Jak si opticky zvětšit bydlení

14.11.2018 | StanislavaV | Rubrika - Tipy a rady

Sponzorované odkazy:

Hodně z nás by si přálo prostorné bydlení, kam se vleze vše, co bychom mohli potřebovat. Bohužel, ne vždy je nám velkého interiéru dopřáno. I to lze ale vyřešit, alespoň co se estetické stránky týče. Bydlení totiž můžeme zvětšit alespoň opticky.

Jak si opticky zvětšit bydlení

Využijte světlých barev

Tmavé barvy světlo pohlcují a prostor opticky zmenšují. I z tohoto důvodu nosíme černé oblečení - vzbuzuje v nás větší pocit hubenosti. Naopak světlé barvy, hlavně bílá, světlo odráží a prostor opticky zvětší. V menších prostorech proto volte světlejší tóny, klidně i mírně chladnější, díky kterým stěny vyniknou. Tmavší barvu volte na nejmenší stěnu, pokud ji chcete také.

Zbavte se zbytečných příček

Vždy se budete cítit lépe v jednom velkém prostoru než v několika malých, které vám mohou přinášet úzkostlivé pocity. Proto zrušte zbytečné příčky všude tam, kde je to možné. Pracujte se zónami - soukromá, společenská a ta, ve které se bude vařit. Tyto prostory oddělte pouze polopříčkou, paravánem nebo nábytkem. Prostor bude vzdušnější.

Chcete více nápadů pro malý byt? Čtěte náš článek.

malý byt

Pozor na nábytek

Při zařizování menších prostor se snažte vyhnout nábytku typu každý pes, jiná ves. Prostor by to nepříjemně zahltilo. Místo toho vsaďte na jednu kvalitní kolekci nábytku, nebo si jej nechte udělat na míru. Vyhněte se masivním kusům, které by místnost mohly dělat "zahlcenou", naopak vsaďte na jednoduchost.

Využijte kouzlo zrcadel

Zrcadla jsou snadný způsob, jak do interiéru vnést více světla i optického prostoru. Zrcadlo může být na stěně, ale klidně i na skříních. Pokud si chcete opravdu pohrát, obložte jimi klidně některou ze stěn.

Malý byt? Nevadí – stačí chytré nápady

malý byt

Vsaďte na jednolitou podlahu

I u podlahy se vyplatí vsadit jen na jeden typ podlahové krytiny a ten umístit po celém interiéru. Celek bude mít více celistvý vzhled, než kdyby na jednom místě bylo PVC, na dalším dlažba a na třetím koberec.

Zdroj fotografií: pixabay.com, pexels.com

 

Zahájit diskuzi Přidat k oblíbeným Doporučte článek Sdílet

Související články

6 rad, jak udělat strop vyšší

6 rad, jak udělat strop vyšší

24.11.2018 | StanislavaV | Tipy a rady

Ne každý má velké a prostorné bydlení. To stejné platí i u stropů. Nízký strop se může stát vadou na kráse vašeho bydlení, a to i pokud máte zbytek in... Celý článek

Jak na nenáročnou proměnu interiéru

Jak na nenáročnou proměnu interiéru

22.11.2018 | StanislavaV | Tipy a rady

Každý interiér potřebuje čas od času nějakou tu změnu. Ať už kvůli módě, trendům, nebo protože se ve stávajícím zařízení necítíme komfortně. Mnohdy st... Celý článek

11 tipů pro hygge bydlení

11 tipů pro hygge bydlení

8.11.2018 | StanislavaV | Tipy a rady

Pojem hygge je v poslední době velmi skloňovaný. Hygge je životní styl pocházející z chladného Dánska, kde jsou lidé i přesto jedněmi z nejšťastnějšíc... Celý článek

10 nápadů pro útulné bydlení + bonus v podobě DIY

10 nápadů pro útulné bydlení + bonus v podobě DIY

6.11.2018 | StanislavaV | Tipy a rady

Doplňky jsou důležité. Právě takové nepatrné detaily dělají domov domovem. Nebojte se být kreativní a zkuste si tento DIY nápad, jak zútulnit Vaše byd... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii