6 rad, jak udělat strop vyšší

24.11.2018 | StanislavaV | Rubrika - Tipy a rady

Sponzorované odkazy:

Ne každý má velké a prostorné bydlení. To stejné platí i u stropů. Nízký strop se může stát vadou na kráse vašeho bydlení, a to i pokud máte zbytek interiéru sebekrásnější. Vždy s tím jde ale něco dělat. K tomu, abyste své bydlení zdokonalili i bez přestavby, lze použít nejrůznější způsoby, jak si strop alespoň opticky zvýšit.

6 rad, jak udělat strop vyšší

Rada č. 1: Dejte pozor na osvětlení

Do prostorů s nízkým stropem volte splývající světla, která budou co nejblíže stropu. Další možností jsou nástěnná světla, která umístěte o něco výš než normálně. Naopak u lustrů a visacích světel na nízký strop jen upozorníte.

Čtěte také: “Jak vybrat správné LED osvětlení do místností v celém bytě?

Rada č. 2: Odhalte kostru stropu

Zkuste omítku u stropu otesat až do úplných základů. Nejenže bude mít vaše místnost vyšší strop, ale zároveň získáte bydlení se stylovým industriálním design. Zvláště, pokud budete mít odhalené elektroinstalace i trubky.

vysoké stropy v interiéru

Rada č. 3: Vyberte bílou barvu a jemné odstíny

Bílá barva opticky zvětšuje prostor, proto je vhodná i na každý nízký strop. Pokud se vám však představa čistě bílé barvy nezdá, můžete vybírat i z jiných barev, kdy budete volit jemnější, nejlépe pastelové tóny.

Rada č. 4: Lesk je žádaný

Lesklé a třpytící se předměty umí odrážet světlo a tím pádem dokonale opticky zvětšit i prozářit místnost s nižším stropem. Zkuste na strop použít barvy se třpytivým efektem nebo malými částicemi třpytek.

Víte jakou vybrat správnou barvu do interiéru? Poradíme vám v našem článku.

vysoké stropy interiér

Rada č. 5: Pohrajte si s pruhy

U prostorů s nízkým stropem se vyhýbejte vodorovným pruhům. Ty by vaši místnost opticky snížily. Pravého opaku dosáhnete při použití svislých pruhů, které prostor opticky zvýší.

Rada č. 6: Záclony co nejvýše

Garnýž zavěste hned pod strop, ne až nad okno. Díky tomu budete mít pocit, že jde o normálně vysokou místnost.

Zdroj fotografií: pixabay.com

 

Zahájit diskuzi Přidat k oblíbeným Doporučte článek Sdílet

Související články

Jak zařídit balkon

Jak zařídit balkon

29.11.2018 | StanislavaV | Tipy a rady

Ty tam jsou časy, kdy balkon byl jen odkladovou plochou na neužitečné věci, či plácek, kde jste si mohli v klidu zakouřit. Balkony pokryté popelem a š... Celý článek

Užitečné tipy, díky kterým ušetříte za vodu

Užitečné tipy, díky kterým ušetříte za vodu

29.11.2018 | PR článek | Tipy a rady

Pravděpodobně řešíte, jak snížit náklady za vodu. Pravdou ale je, že jakmile se vám podaří ušetřit finance, ruku v ruce s tím ušetříte i samotný zdroj... Celý článek

Jak na nenáročnou proměnu interiéru

Jak na nenáročnou proměnu interiéru

22.11.2018 | StanislavaV | Tipy a rady

Každý interiér potřebuje čas od času nějakou tu změnu. Ať už kvůli módě, trendům, nebo protože se ve stávajícím zařízení necítíme komfortně. Mnohdy st... Celý článek

Jak si opticky zvětšit bydlení

Jak si opticky zvětšit bydlení

14.11.2018 | StanislavaV | Tipy a rady

Hodně z nás by si přálo prostorné bydlení, kam se vleze vše, co bychom mohli potřebovat. Bohužel, ne vždy je nám velkého interiéru dopřáno. I to lze a... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii