjemněji než dřevo. S trochou řem... Celý článek

Vybíráme zahradní nábytek: když si vaše zahrada zaslouží to nejlepší

Vybíráme zahradní nábytek: když si vaše zahrada zaslouží to nejlepší

25.5.2010 | Redakce | Zahrada

Zahrada je tradičně místem odpočinku a relaxace, čemuž odpovídá i výběr zahradního nábytku. Ten je od klasického pokojového limitován především nestál... Celý článek

Na vysokou trávu platí speciální stroje

Na vysokou trávu platí speciální stroje

20.5.2010 | Redakce | Zahrada

Předpovědi, že bílá a studená zima předznamenává záplavy trávy, se stoprocentně vyplnily. A tak boj proti vysoké trávě letos pro majitele zahrad odst... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii