Reklama

Zařiďte si terasu podle vlastního vkusu

14.5.2018 | StanislavaV | Rubrika - Zahrada

Pohodlné lenošení na jarním sluníčku. Šálek dobré kávy, napínavá knížka, to vše v pohodlném zahradním posezení na vaší terase. Ideální chvilka pro nedělní odpoledne. Pokud máte terasu nebo o ní teprve uvažujete, určitě si ji zařiďte co nejpohodlněji, abyste si mohli vychutnat svou chvíli klidu na dokonalém místě. Pokud nevíte jak na to, nechte se inspirovat.

Zařiďte si terasu podle vlastního vkusu

Příjemné posezení i lenošení

Dostatečně velká terasa může posloužit pro dokonalé umístění jídelního stolu, u kterého můžete trávit obědy či večeře s rodinou nebo přáteli. Také pohodlná pohovka se hodí na vaši terasu. Má více místa a pohodlně se na ní také odpočívá.

 

terasa, zahradní terasa

Oáza klidu a pohody

Nekonečně mnoho pohodlných polštářů, které jsou barevně sladěné dokáží vytvořit velmi příjemnou atmosféru na vaší terase. Můžete zde skvěle nabít novou energii na pracovní týden a zapomenout na drahé prášky nebo drahé terapie. Klid, meditace a domácí prostředí je lékem na většinu našich problémů.

 

terasa, zahradní terasa

Na terase nemusí být nutně jen posezení

I pohodlná postel z palet a měkké matrace najde své místo na vaší terase. Vychutnat si krásné slunné odpoledne a opalovat se v pohodlí můžete i venku. Určitě je to originálnější, než klasické dřevěné nebo kovové posezení. Pokud budete chtít pořádat zahradní párty, tak i na posteli si můžete povídat s přáteli. Určitě se tak budete cítit více pohodlněji, než na židlích. A kdo se bude chtít po vydatném jídle natáhnout, bude mít možnost. Jen pozor ať neusne!

 

terasa, zahradní terasa

V hlavní roli gril

Nezapomínejte ani na další součást terasy, kterou může být zahradní gril nebo udírna. Ta však nemusí vypadat jako z katalogu obchodu s kutilským nářadím, naopak může vypadat jako krb v moderní novostavbě.

 

terasa, zahradní terasa

Zeleň kam se podíváš

Pro ještě příjemnější atmosféru, myslete také na zahradní květiny, dřeviny nebo pnoucí rostlinky, které na vaší terase vytvoří dokonalou oázu. Inspirovat se můžete samotnou přírodou a vytvořit něco unikátního, krásného a přesně ladícího s vaší představou.

 

terasa, zahradní terasa

Myslete také na vaše soukromí

I na terase si dopřejte trochu soukromí a pořiďte si závěsy, rolety nebo žaluzie, které vás ochrání od závistivých pohledů.

 

terasa, zahradní terasa

Když není terasa poslouží balkon

Pokud bydlíte v paneláku a nemáte možnost mít vlastní terasu, nezoufejte. Krásné prostředí a místo pro relaxaci si můžete vykouzlit na vašem balkoně.

 

terasa, zahradní terasa

 

Zdroj fotografií: pinterest.com

 

Související články

 Plotovky z WPC nevyžadují náročnou údržbu

Plotovky z WPC nevyžadují náročnou údržbu

20.6.2018 | PR článek | Zahrada

PRAHA – 20. června 2018 – Dřevoplast neboli WPC (Wood-Plastic Composite) je praktický materiál, ze kterého se nevyrábějí pouze terasové podlahy, ale t... Celý článek

Bioochrana zahrady v hlavní roli

Bioochrana zahrady v hlavní roli

20.6.2018 | StanislavaV | Zahrada

Mšice, padlí, plísně, houby, bakterie a viry. Tak se jmenují nejčastější noční můry zahradníků a zahrádkářů. Ale jak proti nim bojovat? Na trhu se dá ... Celý článek

4 tipy na zahradní sprchu

4 tipy na zahradní sprchu

24.4.2018 | StanislavaV | Zahrada

K létu patří i horko, které však spousta z nás moc nemusí. Každý má rád nějaké to osvěžení v podobě bazénu nebo rychlé sprchy. Vykoupat se v bazénu je... Celý článek

4 tipy, než si pořídíte zahradní nábytek

4 tipy, než si pořídíte zahradní nábytek

22.4.2018 | StanislavaV | Zahrada

Už je to tu. Prázdniny začaly a s nimi i letní grilování. Ale co dělat, když jste ještě nepořídili zahradní nábytek? Jak správně vybrat aby byl bezúdr... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii