Jak zařídit domácí pracovnu

18.6.2018 | StanislavaV | Rubrika - Tipy a rady

Sponzorované odkazy:

Zařizujete či rekonstruujete si svou pracovnu v bytě a nevíte, jak začít, kde začít, kterým směrem se vydat? Pak je tento článek určen vám. Inspirujte se našimi tipy a radami.

Jak zařídit domácí pracovnu

Barva pokoje

domácí pracovna

Vše začíná u výmalby pokoje. Rozhodně volte světlé barvy, které pokoj opticky zvětší a dodají mu světlo. Klasickou bílou určitě nic nepokazíte. Dále můžete zvolit například pozitivní žlutou nebo zelenou, která podporuje kreativitu a myšlení.

Dále si rozmyslete, do jakých barev chcete prostor ladit, abyste nepřekombinovali! Nic vás nesmí otravovat, rozptylovat nebo se vám omrzet a zhnusit. Proto se pro jistotu vydejte cestou minimalismu – základ bude jednoduchý, u doplňků se rozjeďte, protože ty se mohou vždy vyměnit.

Dostatek světla je nutnost

domácí pracovna

V případě, že by pokoj působil tmavě, vzbuzovalo by to ve vás pocit unavenosti. Sluníčko naopak dodá potřebnou energii k práci. Nejvhodnější je do pracovny velká prosklená stěna s výhledem na zahradu, ovšem ne každý tyto možnosti má. Využijte světlo, jak nejvíce můžete!

Tipem jak opticky zesvětlit pokoj je například přidat do místnosti zrcadlo a sklo. Takové prosklené dveře jsou bezesporu dobrou volbou! Také různá podsvícení, osvětlení, bodové lampy a tak dále… se vítají.

Židle je to nejdůležitější

domácí pracovna

Kde budete trávit nejvíce času? No ano, na židli. Již kvůli zdraví je tohle něco, do čeho se nebojte investovat! Vyplatí se vám to! Židle by měla být snadná na manipulaci (ideální je kolečková s nastavitelnou výškou), bytelná, bezpečná a hlavně pohodlná (s opěrkami na ruce)!

Co nesmí chybět na stole

domácí pracovna

Počítač a sklenice s vodou je základ, bez kterého se práce povětšinou neobejde. Je prokázáno, že v uklizeném prostoru se lépe učí, pracuje a přemýšlí. Pokud si na stole budete udržovat permanentní nepořádek, bude vás rozptylovat a nakonec místo práce budete uklízet.

Pod stolem by tedy neměl chybět koš na odpadky a šuplíky, do kterých snadno schováte papíry, propisky, tužky, nůžky, kalkulačku, kancelářské spony a jiné nezbytnosti, které potřebujete mít po ruce.

Zútulněte si svou pracovnu

domácí pracovna

Důležité je, abyste se tam cítili dobře. Přineste si fotografie svých dětí, vystavte si své úspěchy, které vás budou motivovat a nutit pracovat tvrdě a usilovně. Také zeleň se vítá, všelijaké květiny vám pokoj zútulní.

Myslete prakticky

domácí pracovna

Příliš mnoho otevřených skříněk není zrovna praktické, bude vám na dokumenty a jiné věci usedat prach a komu by se chtělo neustále uklízet, že ano? Volte raději uzavřené skříně. Dokupte si praktické krabice, boxy, kontejnery, pořadače, organizéry, šanony, složky… vše si zařiďte přehledně a systematicky.

Zdroj fotografií: https://unsplash.com/, https://cz.pinterest.com/

 

Zahájit diskuzi Přidat k oblíbeným Doporučte článek Sdílet

Související články

Svatební dekorace

Svatební dekorace

21.6.2018 | PR článek | Tipy a rady

Správně zvolené svatební dekorace dokonale podtrhnou váš jedinečný den D. Ať už se jedná o romanticky zdobené rámečky na fotky, které doplní svatební ... Celý článek

Kovové regály uplatníte jak ve skladu, tak i v garáži či dílně

Kovové regály uplatníte jak ve skladu, tak i v garáži či dílně

21.6.2018 | PR článek | Tipy a rady

V současné době se majitelé rodinných domů zaměřují především na interiér jako takový, nicméně zapomínají na méně viditelné místnosti, jako jsou dílny... Celý článek

Bydlíme sami, aneb 8 tipů pro zařizování vlastního bydlení

Bydlíme sami, aneb 8 tipů pro zařizování vlastního bydlení

16.6.2018 | StanislavaV | Tipy a rady

Rozhodli jste se se svou láskou konečně sestěhovat do společného bydlení? Samozřejmě budete usilovat o co nejlevnější a nejkrásnější zařízení bytu. V ... Celý článek

Jak si zařídit Shabby chic byt

Jak si zařídit Shabby chic byt

15.6.2018 | StanislavaV | Tipy a rady

Máte rádi romantiku? Jste romantický tip? Pak určitě budete jako doma ve stylu Shabby chic. Je to tzv. “ošuntělá elegance”, která je stále více a více... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii